Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

6 Yaşındaki Bir Çocuğa Sorulan Bu Beyin Yakan Matematik Sorusunu Çözebilir misin?

-

"6 yaşındaki çocuklara sorulan bir matematik sorusu ne kadar zor olabilir ki?"

Açıkçası ben de böyle dedim ilk olarak.

Ama baktım ki gerçekten de zor olabiliyormuş.

Bir baba, henüz 1. sınıfta olan oğluna matematik hocası tarafından sorulan bu zorlu soruyu sosyal medya hesabından paylaşmış ve binlerce kişi cevaplarken, pek çoğu cevabı bulamamış.

Sorumuz şöyle: Her harf bir sayıya denk geliyor ve alt taraftaki kutucukların içinde harfler de belli bir dizilimin sonucunda elde edilmiş.

Peki, sizce ? olan yere hangi harf gelmeli?

D
J
M
V
Bu nasıl soru?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tyfn-dmrc

Lan çok bilmişler atıp kesiyorsunuz da, sorunun amacı nedir diye soran yok

hasbelkader4243

x 11 6 23 20 11den 20 ye 9 artmış ise x ten 23 e de 9 artar 20 den 23 e 3 azaldıysa 11 den x e de aynısı olur yani (11+3),(23-9) sonuç 14 olur o da j olur muhtemelen

prettyfox

Sorunun sorulma amacını bilmiyoruz ki? Belki de öğretmen sayısal düşüncesi kuvvetli olan öğrencileri belirlemek için sordu bu soruyu? Şahsen soru bana zeka sorusu gibi geldi. IQ belirlemek için de sormuş olabilir.

wellbutrin

arkadaş olay şu siz koca koca adamlar işin içinden çıkamadınız 6 yaşındaki çocuk nasıl bu soruya mantık yürütsün el insaf!

levent-halime-zeynep-bicer

(11+6)+6=23 20=6-(14-6) == 8 çıkıyor

Görüş Bildir