Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

6 Madde İle İktidara Sempati Duymanın Formülü

-

Yandaşlığın Kolay ve Anlaşılır Rehberi

Bu 6 madde bütün iktidarlara uygulanabilir. Günümüz iktidarına da uygulanabilir. Artık, "neden ben iktidarı bir türlü sevemiyorum,  iktidarın her yaptığı neden bana hep yanlış geliyor?" Sorularına son. Bu 6 maddeyi uygulayarak iktidara duyduğunuz olumsuz düşünceleri azaltmanız mümkün. Hatta belki bir gün iyi bir yandaş bile olabilirsiniz.

1. Kimse bizi sevmiyor.

Öncelikle şunu bilmelisiniz, bütün dünya  iktidarı devirmek için gizli gizli bin türlü plan yapıyor. Tek dertleri bu. Çünkü; Türkiye dünyanın merkezinde. Şahane bir stratejik konumu var. Yer altı yer üstü kaynakları acayip zengin. Evet. Bütün dünya, ah şu Türkiye'de iktidarı devirelim de kaynaklarını sömürelim diye yemeden içmeden plan yapıyor.

Henüz uzayda bir canlı bulamadık. Bulsaydık, eminim onlar da Türkiye üzerine hain planlar yapıyor olurdu.

İktidarın, gözünüzde iyi gözükmesi için bu madde önemli.

2. İç Mihraklar

Dış mihrakları tesbit ettik. Peki ya içerisi. İçeride de iktidara eleştiri getiren herkes, madde birde belirtilen dış mihrakların güdümündeki vatansız hıyanet çeteleridir. Son kısma istediğiniz olumsuz sıfatı ve küfrü ekleyebilirsiniz. Zira hainlere küfür etmek serbest.

Özet olarak: Türkiye çok değerli bir ülke. Bir sürü ülkenin gözü var ve bu amaçlarına ulaşmak için içerideki hainleri kullanıyorlar. 

Düşman yaratma stratejisi onbin yıldır işe yarıyor. Amerika'yı yeniden keşfetmenin alemi yok.

Bu ilk iki maddeyi ne kadar çok dile getirirseniz. Belki bir gün, içerideki ve dışarıdaki düşmanlarla yılmadan mücadele eden bir lider konumuna da gelebilirsiniz.

3. Bizden Değilse ya Darbecidir ya da Terörist

Muhalefet: Bir düşünceye karşı olma.

Muhalefet yapmak: Karşıtı olduğu düşünceyi değiştirmek için algı yaratmak, kamuoyu oluşturmak.

Darbeciler de iktidarı değiştirmek istiyor. O zaman muhalefet = darbe. Bu denklemi iyice anlaşılmalı.

Darbeye karşı güzel bir algı yaratıldı. Artık kundaktaki bebek bile darbenin kötü bir şey olduğunu biliyor. Madem halihazırda yaratılmış  "darbe kötüdür" algısı var. O halde, onu kullan. Beğenmediğin her şeyi, işine gelmeyen her şeyi, bütün muhalefeti darbe ile  ilişkilendir. Olmadıysa pkk ile ilişkilendir. İkisinden birisi mutlaka tutacakdır.

4. Dış Mihraklar Vol. 2

Dış basından ya da yabancı örgütlerden Türkiye'ye dair bir eleştiri gelmişse. Eleştiriye dair bir istisna ön plana çıkarılmalı. Sonra, o istisna kullanılarak eleştirinin, aslında büyük komplonun bir parçası olduğu ima edilmeli.

Örnek 1: Avrupa Birliği'nin pazar günü toplantı yaptığı nerede görülmüş de bu operasyon için bizi pazar pazar kınıyorlar. 

Örnek 2: CNN'in hangi programı 6 saat sürmüş de Gezi Olayları'na 6 saat ayırıyor.

Örnek 3: NY Times hangi haberini tam sayfa yapmış da şimdi tam sayfa bizi eleştiriyor.

5. Güce tapın.

Gücü sev. Hatta ona aşık ol. Rol modellerin hep, zengin iş adamları veya kaba saba dizi karakterleri olsun. 

Güçlü bir baba, güçlü devlet, güçlü bir yaratıcı. Bunlar senin için gücün somutlaşmış hallerini temsil etsin. 

Güç aşkın ne kadar büyürse, iktidarın geri adım atmaması da seni o kadar çok mutlu eder. "Helal olsun, dik duruyor. Hiç taviz vermeden darbecilerle savaşıyor."  Dersin ve iktidar destekçiliğinde kayda değer bir yol almış olursun.

6. Efendilerinin Ağzıyla Konuşan Batıcı Züppeler

2. maddede de gördük ki, içerideki muhalifleri dış mihraklarla ilişkilendirmek epey moda. Oradan yürümeye devam edin.

Eğer birisi iktidarı eleştirirse, ona "efendisinin ağzıyla konuşan batıcı züppe" diyebilirsiniz. Kendi vatanseverliğinizi pekiştirdiğiniz gibi içerideki bir haini daha deşifre ettiniz. Huzur içinde uyuyabilirsiniz.

Emin değilsen eğer,güven testini çözerek paranoyaklık seviyeni öğrenebilirsin.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir