Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

80'li Yıllarda Doğanların, Doğdukları Yıl En Çok Konuşulan Magazin Manşetleri

83PAYLAŞIM

Magazin şimdi olduğu gibi daha önce de vardı ama eksen biraz farklıydı. Bu seferki nostalji kuşağımızı, 80'lerde doğanlara özel yaptık. Geçmiş Gazete'den aldığımız bu gazete küpüleri, sizin doğdunuz yılın en çok konuşulan magazin haberleri oluyor.

1980 (Cumhuriyet) : Zeki Müren'in fazla yemek yemesi sebebiyle hastanelik olması

İddiaya göre Zeki Müren, yemeğin ucunu kaçırdığı için rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmış. O sırada da "Komada" diye dedikodu çıkartmışlar.

1981 (Milliyet): Kibariye'nin nötron bombası yapanlara çok kızması

O dönem ilginç sanatçılara ilginç sorular sormak modaymış herhalde. Aynı soruya birkaç sanatçı farklı cevap vermiş ama en güzeli yine Kinoş'un cevabı tabii ki.

1982 (Milliyet): Müjde Ar'ın sevgilisi Atilla Özdemiroğlu ile evleneceğini açıklaması

Sanat camiasındaki en uzun ünlü birlikteliklerinden biri Müjde Ar ve Atilla Özdemiroğlu arasında yaşandı ama maalesef bu birliktelik hiçbir zaman evlilikle taçlanmadı.

1983 (Bulvar): Bülent Ersoy'un, nişanlısı Cumhur Bey ile turnede dolu dizgin aşk yaşaması

Diva'nın geçmişte kalan aşklarından sadece birisi. Onlar da evlenemedi ama Bülent Ersoy şeytanın bacağını iki kere kırdı.

1984 (Tan): İbrahim Tatlıses'in, Perihan Savaş'ı korkunç bir şekilde darp etmesi

İbrahim Tatlıses'in açıklaması şöyle olmuş: "Ben Perihan savaş'ı, çalıştığım yerde erkeklerle gördüm. Kendisine defalarca haber yollayıp ikaz ettim. Lütfen benim çalıştığım yerde erkeklerle görünme, çocuğumun annesisin dedim. Olay gecesi yine tartıştık. Fakat beni dinlemedi, ters cevap verdi. Alttan aldım ama beni tahrik etti. Kendime hakim olamadım. Onu öldürebilirdim"

Akıllara zarar gerçekten!

1985 (Tan): Seda Sayan'ın yeni çıkacak albümüne, plakçı sevgilisi tarafından çıplak fotoğrafının konulacağını söylenmesi

Detaylar yukarıda yazıyor, vallahi tükendim.

1986 (Bulvar): Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un sakince dünyaevine girmesi

Ünlülerin o şaşalı, gösterişli düğünlerini yapmadan gizlice evlenmişler. Ne de güzelsiniz siz...

1987 (Sabah): Sibel Can'ın assolist olarak ilk kez yılbaşında televizyon ekranına çıkması

Bir zamanlar en büyük merakımız "Yılbaşında dansöz çıkacak mı? Çıkacaksa kim çıkacak?" gibi sorulardı. Beklenti yükseldikçe, televizyon yöneticileri de böyle hoş sürprizler yapıyorlardı.

1988 (Hürriyet): Gülben Ergen'in üniversiteyi kazanamazsa mankenlik yapacağını söylemesi

Kazanamadı

1989 (Hürriyet): Rıdvan Dilmen'in, Bülent Ersoy'a sinirlenip şişe fırlatması

Bülent Ersoy sahneden "Ne şeytanı, Şam şeytanı mı?" demiş, Rıdvan Dilmen de sahneye şişe fırlatmış. Olaya bakın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Seyyal Taner çok güzel konuşmuş. Barış Manço da bugün herkesin kullandığı ironik ifadeyi ilk kez kullanan kişi olabilir.

gzm-ynklr

Güzeldi.

Gizli Kullanıcı

Yeşilçam ve kumkapı piyasasında 50 sene dayak, taciz, tecavüz vardı. İbrahim Tatlıses kaç kişiyi dövmüştür, vurdurmuştur. Prodüktörün yatağından geçmezsen ünlü olamazsın diye laf vardı, kaç tane taciz görmüş ünlü vardır açın bakın. Gazinodan şarkıcı kaçırmalar, silahla ev basmalar, topuğuna sıkmalar, neler neler. O elit tabaka dedikleri insanlar pisliğin içinde yaşıyorlardı 1 Allah'ın kulu da sesini çıkartmıyordu. Bugün çok şükür film ve müzik sektörünün tekelleşmesi bitti de bu tür olayları daha az görüyoruz, ama hala var maalesef, Aleyna Tilki'nin çocuk yaşta yapımcısı ile sevgili olması gibi.

Gizli Kullanıcı

1- O zaman tekelleşme yoktu, (şarkıcılar için) gazinolar arası rekabet vardı; bu rekabet yüzünden sık sık silahlı çatışmalar da çıkardı. İbrahim Tatlıses'in bu gücü yamandığı İnci Baba mafyasından ve Özal'la kurduğu siyasi ilişkilerden geliyordu. 2- Sen bitti mi zannediyorsun? Siyasal İslam'ın yönettiği ülkede biter mi zannediyorsun? Daha fenası geldi. Bak aktris demiyorum, aktör olabilmek için (adı bende kalsın) x yönetmenin yatağından geçmen lazım. Bugün jön diye bilinen aktörlerin çoğu, neyse işte. Aksine eskiden bu tekelleşmeyi tiyatro kırıyordu. Belli bir kabarede parlamış bir oyuncu kolayca yeşilçama transfer olabiliyordu ahlaksız ilişkiler kurmaya gerek duymadan. Akp sağolsun tiyatro geleneğini büyük oranda bitirdiği için piyasa zengin müteahhidlerin parayı basıp yönettiği sinema sektörüne kaldı.

halil-degerli

Tan Gazetesi.... Bulvar Gazetesi.... Gölge Adam Gazetesi..... ...... Ses Dergisi.... Hayat Dergisi.... Sonraları Şamdan Dergisi.... ........ Bu tür haberlerle doluydu..... ..... 🤪🤪🤪

ahmet-attonu

demek ki şöhret kolay kolay olmuyor yılların emeği var

Görüş Bildir