2016 Bir Efsaneyi Daha Beraberinde Götürdü: Bu Dünyadan George Michael Geçti...

 > -

Ünlü İngiliz şarkıcı ve söz yazarı George Michael pazar günü Oxfordshire'daki evinde hayatını kaybetti. Acı haberi kamuoyuna menajeri Michael Lippman duyurdu ve  ölüm nedenini "kalp yetmezliği" olarak açıkladı. 53 yaşında aramızdan ayrılan Michael, hem ABD hem de İngiltere tarihinde en çok bir numara olmuş müzisyenler arasındaydı. Şimdi hayranları sosyal medyada onu "Last Christmas" adlı şarkısını paylaşarak uğurluyor... 

Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou olan George Michael, 1981'de okul arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte kurduğu Wham! grubuyla şöhret kazandı.

Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, Careless Whisper, I'm Your Man ve The Edge of Heaven gibi unutulmaz şarkılara imza atan Wham!, Çin'de sahneye çıkan ilk Batılı grup olduktan sonra 1986'da dağıldı.

George Michael daha sonra solo kariyerine başladı ve yaklaşık 40 yıla uzanan kariyerinde pop müzik tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından biri oldu.

i0.gmx.ch

Michael'ın albümleri 100 milyondan fazla sattı. Şarkıları İngiltere'de yedi kez liste başı olan Michael, üç kez Brit, iki kez de Grammy ödüllerinin sahibi oldu.

A Different Corner, Jesus To A Child, Fastlove, Faith ve Last Christmas, George Michael'ın diğer unutulmaz şarkıları arasındaydı.

Madonna ve Michael Jackson ile birlikte MTV'nin kurulması ve 80'lerde video kliplerin gelişmesinde en büyük rolü olan üç şarkıcıdan biridir.

Albümlerinden ikisi "Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm" arasındadır.

Michael'in tüm orijinal albüm çalışmaları İngiltere'de bir numaraya kadar yükseldi ve tüm şarkıları Top 40'da yer aldı.

En son 2011 yılında zatürre olmuş ve bu nedenle bazı konserlerini ertelemek zorunda kalmıştı.

Michael'ın ünlü şarkılarından "Freedom"ın öyküsünün anlatıldığı belgesel Mart ayında vizyona girecekti.

İngiliz şarkıcının son 10 yılda uyuşturucu sorunları olduğu biliniyordu.

Ölüm haberini alan hayranları sosyal medyada, ünlü şarkıcının "Last Christmas" şarkısını paylaşıyor...

Ve 2016 giderken bir efsaneyi daha beraberinde götürdü. Gençlik dönemleri 80 ve 90'lara gelen pek çok kişinin yaşamından bir sayfa daha koptu...

BBC, Vikipedi, Onedio

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir