Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

3 Milyar Işık Yılı Öteden Gelen Önemli Sinyaller ile Uzaylıların Varlığına Kanıt Olabilecek Bulgular

-

Dünyaya 3 milyar ışık yılı uzak olan bir mesafeyi hayal edebiliyor musunuz? Saçma bir soru olduğunun farkındayız ama sorunun bir amacı var: Şöyle ki; yapılan son araştırmalarda, bu bahsettiğimiz uzaklıktaki yıldız kümesinden bazı sinyaller alındı. 6 yeni radyo dalgası patlaması saptanan, Dünyaya 3 milyar ışık yılı uzaklıktaki bir yerden bizimle iletişime geçmek isteyen birileri olabilir. Evet, tahmin ettiğiniz üzere uzaylılardan bahsediyoruz ve bu seferki bulgular oldukça ciddi. MailOnline'dan derlediğimiz bu ilginç içeriği şimdi sizlerin huzuruna bırakıyoruz.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...

1. Sinyalleri Auriga takımyıldızından algılanan bu radyo dalgalarının her biri, birkaç milisaniye (saniyenin binde biri) kadar sürmüş.

2. Uzmanlara göre, bu esrarengiz radyo dalgası patlamaları, ''Uzaylılar var mı, yok mu?'' tartışmalarında bir aşama kaydettirebilir.

3. Montreal'de McGill Üniversitesi ve Porto Riko'da Arecibo Rasathanesi yaptığı çalışmalar esnasında bu sinyallere ulaştı.

4. Çalışmalarını Batı Virginia'daki ''Green Bank Telescope'' diye adlandırılan bu devasa teleskop ile yürüten McGill Üniversitesi uzmanları, bahsi geçen sinyallere bu alet sayesinde ulaşmışlar.

5. Radyo dalgası patlama sinyallerinin 5 tanesi bir önceki maddede de bahsettiğimiz ve şimdi başka bir açıdan fotoğrafını gördüğünüz devasa teleskoptan alınmış.

6. Dalga patlaması sinyallerinden diğer bir tanesi de Porto Riko'daki bu rasathaneden alınmış.

7. Daha önce de 11 kere aynı bölgeden sinyaller alındığını söyleyen uzmanlar, hiçbirinin yeni saptanan 6 sinyal kadar kuvvetli olmadığını söylüyorlar.

8. 3 milyar ışık yılı uzaklıktaki bu bölgeye FRB 121102 deniyor.

9. Oldukça hızlı olan bu radyo dalga patlamaları, nadiren ve rastlantısal gerçekleşirmiş. Ne zaman gerçekleşeceğini bilemediğin bu sinyallere her an hazırlıklı olmanın çok önemli olduğunu söyleyen uzmanlar, çalışmalarını aralıksız sürdürmek zorundalar.

10. Uzmanlar, bu tip radyo dalgası patlamalarında önemli olan bir diğer noktayı da üzerine basarak söylüyorlar. Galaksi dışı olan radyo dalgaları, uzaylıların varlığı ile ilgili önemli bir kanıtmış.

11. Yani, Samanyolu galaksisi dışından gelen radyo dalga patlamaları işe yarar olan patlamalar.

12. Gün içinde uzaydan gelen onca sinyali bir düşününce, içlerinden işe yarar olanları ayıklamak büyük bir çaba olsa gerek.

13. Peki uzaylılar hakikaten var mı? Yani varlar ise bu insanlık için iyi bir şey mi yoksa kötü mü?

14. Dünyaca ünlü fizikçi ve evrenbilimci Stephen Hawking, bunun insanlık için kötü olacağını düşünenlerden.

15. Eğer ki zeka ve akla dayalı bir uzaylı hayatı varsa dünya dışında, insanların onlarla iletişime geçme çabasının oldukça tehlikeli olduğunu düşünüyor Stephen Hawking.

16. Bu şekilde düşünen bilim adamı sadece Stephen Hawking değil. Onunla aynı fikirde olan birçok fizikçi, olur da uzaylılar ile iletişime geçilebilirse bunun felaket olacağını düşünüyorlar.

17. Çünkü Stephen Hawking ve onun gibi düşünen birçok fizikçi, uzaylıların kesinlikle iyi niyetli olacağına inanmıyorlar.

18. Yani, dünyayı istila etmek ve tüm insanlığı kolonileştirmek başlıca hedefleri olur fikrinde, dünyaca ünlü fizikçiler.

19. Bizim fikrimizi soracak olursanız eğer; biz uzaylı meselesine pozitif bakanlardanız.

20. Arif Işık'ın da dediği gibi: ''Uzaylı da olsa insan insandır.''.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysels-torun

1- Bizde uzaylıyız. 2-Önce kendi ırkımıza bakıp sonra diğer ırkları tehlikeli saymalıyız ki tanımıyoruz bile. İnsan ırkı tavuğa tecavüz edebilen, gezegeninin içine sıçan, kendi ırkı ve diğer ırkları öldüren ki bazıları zevk için oluyor. Bir ırktır tabi hepimiz öyle değiliz. Ama bunların olmadığı anlamınada gelmez. Biz kendi ırkımızı renk, din, dış görünüş, para gibi şeylerle bölüp dışlıyoruz. Hepimiz bütün ırklar canlılar aynı Yaratıcıdan var olduk. Ama birbirimizi dışlayıp, düşman olup, zarar veriyoruz. Diğer tanımadığımız ırklar hakkında yorum yapmadan önce bir kendi ırkımıza bakıp düzeltmeliyiz.

hope

Tam 100 yıldır uzaya sinyal gönderiyor NASA. O sinyalleri alan varsa da zaten başımıza bir şey gelecekse gelir. Ama şu da var. bilmem kaç milyar ışık yılı uzaktan sinyal aldıysak o sinyal bilmem kaç milyon yıl önce gönderilmiştir. Korkmayın yani gelselerdi çoktan gelirlerdi. Uzaylı varsa da ne biz nede torununuzun torunu görecektir. Onlarında torunlarının göreceğine de inanmıyorum. Uzay çalışmalarının % 90'ı Dünya gibi yaşanabilir bir gezegen bulabilirmiyizin yanında kıymetli maden/kaynak arayışıdır, kaz gelecek yerden tavuğu esirgemez çünkü bu çalışmaları finanse edenler..

57alay

radyo dalgaları geliyor olabilir de kaynağını nerden biliyorlar, ışıkyılları ötesi filan, yani bu frekans rotası doğrusal ya da düzlemsel mi? nası yani?

feyk

fotodaki mavi nokta dunya yada gunes sistemi degil. 100yildir yaydigimiz radyo yayinlarinin samanyolunda ulasabildigi alan. ufacik bir nokta. bizim sinyallerimiz onu algilayabilcek gelismis bir medeniyete ulastiginda insanligin varligi cokdan sona ermis olabilir.

joliie

Burada aynı ırktan,dinden vs olanlar birbirini öldürüyorken tamamen farklı bir türün zararsız olacağını düşünmek fazla pollyanna'ca olur.

Görüş Bildir