Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

75.000 Popcorn Time Kullanıcısına Kötü Haber

Anasayfa > Gündem

Torrent üzerinden korsan film izlemenin yollarından biri olan Popcorn Time’ı kullanan Norveçli kullanıcılardan bir kısmı, önemli bir tehditle karşı karşıya. Norveçli yetkililer ellerinde 51.000 – 75.000 kullanıcı hakkında veri bulunduğunu, ve bu kullanıcıların yakın zamanda eposta kutularında bir sürpriz görebileceklerini duyurdu.

Ülkede The Rights Alliance isimli bir şirketin korsan içerik tükettiğinden şüphelenilen kullanıcıları yasal olarak takip etme yetkisi bulunuyor. Bu şirket sayesinde edinilen IP bilgilerinin arkasındaki isimleri bulmak içinse yetkililerin mahkemeye başvurup internet servis sağlayıcılarından bilgi talep etmesi gerekiyor. Geçtiğimiz ay Danimarkalı iki kullanıcının web sitelerinde Popcorn Time programının nasıl kullanılabileceği hakkında bilgilendirici yazı yayınladıklarından dolayı tutuklandıkları göz önüne alındığında Norveçli yetkililerin ellerindeki IP adresleri ile ne yapacakları merak ediliyor.

Kaynak: http://thenextweb.com/insider/2015/08...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?