Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Adım Adım İyilik Hareketi: Çocukların Yeteneklerinin Keşfedildiği SosyalBen'in "Saha Çalışmaları" Nasıl İşliyor?

0PAYLAŞIM

SosyalBen Vakfı, taşımalı eğitimin gerçekleştirildiği dezavantajlı bölgelerde öğrenim gören 7-13 yaş aralığındaki çocuklarla saha çalışmalarında bir araya gelerek, öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirebilmeleri adına 8 temel konu başlığında atölye eğitimleri veriyor. Saha Çalışmaları diye sıkça bahsediyoruz… Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedeflediğimiz “Saha Çalışmaları” nedir, neler yapıyoruz, gelin birlikte göz atalım…

Öncelikle saha çalışmasını gerçekleştireceğimiz dezavantajlı bölgeyi tespit ediyoruz.

Fizibilite çalışmaları sonrasında yeteneklerini keşfetmek üzere 7-13 yaş arasındaki SosyalBen Çocukları’nın bulunduğu okulu belirliyoruz.

18-25 yaş arası üniversite öğrencilerinden oluşan ilgili saha çalışmasına katılacak gönüllülerimizle, sahaya ilişkin detaylı bir eğitim görüyoruz.

SosyalBen Gönüllüleri’nin devamlı bir eğitim aldıklarının da özellikle altını çizmek isterim…

Sahalarımızı oluşturan en önemli değer atölye içeriklerimiz…

Her bir saha çalışmamız 6 gün toplamda 36 saat süren atölyelerden oluşuyor. Buradaki temel amaç çocuklarımızın geleceğin müzisyenleri, sporcuları, bilim insanları olmaları konusunda ilgisinin ve yeteneğinin olduğu konuları tespit etmek ve geliştirmek…

Saha öncesinde gönüllülerimizle 6 gün boyunca gerçekleştireceğimiz atölye programının üzerinden geçiyor, provalarımızı tamamlayarak konuya tamamen hakim oluyoruz.

Atölye uygulamaları esnasında gerekli tüm ihtiyaçları tamamlıyoruz. Saha çalışmasının 1 gün öncesinde ilgili bölgeye varıyoruz ve çocuklarımızla buluşmadan önce tüm hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.

Bir diğer hassas konu: Tanışma…

Gönüllülerimizle birlikte saha çalışması gerçekleştireceğimiz okuldaki tüm eğitim kadrosuyla bire bir tanışmaya özen gösteriyoruz. Tabii ki çocuklarımızla da...

Belirlenen okuldaki tüm çocuklarla; resim, icat, müzik, dans, yaratıcı yazarlık, spor, kısa film, fotoğrafçılık ve oyun atölyesinden oluşan ve içeriklerinin büyük hassasiyetle hazırlandığı toplam 8 adet atölye çalışmasında buluşuyoruz.

Gönüllülerimiz SosyalBen Çocukları’na vakfımızı, saha çalışması boyunca neler yapacağımızı aktarıyor ve ilgi alanı ve yeteneği tespit edilen çocuklarımızı uygun olan atölye çalışmalarımıza yönlendiriyoruz. Her sabah atölye öncesinde mutlaka sabah sporumuzu yapıyoruz :)

Saha çalışmalarını sürdürülebilir ve etkili kılmak adına her gün sonunda bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz.

Günün verimliliği ve çocuklarımızın potansiyelleri ve yeteneklerini ele alıyor, bir sonraki güne hazırlanıyoruz. Ayrıca saha çalışmalarının son gününde çocuklarımızla "paylaşım günü" ismini verdiğimiz bir değerlendirme çalışması gerçekleştiriyoruz.

İyi ki SosyalBen...

Çocuklarımızın bugünleri, hepimizin yarınları SosyalBen diyerek çıktığımız bu yolda, saha çalışmalarımızda bizimle olan gönüllülerimiz ve destekçilerimiz sayesinde; Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a, Gambiya’dan Makedonya’ya, Nepal’den Moğolistan’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde 35 binden fazla çocuğumuzun içindeki ışığı keşfetmek için çalıştık, durmadan çalışmaya da devam edeceğiz…

SosyalBen Vakfı Saha Çalışmalarımızı Youtube kanalımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Siz de SosyalBen Vakfı destekçisi olmak isterseniz bize info@sosyalben.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/sosyalben/

https://www.facebook.com/sosyalben

https://twitter.com/sosyalben

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir