Görüş Bildir
Haberler
30 Ocak Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Bugünkü Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

30 Ocak Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Bugünkü Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

GNS
30.01.2022 - 19:20

Ocak ayının son günlerinde artmakta olan vaka sayıları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Omicron varyantının etkilerini hızla göstermesi ve salgının artışı ile hastanelerde yoğunluk yaşandığı ifade ediliyor. Bakan Fahrettin Koca'nın alınan son kararları açıklaması sonrası belirti göstermeyen hastalara PCR testi yapılmayacak ve pozitif vakaların karantinası 7 gün sürecek. Vatandaşlar ülkemizde koronavirüsün son durumunu koronavirüs tablosundan her gün takip ediyor. Peki 30 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı mı? 30 Ocak koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte güncel koronavirüs tablosuna dair tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Türkiye'de günlük koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarla paylaşılıyor. Birçok kişi 30 Ocak koronavirüs tablosunun açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. İşte 30 Ocak güncel vefat ve vaka sayısına dair son bilgiler...

30 Ocak Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı? Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

30 Ocak Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı? Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam güncel koronavirüs vaka sayısını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıyor. Vatandaşlar her gün vaka sayılarını kontrol ediyor.

30 Ocak Koronavirüs Tablosu

30 Ocak Koronavirüs Tablosu

Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabında yayınladığı 26 Ocak koronavirüs verilerine göre bugün 428.214 kişi test yaptırdı, 88.145 kişi Covid-19'a yakalandı, 189 kişi hayatını kaybetti ve 81.530 kişi iyileşti. Bakan Koca, paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Omicron varyantına bağlı vaka sayılarındaki artış salgının ilk donemlerindeki sonuçlara sebep olacak bir artış değil. Toplum önemli ölçüde aşılı. Hastalık hafif seyrediyor. Tedbir ise halen şart. Aşı (Turkovac) ve kişisel tedbirler ile salgın gündeminden çıkma zamanı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın