Görüş Bildir

Adalet Bakanlığı İşçi Alımı: İŞKUR Temizlik Görevlisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haberler
> Adalet Bakanlığı İşçi Alımı: İŞKUR Temizlik Görevlisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere toplam bin 442 personel alınacağını duyurmuştu. Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi personel alımı için başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılacak. lan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını bitirmemiş olanlar ile yayımlanan listeden sadece bir il için başvuru yapılabilecek. İşte İŞKUR Adalet Bakanlığı personel ilanına başvuru ekranı…

Adalet Bakanlığı Personel Alım Başvurusu

Adalet Bakanlığı Personel Alım Başvurusu

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 1287 sürekli işçi alımı yapılacak.

Başvurular, 8 Mart'a kadar İŞKUR'un internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını bitirmemiş olanlar ile yayımlanan listeden sadece bir il için başvuru yapılabilecek.

Adayların, ilan tarihi itibarıyla başvuru yapılan ilde ikamet etmeleri gerekiyor.

İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 17 Mart Çarşamba günü saat 11.00'de Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Adaylar Türkiye'yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kura çekimine katılamayacak. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak kura çekilişinin görüntüleri kayda alınacak.

İŞKUR BAŞVURU EKRANI

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?