5G'ye Geçmek İçin Bilmeniz Gereken 10 Şey

-

Eğitim hayatımız boyunca, hep notlarla değerlendirildik. Sınav kağıtları, sözlüler, kanaat notları... Peki okul sadece aldığımız notlarla bizleri gerçek hayata hazırlayabilir mi? Daha fazlasına ihtiyacımız yok mu? İşte bu soruların cevaplarını veren yepyeni bir sistem var: 5G Eğitim Modeli.   

Fiziksel gelişim, zihinsel gelişim, sosyal gelişim, psikolojik gelişim ve akademik gelişimi bir bütün halinde öğrencilere vermeyi amaçlayan bu eğitim sistemi hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

1. Öncelikle şunu söyleyelim, 5G eğitim sistemi; yabancı ülkelerdeki sistemleri örnek almak yerine, bizim ülkemize göre çizilmiş bir eğitim sistemi olmakla öne çıkıyor.

Sonuçta yetiştiğimiz ülke bizim ülkemiz, neden başka ülkelere göre eğitim alalım; öyle değil mi?

2. Akademik başarının yanı sıra, fiziksel ve zihinsel gelişim, sosyal ve psikolojik gelişimi de eşit şekilde önemser.

Günümüzün hatta hayatımızın büyük bir bölümü okulda geçiyor, dolayısıyla kafamızı kitaptan kaldırdığımız zaman, yine kitap görmek istemiyorsak, sosyal ve psikolojik gelişimimiz de eşit şekilde önemli.

3. Bu eğitim sisteminin birincil amacı; edinilen bilgiyi hayata geçirebilmek.

Öğrene öğrene bitiremediğimiz kümeleri, yaş problemlerini bilip de kendi parasını kazanmaya başlayan bireylerin tasarruf, para biriktirme vb şeyleri de pekala başarabilmesi gerekir; sizce de öyle değil mi?

4. Eğitim hayatımız boyunca aldığımız notlar sadece derslerdeki başarımızı ölçerken, 5G sisteminde ekip çalışması, spor faaliyetleri, yabancı dil yatkınlığı gibi kabiliyetleriniz değer kazanır.

Sonunda birileri her şeyin ders ve notlar olmadığı konusunda bizimle hemfikir.

5. Ülkemizin zihin yapısı ve ihtiyaçlarının yanı sıra, günümüz öğrencilerinin ilgi alanları, teknolojiyle iç içe oluşu da göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

Çocukları teknolojik cihazlardan uzak tutmaya çalışmak yerine, içinde bulunduğumuz çağın teknoloji çağı olduğunu da kabul etmeliyiz sonuçta öyle değil mi?

6. 5G’ye göre önemli olan öğrencilerin “ne kadar” değil, özellikle “hangi konuda” daha iyi oldukları.

Böylelikle doğru yönlendirmeler sayesinde, ileride seçtiği meslek hayatında da mutlu bireyler yetiştirir.

7. Sosyalleşmenin sadece sosyal medyaya indirgendiği günümüz şartlarında, 5G sistemi öğrencilerinin sosyal yaşam alışkanlıklarını da geliştirmeyi amaçlar.

Boş zamanlarını değerlendirebilecekleri yaşam alanları, rehberlik, sosyal kulüp faaliyetleri sayesinde sosyal yönden aktif öğrenciler yetiştirir.

8. Öğrencilerin fiziksel gelişimi, sağlıklı beslenme ve beden eğitimi dersleri ile takip edilir.

Fiziksel olarak güçlü olan çocuklar, zihinsel olarak da güçlü olurlar. "Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.”

9. Eğitim hayatı boyunca çocuk-aile-okul iletişimi son derece önemlidir, 5G sisteminde her bir öğrencinin psikolojik gelişimi sistematik olarak takip edilir ve ailelerine bilgi verilir.

Sadece veli toplantılarının olduğu dönem eskidendi… İletişim artık çok yönlü, sosyal medyası var, whats up ı var!

10. Şimdiye kadar denenmiş tüm eğitim sistemleri arasında, en bütünsel yaklaşıma sahip eğitim sistemidir.

Öğrencilerin sadece not almak ve sınıf geçmek için değil, aynı zamanda topluma kazandırılacak bireyler olarak da yetiştirilmesi gerektiğinin farkında olan bir eğitim sistemidir.

5G eğitim modeli, Era Kolejleri'nde hayat buluyor!

ERA Kolejleri, İstanbul’da 10 Kampüsü ve Bursa’da yeni açılan Nilüfer Kampüsü ile 6000’den fazla öğrencinin en iyi şekilde eğitilebilmesi için hizmet sunuyor. Eğitimde yeni bir çağı temsil eden ERA, özgün 5G eğitim modeli, bilimsel gelişim merkezi ve 600 kişilik dinamik eğitim kadrosu ile her geçen gün daha da güçleniyor.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dusunen_odun

ülkemize özgü bir modelse nerde denediniz lan burada denenmedi öyle bişey

cansenb

Tabiki okumadım...

jord

PBL denen, problem based learning, problem temelli ogrenme (sozde degil ama hakkini vererek) en iyi yontemlerden biridir, yalniz bizim memlekete fazla gelir, ogrencileri salmislar hoca birsey ogretmiyor derler..

the_war

Başlık saçma, reklam daha da saçma.

bahadir-cem-kaveci

bu hükümetle ütopik fikirler haline geliyor bu tarz şeyler o yüzden pek heveslenmeyelim bence. Fikir güzel ama şu ahvalde yalan olur.

Görüş Bildir