5 Yaşındaki Eymen Dövülerek Öldürülmüştü: Zanlılar Hakkında Tutuklama Kararı Verildi

 > 
927PAYLAŞIM

5 yaşındaki Eymen Sadık Durak darp edilerek öldürüldü. Cansız bedeni, ağzı tuğlayla kapatılmış bir tandırda, elleri ile ayakları bağlanmış şekilde ve bir poşet içinde bulundu. İzmir'in Buca ilçesinde ihbar üzerine polisin yürüttüğü soruşturmada vahşiçe öldürüldüğü anlaşılan çocuğun cesedi, uzun bir süre beklemesinden dolayı tanınmayacak hale geldiği için akrabaları tarafından teşhis edilemedi. Çocuğun daha önce şiddete uğradığını aktaran apartman görevlisi, zanlıların "çocuğu Eskişehir'e götürdük" dediğini söyledi.  Annesi ifadesinde minik Eymen'in erkek arkadaşı tarafından öldürdüğünü söyledi. Kesin kimlik tespiti için anneden DNA örneği alınacak. 

3 zanlı adliyeye sevk edildi. Anne Mine Durak ve erkek arkadaşı Serkan Elçetin, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, Erkan Elçetin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Eymen Sadık Durak'ın öldürüldükten sonra cesedinin poşetle Kaynaklar Mahallesi'nde kullanılmayan tandıra bırakılmasıyla ilgili gözaltındaki anne M.D. (25) ile erkek arkadaşı S.E. (37) ve kardeşi E.E'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı 🎥

Adliyeye sevk edilen zanlılardan anne Mine Durak ve erkek arkadaşı Serkan Elçetin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, Erkan Elçetin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Anneden DNA örneği alınacak

Öte yandan, çocuğun cesedinin İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işleminin tamamlandığı, ancak tanınmayacak halde olan Eymen'in kesin kimlik tespiti için anneden DNA örneği alınacağı öğrenildi.

Apartman görevlisi: "Bana 'Annem beni kaldırıp yere attı' dedi"

Bu arada Eymen'in öldürüldüğü apartmanın görevlisi Ramazan Çağlar, olay öncesine dair önemli bilgiler verdi. Sanıklardan S.E.'nin, Eymen'i Eskişehir'deki yakınlarının evine götürüp bıraktıkları yalanını söylediği Ramazan Çağlar, olaydan önce küçük çocuğu bahçede oynarken gördüğü sırada gözünün altının mor olduğunu fark ettiğini anlattı. Razaman Çağlar, "Ben de gözünün altına ne olduğunu sordum. Yılda bir aylığına gelen küçük çocuk da bana 'Annem beni kaldırıp yere attı' dedi. O anda çok üzüldüm. Bu olay ortaya çıkmadan önce polis geldi. Aileyi sordu. Ben de bunun üzerine S.E.'yi aradım. O ilk önce bana çocuğu Eskişehir'deki yakınlarının yanına götürüp bıraktığını söylemişti. Sonrasında ise S.E. bana bu kez 'Eymen'i annesi dövmüş, polise ihbarda bulunmuşlar. O da çocuğu alıp kaçmış. Ben de yerlerini bilmiyorum" dedi. Meğer çocuk öldürülmüş. Anne zaten sinirli birisiydi" dedi.

Korkunç cinayet sosyal medyanın da gündeminde...

Ne olmuştu?

Cansız Bedenini Poşete Koymuşlar: 5 Yaşındaki Eymen'in, Dövülerek Öldürüldüğü Ortaya Çıktı - onedio.com
Cansız Bedenini Poşete Koymuşlar: 5 Yaşındaki Eymen'in, Dövülerek Öldürüldüğü Ortaya Çıktı - onedio.com

Kaynak: AA, İHA, DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir