Abdurrahman Dilipak'ın Paylaştığı Fantastik Silaha Verilen 15 Komik Tepki

20bPAYLAŞIM

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugün attığı bir tweetle epey ilgi çekti. İlgi çekmesinin sebebi özelliklerini yazdığı bir silahtı. İma ettiğine göre bu silah yerli ve milli bir şey olsa gerek.

Bu bir top ama namlusu yok, patlayıcısı yok, mermisi yok. Bu silahın sıradan bir tost makinesinden farkı ise saniyede 300 bin km hızla gidebilmesiymiş. 300 km de etki alanına sahipmiş. 🤔

1. Böyle bir kafa yaşanır da tepkiler olmaz mı?

2. 

3. Ayıp ayıp 🤣

4. Mantıklı.

5. Orası da sır olarak kalsın kardeşim.

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aes

ışın kılıcı herhalde bahsettiği silah O_o

sagan

İŞTE BU YÜZDEN EĞİTİM ŞART... Bu gazeteciydi dimi. Gazeteciliğin asli kurallarından biri araştırmaktı yanlış mı biliyorum. Şimdi sırf birilerine yaltaklanıcam derken gtünden uydurduğu bu silahla millete maskara oldu. Ki, çok mu mühim, tabi ki hayır. Tutmadı mı; padişahım çok yaşa der geçeriz s.tir et... ÖZET: Çocuklarınızı bilimden uzak tutmayın lütfen. Bir yavşak bile yetiştirecek olsanız, biraz bilgisi ve muhakeme yeteneği olsun...

muhtemelen

şimdi çok pahalıdır o, S serisi çıkınca bunun fiyatı düşer o zaman alırız

pyrrhus

Adam bazı özelliklerini yanlış anlamış o konulara pek hakim olmadığından da farketmemiş. Tamam adam hata yapmış da bu 2 gram beyinli arkadaşlar niye kendileri MIT'den mezun olmuş top tier mühendis havasına girip de bu adamı aşağılamaya çalışmış? Bahsettiği silah "rail gun" olarak bilinen silah. Ateşleme yerine elektromanyetik itme kuvveti kullanılan bi silah. Şuan çok etkili olmasa da gelecek için umut vadeden bi teknoloji. Şuan bunun üzerinde çalışan birkaç tane ülke var. Aselsan da bunun üzerinde çalışıyo. Niye düşmanınız yapıyomuş gibi tavır takınıyosunuz.

horusunsozu

RAIL GUN silahının namlusu ve mermisi var... General Atomics isimli firma denemeleri yapıyor, Youtube dan izleyebilrsin... Ayrıca 300000 km değil saatte 6000 km hıza erişebiliyor. Yani bu demek oluyor ki Rail Gun dan bahsetmiyor.

pyrrhus

Namlu değil rayın üstünden atılıyo. Rail gun ismi de oradan geliyo. Ayrıca attığı şey "projectile" diye geçiyo bi nevi matel bir cisim mermi demek doğru olmaz. Mermi'nin içerisinde ateşlenebilir madde bulunur. Bu silahın özelliği zaten onun olmaması.

ali-ozkaya

bahsettiği şey elektro manyetik top ama rakamları fazla sallamış

Görüş Bildir