Görüş Bildir
Haberler
72 Yaşındaki Şevki Amcanın Hedefi Trakya Üniversitesi

72 Yaşındaki Şevki Amcanın Hedefi Trakya Üniversitesi

Edirne'de hurdacılık yaparak ailesinin geçimine katkı sağlayan ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi olan 72 yaşındaki emekli Şevki Kılıç, Trakya Üniversitesinde bir bölüm kazanmak için Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Edirne'de hurdacılık yaparak ailesinin geçimine katkı sağlayan 72 yaşındaki emekli Şevki Kılıç, Trakya Üniversitesinde bir bölüm kazanmak için Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi Kılıç, sabah erken saatte sınava gireceği Trakya Üniversitesi Ayşekadın Kampüsü'ne heyecanla geldi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kılıç, üniversite sınavlarına her yıl girdiğini ifade ederek, 'Evliyim, iki çocuğum var. Yaklaşık 20 yıldır emekliyim. Emekli olmadan önce de çeşitli üniversiteler kazandığını anlatan Kılıç, şunları kaydetti:

'Hedefim örgün öğretimini okumak'

'Şu an Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisiyim. İstanbul'da memuriyetim sırasında 1983'te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü kazanmıştım. İşimizden dolayı devam edemedik. 2010'da da Karabük Üniversitesi'ni kazandım ama devam edemedim. Geçen yıl Kırklareli Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri Bölümü'nü kazandım kayıt yaptırdım ama Edirne'den Kırklareli'ye her gün gidip gelmek zor geliyor. Edirne'de tarih bölümünde okumak istiyorum. Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünü açıköğretimden bitiriyorum, hedefim Trakya Üniversitesinde aynı bölümün örgün öğretimini okumak.'

'Üç paket sigara parasını kenara koyup, sınava giriyorum'

'Üç paket sigara parasını kenara koyup, sınava giriyorum'

Şevki Kılıç, tarihe ilgi duyduğunu ve genellikle tarih kitapları okuduğunu anlatarak, 'Benim hedefim bu bölümlerdeki eğitimi almak. 'Okumanın yaşı yok' dedik çıktık yola. Sigara, alkol kullanmıyorum. Üç paket sigara parasını kenara koyup, sınava giriyorum. Gençlere tavsiyem istedikleri bölümü okusunlar. Tercihlerini doğru yapsınlar. Gençler bu ülkenin geleceği. Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum' diye konuştu.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
189
35
7
7
6
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
dilara

Amca benden bile umutlu

Hahhhh.. Utandır bizi Şevki Amca utandır.. İyice gözümüzün içine sok ki; yer ile yeksan olalım..

deli-sabit

Kim bilir gençliğinde, imkânlar sunulsaydı nereleri kazanırdı bu adamcağız... Azmini tebrik ediyorum. Genç olup hevessiz, kolunu kıpırdatmaya üşenenler var.