16 Maddede Ofisinizi Bir Devlet Dairesine Dönüştürmek

 > -
Abone ol

Klasikleşen Devlet Dairesi İtemları

Bu içerikte geçen 16 maddeyi tamamlarsanız, ofisinizi bir devlet dairesine dönüştürebilirsiniz!

1. Üzerinde "Dosya" yazan pembiş dosyalar

Sade ve "netliğiyle" yıllara meydan okuyan bu pembiş dosyalar, üzerinde "meteor" yazmadığı için bilim adamları tarafından çarpacağı önceden kestirilemeyen zalım bir meteor, tüm insanlığı yok edince yerimizi alacak olan yeni tür tarafından bile ne olduğu anlaşılsın diye üretilmiştir.

2. Çay markası

Topluca alınan bu markalar, memuriyet hayatının en büyük yatırımıydı. Aynı zamanda çaycının da meslek hayatını güvence altına aldığı bu markalarla tombala oynamakta mümkün.

3. Su bardağında çay

Su bardağında içilen çaylar mutlaka kırmızı beyaz altlıkla gelir. Bardak ağzına kadar doldurulur. Sıcak diye tutamazsın. Soğusun diye beklersin, buz gibi olur. İçilmez o çay, süs o süs!

4. Üst düzey duvar yumuşakçası

Hiçbir işe yaramadığını sandığınız bu deri pano, aslında bir güç simgesi. Müdürler ve daire başkanlarının odasında, oturdukları yerlerin arkasındaki duvara asılır. Hatta bazı, arkası sağlamlar bayağı kendi sırtına monte ettirir, öyle gezer.

5. Tahta ayaklık

Devlet dairelerinin bir numaralı konfor unsuru; masa altı tahta ayaklık! Tam ortopedik bu tahta ayaklık sayesinde yazın ayaklar mutlu kışın da buz gibi yere basmadığı için sıcak!

6. Parmak ıslatma süngeri

Üstüne parmak atılan bu sünger sayesinde, birbirine girmiş hain kağıtlar ile harikalar yaratılabiliyor. Ne yani resmi dairelerde parmak yalayan insanlar olsaydı daha mı iyiydi?

7. Milli ofis bitkimiz: Difenbahya

Tüm ofis ve devlet dairelerinin 80'lerden beri değişmeyen modası; difenbahya! Su verdin mi büyüye büyüye haşmetli bir şekle bürünüp, utanmasa kendi memuriyetini ilan edecek, tam bir "salon bitkisi" kendisi.

8. Nuhnebi'den kalma bilgisayarlar

Sürekli olarak sistemin çöktüğü, merkezin elinden bir şey gelmediği için de personeli bilgisayarda tek çalışan şey olan solitaire, dx-ball gibi bilimum oyunları oynamaya sevk eden bilgisayarlar.

9. Mavi daktilo silgisi

Zamanında daktilo varken bile ne işe yaradığı tam olarak bilinmediği için türlü oyunlara malzeme olmuş, keşfedilme amacı ise "sözde" daktilo yazısını silmek olup, bunun yerine kağıdın derisini yüzen vahşi silgi.

10. Pensan tükenmez kalem

Gerçekten tükenmeyen milli kalemimiz olan bu kalem, aynı zamanda elde çevirip zıplatmaya en elverişli kalem olması sebebiyle devlet dairelerinin de vazgeçilmezi.

11. Masaüstü sendika takvimi

Sadece resmi tatiller ve bayram tatillerini hesaplamak için kullanılan, bunun dışında aylarca sayfası değişmeyen, her sayfasında yaratıcılık akan karalamalar bulunan takvim.

12. Kozmetik markalarının satış katalogları

"Bir sürü insan var, satar kazanırım, oturduğum yerden ek iş yapmış olurum" mantığıyla başlanıp, herkesin işin içinde olduğu öğrenildiği zaman masanın bir köşesinde sararmaya bırakılan katalog.

13. Yangında ilk kurtarılacak dolap

İçinde top-secret evrakların olduğu, arkasında Narnia'ya açılan gizli bir kapı olan metal dolap.

14. İmza defteri

Bir de defter memuru var tabi. Jetonla çalışır, zamana karşı yarışır. 1 dakika geç kalanın imzası çizilir, savunması beklenir.

15. Mozaik beton zemin

Seramiğin keşfinden önce inşa edilen devlet dairelerinde, bastığın yere toprak deyip geçmemen için yapılmış zemin.

16. Ayakkabı temizleme makinası

Şimdilerde çok fazla kalmamış olsa da, bir zamanların favori makinasıydı. Makina üreticileri daha sonra aynı konseptle ürettikleri yürüyen merdivenle yürüyüp gidince, ayakkabı temizleme makinasının pabucu da dama atıldı.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uzunlafinkisasi

#9 candır.

klemenjero

zarf açma bıçağı, masanın üstünde geniş şekilde duran içine kağıtlar konan adını bilmediğim aparat. çok eskilere gidersek daktilo. alttaki kahveciye sipariş vermek için her kata monte edilmiş diyafon ve onun sesi. vs. vs.

patrick

mozaik beton zemin beni hep hipnotize etmiştir

Gizli Kullanıcı

KPSS'den yeterli puanı alamayan editör içeriği.

ilker-koc

Tek bişey sormak istiyorum. Neden?

Görüş Bildir