Görüş Bildir

Adana'da Ortaokulu Öğrencilerine Kabristanda 'Ahiret' Dersi

Haberler
> Adana'da Ortaokulu Öğrencilerine Kabristanda 'Ahiret' Dersi

Adana'da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı, bir grup öğrencisi okul yakınındaki kabristana götürüp, 'ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konulu dersi işledi.

Merkez Sarıçam İlçesi'ndeki Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Yaşar Çıraklı, dün 7-E sınıfını Burak Mezarlığı'na götürdü. Öğretmen Çıraklı, 'Ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konusunu işlemek için mezarlığa getirdiği öğrencilerine önce mezarlık adabını anlattı. Mezarların arasında duran öğrencilerine mezar hakkında bilinen yanlışlıkları da belirten Yaşar Çıraklı, musalla taşını da gösterip ne işe yaradığı konusunda bilgilendirme yaptı. 12-13 yaşlarındaki öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çıraklı, mezarlık dersini de 'sıra dışı' uygulama olarak yorumladı. Yaklaşık 1 saat süren mezarlık dersini öğrenciler ölenler için dua okuyarak tamamladı.

Ders hakkında dönüş yolunda öğrencilerinin izlenimlerini alan Yaşar Çıraklı, yaptıkları sıra dışı uygulama ile çok faydalı sonuçlar aldıklarını, öğrenciler üzerinde müthiş etkili olduğunu kaydetti. Çıraklı ayrıca, mezarlık ziyaretinin ahireti hatırlamak açısından da önemli olduğunu vurguladı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
16
8
4
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
buffalowings

icerik degilde orta ogretimde genel bilimleri ogrenmeden `imam hatip` adi altinda insanlarin yonlendirilmesi uzdu...(siyasi bir gorus degil)