3 Yıldır Yapay Kalbini Sırtında Gezdiren Cesur Genç Artık Bir Spor Giyim Modeli

-

Andrew Jones için o gün aslında çok da sıradan bir gündü...

Evinin önündeki posta kutusuna doğru giderken tuhaf bir şeyler hissetti. Nefes alamıyor gibiydi... 2012 yılında başına gelen bu olaydan sonra hayatı tamamen değişti. Andrew'in bu ilham veren hikayesini sizler için Upworthy'den derledik.

Kaynak: http://www.upworthy.com/meet-the-fitness...

26 yaşındaki Andrew Jones, spor giyim markaları için modellik yapıyor ve bol bol vücut çalışıyor.

O gün yaşadığı nefes problemi aslında herkesi oldukça endişelendirecek bir durumdu ama Andrew sıkı bir spor programı yaptığı için onu çok daha fazla korkutmuştu.

Uzmanlar ilk muayenelerden ve Andrew'in kalbini 24 saat gözlemledikten sonra genç sporcuya viral kardiyomiyopati teşhisi koydular. Kardiyomiyopati kalbin içindeki kaslardan bazılarının yeterli çalışmadığı bir hastalıktır. Andrew ilk başta bunun ne demek olduğunu pek anlayamamıştı, kendini hala oldukça güçlü hissediyordu. Ama semptomlar giderek kötüleşti. Zaman zaman 10 dakika boyunca ayakta durması bile zorlaşıyordu.

En sonunda Andrew kalp yetmezliği yaşadı. Kan kusuyordu ve acil servise kaldırıldı. Doktorlar Andrew'e bir kalp nakli yapılmazsa yakın zamanda hayatını kaybedebileceğini anlattılar.

Bu tam 2 yıl önceydi. Andrew bugün hala ihtiyaç duyduğu kalp naklini bekliyor.

Doktorlar ona yapay bir kalp nakil ettiler ve bir hızlandırıcı aparattan da yardım alarak yaşıyor. Ama Andrew bütün bunlar yaşanırken çok sıradışı bir kariyere adım attı,o artık bir spor giyim modeli.

Evet, Andrew yanında hayatta kalmasını sağlayan bir cihaz gezdirmek zorunda. Ve bu cihaz direkt olarak vücunda bağlı.

"Yalnızca kalp rahatsılzığı değil, sağlıklı yaşamak ve dış görünümle ilgili pozitif bir yaklaşıma teşvik etmek."

İnstagram'da pozitif duruşunu her an belli eden Andrew her günü bir gülümsemeyle karşıladığını yazıyor.

Yara izlerini ya da yapay kalbine giden tüpleri göstermekten çekinmeyen genç model, yolumuza çıkan hiç birşeyin bizi durdurmaması gerektiğini her fırsatta ifade ediyor.

Andrew o gün hastaneye gittiğinde ölümden dönmüştü ve şu anda sırtında gezdirmek zorunda olduğu çanta bunu ona sürekli hatırlatıyor.

Omuzlarındaki yük gerçekten de onun hayatının anlamı...

"Yarın hiç birimiz için garanti değil, benim durumumdaki biri için çok çok daha az garanti... 2 buçuk 3 yıl önce? Muhtemelen her sabah uyanabilmenin kıymetini bu kadar iyi bilemezdim." diyor Andrew.

İnstagram hesabında aynı durumdaki insanlara cesaret vermek ve onları motive etmek istediğini söyleyen genç; hem umut hem de toplumda kabul görülebilme mesajları veriyor.

Andrew üstelik Hearts At Large adında bir vakıf da kurdu. Bu vakıf üzerinden ise organ nakline toplumsal farkındalık yaratma çalışmaları yapıyor ve nakil sayesinde hayatı kurtulanların hikayelerini paylaşıyor.

Hearts At Large Vakfı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
roronoa

Bizler ki sağlam olmamıza rağmen yok o yok bu diyerek spordan kaçıyoruz adam kalbi sırtında taşıdığı yetmiyor sporunda dibine vuruyor .Eli öpülecek insanlardansın.

finarfin

Adamın hayatı resmen pamuk ipliğine bağlı, şikayet ettiklerinden utanıyor insan. Allahım sana şükürler olsun..

stas-kuzin

vay amk ben bu saatten sonra skerim dünyanın derdini adamda ki yaşama azmine bak valla hiç sikayet etmemek lazım bittim amk ..

tsukiyashima

adam çok kusursuz değil mi yalnız? ne güzel bir yüz yapısı la o öyle

trane1

abartma lütfen..

tsukiyashima

kıskançlık vol9238329389

trane1

sakalı yok bi kere :p ayrıca benim yüz orantım goodlike yani A:AD bu siteden bakabilirsin :p

onur-khan-ozturk

zencifobi pislik.

Görüş Bildir