Görüş Bildir
Haberler
2018'de Bilinçaltından Neyi Atman Gerektiğini Söylüyoruz!

etiket 2018'de Bilinçaltından Neyi Atman Gerektiğini Söylüyoruz!

Yepyeni bir yıl gelirken zihnini de biraz arındırmaya ne dersin? Bakalım 2018'e girerken bilinçaltında kurtulman gereken en önemli şey ne?

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Bu görüntülerden hangisi içindeki çocuğu en iyi şekilde anlatıyor?

2. Gözlerini kapa ve yemyeşil bir ormanda etrafına bakarak yürüdüğünü hayal et. Bir anda durup yere doğru bakıyorsun. Ayaklarının hemen ucunda hangisi var?

3. Derken o orman birden sislere gömüldü ve sen o sislerin içinde kayboldun. Ne yaparsın?

4. Sana yalnızlığı en çok hissettiren görüntü hangisi?

5. Bu konulardan en çok hangisi hakkında pişmanlık duyuyorsun?

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Peki bir fırsatın olsa sende olduğunu düşündüğün bu özelliklerin hangisinden kurtulmak isterdin?

6. Peki bir fırsatın olsa sende olduğunu düşündüğün bu özelliklerin hangisinden kurtulmak isterdin?

7. 'Dostluk' kavramını bu kelimelerden hangisiyle tanımlardın?

8. Son olarak seni şu zamana kadar en çok yaralayıp, üzen kısacası en çok inciten kişiyi düşün. O kişiyi bu renklerden biriyle tanımla.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Korkuların!

Korkuların!

Senin 2018'de bilinçaltından atman gereken en önemli şey; korkuların! İnsanoğlu pek çok şeyden endişe duyar, korkar, umutsuzluğa kapılır ama sendeki biraz daha farklı sanki. Öyle ki bu korkular seni içten içe ele geçirmiş ve hayatın için atman gereken yeni adımlardan seni alıkoyuyor. Herhangi bir şeyi yapmak istediğinde en kötüsünü düşünüp hemen vazgeçiyorsun. Yeni birilerini tanımaktan bile sırf bu yüzden kaçıyorsun. Farkında değilsin ama sırf bu sebepten yaşamdan tat alamaz hale gelmişin. Yeni yılın sana iyi gelmesini istiyorsan ilk iş olarak korkularından kaçmak yerine üzerine git ve onları ne tetikliyorsa hayatından çıkar!

Kalp Kırıklıkların!

Kalp Kırıklıkların!

Senin bilinçaltını en çok meşgul eden şey; aldığın yaralar ve kalp kırıkların. Biri veya birileri seni çok üzmüş ve tabiri caizse resmen yaralamış. O yarayı bir türlü saramadığın gibi insanlara olan güvenini ve hayata dair heyecanını kaybetmişsin. Sürekli insanlardan kötü bir şeyler gelecekmiş gibi hissettiğinden daima gardını kuşanıp gezmeye başlamış, gittikçe katı bir insan haline gelmişsin. İçinde bir şeylerin buz tuttuğunu sen de hissediyorsun ve yaralarını sarıp bir şeylere sıfırdan başlamak için ilk yapman gereken o buzları eritmek. Kalbini kıran, seni inciten kişi veya kişileri düşünmekten vazgeç ve yeni yıla zihninden de hayatından da onlardan sıyrılmış bir şekilde gir. Bırak onlar geride kalsın!

Karamsarlığın!

Karamsarlığın!

O kadar karamsar bir insansın ki resmen hayatta güzel ve iyi bir şeyler olacağına dair inancını yitimişsin. Sürekli bir şeylerin en kötüsünü düşünüyor ve o ihtimale göre yaşıyorsun. Daha da kötüsü bunu çevrendekilere de yayıyorsun. En çok da kendine haksızlık ediyorsun. Ben şunu yapamam, zaten bunu beceremem, o kişi benimle ilgili şöyle düşünüyordur diyerek kendi kendine boşuna negatif şeylerle doldurup, resmen hayatı kaçırıyorsun. Zihnine bu derece karamsarlığın yerleşmesi belki de bu zamana kadar hayatına girip, sen fark etmeden senin enerjini çalan altta alta sana değersiz hissettiren insanlardır. Yeni bir yıla girerken önce hayatındaki her şeyi enine boyuna tartıp değerlendir ve sana ne kadar olumsuz hissettiren kişi veya şey varsa ilk iş onlardan kurtul , sonrasındaysa kendine yepyeni ve özgüvenli bir sayfa aç!

Hırsların!

Hırsların!

Senin hayatının odak noktası; başarı! Elbette başarılı olmak, olmayı istemek güzel bir şey ancak bu seni hemen hemen her konuda fazlasıyla hırslı biri haline getirmiş. Bir şeylere ulaşıp, elde ettikten sonra hep daha fazlasını ister hale gelmişsin daha da kötüsü artık bu ilişkilerine de yansımış ve insanları senden uzaklaştırmaya başlamış. Farkında değilsin ama artık mutlu hissedememenin nedeni de bu. Hırs bir noktaya kadar güzel bir şeydir ancak fazlasının da zararlı olduğunu unutma. Başarılı olmak, bir şeyleri elde etmek için verdiğin savaşta yaşamın akıp gittiğini unutma. Umarız 2018 hırslarından sıyrıldığın bir yıl olur!

Kendinle Kavgan!

Kendinle Kavgan!
i.pinimg.com

Senin 2018 yılına girerken kurtulman gereken en büyük şey; kendinle olan kavgaların! Sürekli bir şeyler konusunda kendini suçluyor, bir türlü yaptıklarını takdir etmiyorsun. Bunun en kötü sonucu da hayata karşı başarısız hissetmen. Herkesten çok sen kendine düşman gibi davranıyorsun. Bunun sebebi belki de fazla mükemmeliyetçi biri olmandır bilemiyoruz ama bir an önce kendinle barışmalı ve haksızlık etmeyi bırakmalısın. Emin ol bunu başardıktan sonra her şey daha güzel olacak!

Kızgınlıkların!

Kızgınlıkların!

Hayatında pek çok kişiye kendinde dahil fazlasıyla kızgınsın. Kimisi seni yaralamış, kimi güvenini sarsmış kimiyse yarı yolda bırakmış. Zihninin bir köşesinde sürekli geçmişte yaşadığın bu olaylar ve kişiler dönüyor. Yepyeni bir sayfa açıp daha iyi hissetmenin en büyük yoluysa onlardan artık kurtulman ve onlardan kurtulmak içinse yapman gereken tek şey; afffetmek! Evet onlarla iç dünyandan yaşadığın hesaplaşmaları bitir ve ne yaşanmış olursa olsun her şeyi içinde affet, emin ol bunu yaptıktan sonra özgürleştiğini ve hafiflediğini hissedeceksin ve yeni yıl sana çok iyi gelecek!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1351
358
232
194
99
72
70
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Kalp Kırıklıkların! Senin bilinçaltını en çok meşgul eden şey; aldığın yaralar ve kalp kırıkların. Biri veya birileri seni çok üzmüş ve tabiri caizse resmen ... Devamını Gör

Hande

kendinle kavgan......................