Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

9 Fotoğraf ile Brezilyalıların Futbol Aşkı

3PAYLAŞIM

Christopher Pillitz, Brezilya'nın 'milli tutkusu' olan futbola çeviriyor objektifini. Pillitz'in bu fotoğrafında, Atlas Okyanusu'ndaki Petrobras petrokimya çalışanları futbol oynarken görülüyor. Pillitz fotoğraflarını 'Güzel Oyun' adlı kitabında topladı.

Rio de Janeiro'daki favelalardan Jacarezinho'da gençlerin çoğu günlerini futbol oynayarak geçiriyor.

Rio de Janeiro'nun en büyük favelası Rocinha'da mahallenin gençleri akşam saatlerinde de futbol oynuyor.

Brezilya Milli Takımı'nın fanatik destekçilerinden biri, 1998 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın başarılı olması için bir 'büyücüden' yardım istiyor.

Ourimbah'taki Villanova St. Thomas papaz okulu öğrencileri ve papazlar yeşil sahada. Takım, bölgedeki en iyi futbol takımlarından olarak görülüyor.

Paranicicaba'da da kız ve erkek çocuklar sokaklarda beraber futbol oynuyor. Brezilya'da ilk futbol takımı 19. yüzyılda, İngiliz işçiler tarafından bu kentte kurulmuştu.

Flavia Dias, Complexo do Alemao'da en sevdiği takım olan Flamengo'nun sembolünden dövme yaptırıyor. Flavia'nın vücudunda takımla ilgili 33 dövme daha var.

Guarulhos'ta, güvenlik önlemlerinin yoğun olduğu Adriano Marrey cezaevinde de futbol oynanıyor. Ama bu hak yalnızca 'iyi huylu' tutuklulara tanınıyor.

Salvador'daki Rio Vermelho kumsalı da futbol oynamaya elverişli.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir