Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Açacağın Hipster Kahve Dükkânını Oluştur ve 5 Yıl İçinde Nerede Olacağını Söyleyelim!

205PAYLAŞIM

Biliyorsun ki üçüncü dalga usüllerle kahve servis eden, menüsünde alışkın olmadığınız nefis lezzetler barındıran kafeler artık moda. Peki sen bunlardan birini açacak olsaydın tercihlerin ne olurdu? Bize söyle ve sana 5 yıl sonra ne yapıyor olacağını söyleyelim.

1. Başlayalım. Olay İstanbul'da geçiyor...

2. Önemli.

3. Keyifli zorunluluklar.

Gürbüz sakal
Topuz saç
Papyon
Pantolon askısı
Melon şapka
Kemik çerçeve gözlük

4. Vegansız olmaz.

Avokado tost
Tofu salata
Yulaf lapası
Kısır
Smoothie
Yeşil mercimek

5. Biraz bilgelik.

6. Temel seviyedi kahve bilgisini de halledelim. (ya da kahve biliyormuş gibi yapma bilgisi)

Yirgacheffe'siz olmuyor üstadım.
Kolombiya harman yaptım.
Vietnam bu yeni geldi.
Guetamala hazırlıyorum size hocam.

7. Bu da oldukça önemli.

8. Son olarak...

Kurumsal bir şirkette yönetici!

Kariyer basamaklarını seri adımlarla tırmanıp kurumsal bir şirkette üst düzey yönetici haline geleceksin. Şu an bu konuma çok uzak gibi görünebilirsin ama 5 yılda neler olur, neler. Sadece sabret ve adımlarını kendinden emin biçimde at. Geriye dönüp baktığında bu satırları hatırlayacaksın.

Sosyal medya uzmanı!

Dünya gelişiyor ve sosyal medya hayatlarımızın bir parçası olmanın ötesine geçip, hayatlarımız haline geliyor. 5 yıl sonraki gelişip palazlanmış piyasada sosyal medya uzmanı olup parayı hamuduyla kazanacaksın. Daha şimdiden bu konulara ilgi duyduğunu biliyoruz zaten. Aynen devam.

Memur!

Bütün aile büyüklerini inanılmaz mutlu ettin ve KPSS ve atanma süreçlerinin ardından devlet memuru oldun. Bürokrasinin bir parçasısın artık. İş güvencen ve rahat mesailerinle yaşayıp gideceksin. Hayatına laf atacak olanlara aldırma, onlardan daha renklisine sahip olmak sana bağlı, mesleğine değil!

Gezgin!

Tam zamanlı bir işin prangalarına mahkum olmayıp yüreğinin götürdüğü yere gideceksin. Sana dayatılanları değil, senin yarattıklarını yaşayacaksın. Dünyanın dört bir yanını görmek, farklı ufuklara yelken açmaktan bahsediyoruz. Tam 5 yıl sonrasını bekle!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
begum-afacan

gezgin

nurdaanc

Memur! hadi hayırlısı aminnn :D

fatmaozburhan

Memur 😉 Benimde tek gayem bu 👍👍

onur2443

Sosyal medya uzmanı

rana0

Gezgin! Tam zamanlı bir işin prangalarına mahkum olmayıp yüreğinin götürdüğü yere gideceksin. Sana dayatılanları değil, senin yarattıklarını yaşayacaksın. Dünyanın dört bir yanını görmek, farklı ufuklara yelken açmaktan bahsediyoruz. Tam 5 yıl sonrasını bekle!

Görüş Bildir