5 Ayda 250 Kitap Okuyan Atakan İçin Kristal Çocuk İddiası Sosyal Medyayı Salladı: 2000'den Sonra Doğanlar Dikkat (İndigo Çocuklar)

2.7bPAYLAŞIM

Sosyal medyanın gündeminde filozof çocuk olarak adlandırılan 5 ayda 250 kitap bitiren Atakan var. Atakan için sosyal medyada gündeme gelen kristal çocuk iddiası ise gündemi yeniden hareketlendirdi. Peki kristal çocuk ne anlama geliyor? Atakan kristal çocuk mu?

2000'den sonra doğan ve yeni nesli tanımlayan bu iddiaları sizler için derledik. İndigo çocuklar da gündemde.

Kristal çocuklar kimlerdir? İndigo çocuklar da şu an da gündemde.

İndigo çocuklar 1994'ten önce doğan nesli tanımlıyor. Kristal çocuklar ise özellikle 2000 sonrası doğan çocukları işaret ediyor. Gözleri iri, etkili ve anlamlı bakar, bilgelik dolu bakışları vardır. İndigo çocuklar ile benzer özellikler paylaşsalar da teknoloji ve bilgi birikiminin getirdiği yenilikler sayesinde daha bilge olabilirler. Kristal çocuklar tanım olarak 1995'ten sonra doğanları belirtir. Teknolojinin hızlı ivmesi ile de 2000'den sonra doğanlar büyük öneme sahiptir.

Kristal çocukların özellikleri nelerdir?

Kristal çocuklar sevecenlerdir. Uzun, yoğun ve dikkatli bakarlar. Kişilikleri manyetiktir. Sevecen tavırlar gösterir, müzikle, felsefe ile ilgilenirler. Özgün bir işaret dilleri vardır. Telepat özelliklere sahiptirler. Düşündüğünüzü hissederek ona göre konuşurlar. Sanatçı ve yaratıcı özellikleri vardır. Konuşmaya başladıklarında geçmiş yaşam anılarından bahsederler. 

Denge duyguları mükemmel olmakla birlikte yemek alışkanlıklarında da sebze ve meyveye düşkündürler.

İlgili kaynak

Tüm bu özellikler 10 yaşında 5 ayda 250 kitap bitiren Atakan'ı akıllara getirdi. Atakan için sosyal medyada "kristal çocuk" tanımlaması yapıldı.

Konu sosyal medyanın da gündeminde.

Yukarıda saydığımız özellikler sizin de çocuğunuzda görülüyorsa kristal çocuklar tanımına giriyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lisede Ezberleyip Bir Daha Unutamadıkları Bilgileri Bizimle Paylaşırken Kahkahalarla Güldüren Takipçilerimiz - onedio.com
Lisede Ezberleyip Bir Daha Unutamadıkları Bilgileri Bizimle Paylaşırken Kahkahalarla Güldüren Takipçilerimiz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir