9 Yıldır Beklenen Oyun Diablo IV'te Karakterimizi İstediğimiz Gibi Özelleştirebileceğiz

1PAYLAŞIM

Blizzard Entertainment'ın klasik oyun serilerinden birisi olan Diablo'nun son oyunu olan Diablo IV 7 yılın ardından Blizzcon 2019'da gösterilmişti. Şu an ise hayranları oyunu büyük bir merakla beklerken Blizzard düzenli olarak gelişmeler paylaşıyor oyundan. Paylaştıkları en son gelişmelerde karakter özelleştirmeye dair detaylar paylaşmışlar. Diablo IV'te hayallerimizdeki karakteri yaratabilecek miyiz?

Kaynak: https://www.ign.com/articles/diablo-4-ch...

Diablo hayatımıza ilk defa 1996 yılında girdi.

Blizzard ilk Diablo oyununu 1996 yılında piyasaya çıkararak insanlara izometrik aksiyon RPG oyunlarını sevdirmeyi başardı. 4 yılın ardında 29 Haziran 2000'de Diablo 2 ve ondan 12 yıl sonra 15 Mayıs 2012'de Diablo 3 piyasaya sürüldü.

Her ne kadar serinin en yeni oyunu Diablo 3 olsa da en sevileni Diablo 2'dir.

Diablo 2'den sonra Diablo 3'ü oyuncular hiç sevmemişti. Hatta Diablo 2 o kadar çok seviliyor ki Diablo 4'ten önce ikinci oyunun grafiklerinin yenilenmiş hali olan Diablo II: Resurrected çıkacak.

Gelelim 4. oyunun karakter özelleştirmesine.

Diablo IV'te serinin diğer oyunlarında olmayan bir özellik olacak. Bu da karakterimizin dış görünüşünü istediğimiz gibi özelleştirme. Saçını başını, gözünü, burnunu, dövmesi olup olmayacağı gibi daha bir çok şeyi değiştirebileceğiz.

Blizzard'ın her üç ayda bir düzenli olarak paylaştığı raporda oyunda karakter özelleştirmeye dair bir kaç resim paylaşmışlar.

Skyrim ve benzeri RPG'lerde olduğu gibi istediğimiz karakteri yaratabileceğiz.

Diablo IV'ün Ana Karakter Tasarımcısı Arnaud Kotelnikoff "Karakterinizin yüzünü, saç sitilini, sakallarını ve kaşlarını değiştirebileceksiniz hatta küpe ve piercing ekleyebileceksiniz, makyaj ve dövmesinin olup olmayacağına karar verebileceksiniz" dedi.

"Ayrıca karakterinizin ten rengi, göz, saç, sakal ve dövmelerinin renk değerlerini değiştirebileceksiniz. Bazı renkler belli karakter sınıflarına özel olacaktır o sınıfın eşsiz hikayesinden dolayı ancak büyük bir çoğunluğunu bütün karakterlerde kullanabileceksiniz."

Gelelim zırhların ve silahların görünüşlerine.

Karakterinizin üzerine giydiğiniz zırhlarda karakterinizin dış görünüşünü etkileyeceğinden dolayı Diablo 3'tekinin aksine Diablo 4'te daha detaylı bir zırh boyama sistemi olacak. Her zırh parçanızı istediğiniz renge ayrı ayrı ve hepsini aynı renge boyayabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

BBL vs Fire Flux | Türkiye Espor Tarihine Geçecek Maç! - onedio.com
BBL vs Fire Flux | Türkiye Espor Tarihine Geçecek Maç! - onedio.com
Steam Değeri 22 TL Olan Bulmaca Oyunu Epic Games Store'da Ücretsiz Oldu! - onedio.com
Steam Değeri 22 TL Olan Bulmaca Oyunu Epic Games Store'da Ücretsiz Oldu! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir