Görüş Bildir
Haberler
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Açtığı 200 Kişilik İlana 52 Bin Başvuru Geldi: 'Gençler Ne Yapsın, Çaresiz'

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Açtığı 200 Kişilik İlana 52 Bin Başvuru Geldi: 'Gençler Ne Yapsın, Çaresiz'

Batuhan
29.03.2021 - 09:52 Son Güncelleme: 29.03.2021 - 16:40

Operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 işçi alımı yapacak olan Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ilanında talep patlaması yaşandı. İlana şu ana kadar 45 bini üniversite mezunu toplam 52 bin kişi başvurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adana Büyükşehir Belediyesi operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 eleman alımı için ilan verdi. İşe alınacak olan 200 eleman için şu ana kadar 52 bin kişinin başvurduğu bildirildi. Başvuranların 45 binin de üniversite mezunu olduğu açıklandı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 'Ülkenin geldiği nokta ne yazık ki bu. Belediyeler, bu işsizliğin altında eziliyor. Bu kadar çok üniversite kurulursa ve ona göre iş alanı yaratılmaz ise ülkenin geleceği nokta bu olur. Gençler ne yapsın, çaresiz. Biz de mümkün olduğunca el uzatmaya çalışıyoruz ama bir noktadan sonra tıkanıyor. Biz de, belediyeler olarak bunun altında eziliyoruz” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
93
20
7
6
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
exorcist

gençler iş beğenmiyor diyen bir .......... vardı nerde o

Can_Can

Gençler işsiz ama altmışını geçmiş milletvekili veya bakanlık yapmış yüksek emekli maaşını kapıp her türlü sosyal hakka sahip olmuş tipler hala üç dört yerde... Devamını Gör