21. Yüzyılda Cahiliye Devrini Yaşıyoruz! Gericilikte Zirve Yapan Kirli Zihinlerin Kurduğu Kan Dondurucu Cümleler

2.1bPAYLAŞIM

Bazen geleceğe dair hiç umudumuz kalmaz ya, işte şu an öyle bir an...

1. Eurovision'a Türkiye olarak katılmama sebebimizi açıklayan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in sebebi son derece homofobikti!

Katılmama gerekçesi olarak 2014 birincisi Conchita Wurst'u gösteren Eren'in açıklaması şöyleydi; "Sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım.' diyen birini canlı yayınlayamam."

2. Alişan "Cennet Mahallesi"nde eşcinsel bir şarkıcıyı canlandırdıktan sonra yaptığı açıklamayla adeta "Yuh!" dedirtmişti;

"Bu gay rolünü unutturmam için esaslı bir sevişme sahnesi çekmem gerekecek sanırım. Ya da tecavüz sahnesi. Aksi halde bu rol benim peşimi bırakmayacak."

3. Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun "Açıl kızım, gelen öpsün giden yalasın." cümlesi akıllara durgunluk vermişti.

Mide bulandırıcı!

4. Burak Özçivit, eş cinsel rollerini asla oynamayacağını söyleyerek son derece homofobik bir tavır sergilemişti.

"Örf adet diye bir şey var. 13-14 yaşındaki çocuklar var. Ben örnek olmak zorundayım, bu nedenle gay rolü oynamam oynayanlar oynasın.”

Özçivit, bu açıklamaları ters takla açarken yapmış galiba!

5. İlahiyatçı Faruk Beşer, "Yoğun bakımda kadın ve erkeği ayrı odalarda tutmak mümkün değil mi?" açıklamasında bulunmuştu.

Bu zihniyetler arasında ayakta kalmaya çalışmak çok zor bir meziyet çook!

6. Kadın düşmanlığı ile nam salan Nihat Doğan'ı bu listeye eklemeseydik, ona haksızlık etmiş olurduk herhalde!

Kendisi birçok kez homofobik açıklamalarda da bulunmuştu. İşte sadece bir tanesi; Gay rolü oynamam, Al Pacino gay olsun! Ben felsefe kitabı yazıyorum!“

7. Ebru Gündeş, jüri koltuğunda oturduğu "O Ses Türkiye" yarışmasında yetenekli bir genci, feminen tavırlar sergilediği için elemişti!

Bahanesi de şuydu; "Türk gençlerine kötü örnek olur." 

8. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız'ın "Allah vur dediyse vardır bir hikmet." açıklaması şok etkisi yaratmıştı.

Kadınlara, kocalarından dayak yedikleri için aslında şükretmeleri gerektiği yönünde tavsiyede bulunan bu zihniyeti kınıyoruz!

9. Esra Erol, bir zamanlar sunuculuğunu yaptığı evlilik programına bağlanan eş cinsel kadını "Bunların işi gücü yok, bunlar fantazi dünyasını renklendiriyor." diyerek tersleyip telefonu kapatmıştı.

Bu nasıl bir kafa yahu!

10. Atatürk ve laiklik karşıtı olan Kadir Mısıroğlu, "Ölürken yüzüstü düşen asker, kafirdir." diyerek ne kadar dar bir düşünce yapısına sahip olduğunu göstermişti.

Geçtiğimiz yıllarda da "Shakespeare gizli Müslümandır, adı Şeyh Pir’dir." diyen Mısıroğlu'nun bu açıklamalarına gülsek mi ağlasak mı?!

11. Hülya Avşar'ın "kadın" kavramını oldukça sığ bir kalıba sokması kafalardan dumanlar çıkartmıştı!

Yaşlı bir kadının kocasını bir araç yardımıyla çekerken yakaladığı pozu "Kadın dediğin çekici olmalı.” notuyla Instagram'da paylaşmıştı.

12. Ali Ağaoğlu da yaptığı "Kadınlar benim malımdır!" açıklamasıyla ülkemizdeki en cinsiyetçi isimlerden biri.

Kadını kendine ait bir mülk veya eşya olarak gören Ali Ağaoğlu maalesef, Türkiye'deki birçok erkeğin prototipi gibi.

13. Siyasetçi İmdat Sütlüoğlu'nun ne kadar karanlık bir zihniyete sahip olduğunu gösteren açıklaması ise şöyleydi; "Kadın sporculara destek vermek günahtır!"

Gerçekten son nokta!

14. Burcu Güneş'in, bir programda kendisine iltifat eden kadın DJ'e, "İltifat ediyorsunuz ama yanlış anlaşılma olmasın, biz sağlıklı kadınlarız!" sözleri ağızları açık bırakmıştı!

Yorumsuz!

15. Erkan Petekkaya, "Paramparça" dizisindeki rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay'ı taciz ettiği iddialarıyla gündeme gelmişti.

Bu iddialar son derece çirkin ancak, Petekkaya'nın bu olay sonrasında yaptığı açıklamalar ise daha da çirkindi; "Ben Nurgül’ün nesini taciz edeceğim? Beyonce mi o?" 

16. İlahiyatçı İhsan Şenocak'ın "Kaşlarını alıp pantolon giyerek üniversiteye giden kadınlar cehennemlik." sözlerini dile getirmişti.

Kendisinin bu düşünce yapısıyla bugüne kadar nasıl hayatta kaldığı tam bir muamma!

17. İbrahim Tatlıses, sıkça cinsiyetçi açıklamalarda bulunmasının yanı sıra hayatındaki kadınlara şiddet uyguladığı da birçok kez dile getirmişti.

Kan dondurucu!

BONUS: Adnan Oktar ve kediciklerinin her hareketi Türkiye'yi Cahiliye devrine bir adım daha yaklaştırmıştı.

Umarız ki bu tarz düşünceye sahip olan insanlar, bir an önce azalarak tükenir...

Kaynak, 2

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasemin-d

Ebru Gündeşin böyle konuşup Türkiyenin en büyük hırsızıyla evlenmesi :D:D:D Sonra da insanlara şey diyodu , ayy çocuğum etkileniyoooooğ

nil-new

ebru gündeş insallah cocukların seninkilerde dahil reza zarabı örnek almazlar

queen_of_the_7_kingdoms

hepsini aynı kefeye koymuşsunuz aq.eşcinsellikle kadın düşmanlarını aynı yere koyarak hepsi aynı pis zihniyettir diyemezsiniz!.

mustafa-umut-oguz

bilerek ÜSTAD KADİR MISIROĞLU nun resminin üzerine kadınlar benim malımdır sözünü koymuşsunuz sırf ÜSTAD KADİR MISIROĞLU nu kötü göstermek ve ilgi çekmek için

hknbyrm

Toplumun %3 ü kendini eşcinsel olarak tanımlarken normal olanın bu olduğunu savunmak anlamsız. Geri kalan %97 si anaormal %3 ü normal mi yani.

selcuk-gumuspala

hayır birader, 3% de normal 97% de normal. anormal olanlar homofobikler!

Görüş Bildir