Görüş Bildir
Haberler
9 Milletvekili Hakkındaki 14 Fezleke Savcılıkta

9 Milletvekili Hakkındaki 14 Fezleke Savcılıkta

Batuhan
03.07.2016 - 11:53

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'ın da aralarında olduğu 9 milletvekili hakkındaki 14 fezleke, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaştı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasada değişiklik yapılmasını öngören kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle hazırlanan fezlekeler, ilgili savcılıklara gönderiliyor.

TBMM'den gönderilen milletvekili dosyalarından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ait ikişer, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Yüksekdağ'a ait bir fezleke ile HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'a ait 3, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'a ait 2, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan ve HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'a ait birer fezleke, Adalet Bakanlığı aracılığıyla Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaştı.

Kılıçdaroğlu'na "cumhurbaşkanı ve kamu görevlilerine hakaret" suçlaması

Kılıçdaroğlu'na "cumhurbaşkanı ve kamu görevlilerine hakaret" suçlaması

Fezlekelerde Yüksekdağ'a 'terör örgütüne destek', 'terör örgütü propagandası yapma', Demirtaş'a 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet', CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na ise 'cumhurbaşkanı ve kamu görevlilerine hakaret' suçlamaları yöneltiliyor.

HDP Milletvekilleri Aydoğan, Önder, Tan ve Öcalan, 'terör örgütü propagandası', Sarıyıldız ise 'terör örgütüne silah sağlamakla' suçlanıyor.

Savcılıklardaki süreç

Savcılıklardaki süreç
İçeriğin Devamı Aşağıda

Başsavcılıklar, her fezlekeyle ilgili soruşturma başlatacak.

Soruşturmalar, Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) hükümleri uyarınca yürütülecek.

Dokunulmazlığı kaldırılanların milletvekilliği devam edecek.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
35
23
10
9
6
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sevimsiz hayaletim

Demirtaş'ın yada herhangi bir vekilimizin kellesini vermeyeceğiz ama sarayın hakimleri isterlerse KAFASINI alabilirler:)