2016 Rio Olimpiyatları'nın Göz Kamaştıran 14 Tesisi

-

Rio Olimpiyatları yani dünyanın en önemli spor organizasyonu başladı. Brezilya'nın bu organizasyonu yapabilmesi noktasında bir çok eleştiri mevcuttu. Ancak Brezilya tam zamanında organizasyonun en önemli unsuru olan tesis konusunu nihayete erdirdi. Gelin olimpiyatlara ev sahipliği yapacak bu güzel tesislere bir göz atalım.

1. Maracana Stadyumu

1950'de hizmete açılan bu efsanevi stadyum, 2014 FIFA Dünya Kupası'ına ev sahipliği yapmadan önce modernize edilmişti. 2016 Rio Olimpiyatları için ufak ayarlamalardan sonra oyunlarda açılış ve kapanış seremonilerinin dışında futbol karılaşmaları da burada gerçekleşecek.

2. Rio Olimpiyat Stadyumu

2007 Pan American Oyunları için inşa edilmiş bu stadyum, Rio 2016'da atletizm müsabakalarına ev sahipliği yapacak bu tesis, bu oyunlar için modernize edilip, yeni koltuklar ile genişletildi.

3. Rio Olimpik Arena

Yine Pan American Oyunları için inşa edilmiş bu tesis, Rio 2016 için elden geçirildi ve oyunlara hazır. Jimnastik yarışmalarının yapılacağı bu salonun mükemmel olimpik anılara ev sahipliği yapacağı kesin olarak görülüyor.

4. Carioca Arena 1

Olimpiyatlar için özel olarak inşa edilen bu arena, Basketbol karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak. Olimpiyat parkının merkezinde yer alan bu salon tam 38 bin metrekare alana yayılmış durumda.

5. 

6. Maria Lenk Su Sporları Merkezi

Bu açık hava havuzu 2007'de gerçekleşen Pan America Oyunları için inşa edilmiş. Bu tesis, 2016 Rio'da atlama, senkronize yüzme ve su topu mücadelelerine sahne olacak.

7. Future Arena

Bu tesis sadece Rio 2016 hentbol müsabakaları için gerekli hazırlıklar ile modifiye edilecek. Oyunlar ardından bina, dört tane okula dönüştürülecek.

8. Olimpik Su Sporları Stadyumu

Oyunlarda yüzme yarışmalarına ev sahipliği yapacak bu tesis, oyunların bitimi ile birlikte yerinden kaldırılacak. Yapının bir çatısı var ancak yan taraflardan açık bir şekilde inşa edilmiş.

9. Olimpik Tenis Merkezi

Olimpiyatlar için özel inşa edilen bu merkez, toplamda 16 tane korttan oluşuyor. Merkez kortun renkli yapısı dikkat çekiyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu merkez tenis maçlarına ev sahipliği yapacak.

10. Maracanãzinho

Brezilya'da voleybolun mabedi olarak kabul edilen Maracanãzinho, Olimpiyatlar için elden geçirilmiş ve karşılaşmalara hazır bir şekilde bekliyor.

11. Carioca Arena 2

Oyunlar için özel inşa edilen bu salon judo ve güreş karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak. Bu tesis, oyunların ardından yeni sporcular yetiştirmek için bir eğitim merkezi olarak kullanılacak.

12. Rio Olimpik Veledromu

Bu tesis Rio 2016 için inşa edildi. Bisiklet pist yarışlarının yapılacağı bu salon, oyunların ardından sporcu yetiştirmek için bir eğitim merkezi olarak kullanılacak.

13. Riocentro

Rio'nun fuar merkezi olan Riocentro; Rio 2016'da badminton, boks, masa tenisi, halter sporlarına sahne olacak.

14. Lagoa Stadyumu

Kürek yarışlarının yapılacağı Lagoa Stadyumu, şehrin en güzel manzaralarından birine sahip.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ash-crystal-violet-garcia

ama halk fakir :d

Başlıklar

2016BrezilyaFIFARio Olimpiyatboksfutbol
Görüş Bildir