15 Bin Dolarlık LEGO Heykelini Sergi Açılışından Bir Saat Sonra Yerle Bir Eden Ufaklık

 > -

Çocuk deyip de geçme sözü bu defa akıllara zarar bir olayda geçti.

Lütfen çocukları müzelerde başı boş bırakmayalım!!! 

Geçtiğimiz Pazar günü Çin'in Ningbo kentinde düzenlenen LEGO Expo'da bir ufaklık boyundan çok büyük ve trajikomik bir kazaya sebep oldu.

Haberin Tamamı İçin:

LEGO Expo'nun kapılarını açmasının üzerinden yalnızca 1 saat geçmişti ki, küçük bir çocuk Zootopia'daki tilki Nick'in heykelini tek başına yıktı ve paramparça etti.

22 yaşındaki Zhejiang Üniversitesi mezunu Zhao, hobi olarak legodan heykeller yapıyor. Özenle detaylandırılmış heykellerde binlerce lego parçası kullanıyor.

Bu figürü Lego Expo için özel inşa eden ve toplam 3 gün 3 gece boyunca durmadan çalışan Zhao, 10000 lego parçası kullandı.

LEGO figürünün toplam maliyeti 100000 Yuan yani yaklaşık 45000 TL'dı. Fakat heykel Expo'nun açılışından itibaren yalnızca 1 saat sergilenebildi.

Zhao ailenin kendisinden bu talihsiz kaza için defalarca özür dilediğini belirtti. Ayrıca ailenin kendisine vermek istediği tazminatı kabul etmeyen Zhao, çocuğun bunu kasıtlı yapmadığını bildiğini söyledi.

Yalnızca eserinin böyle mahvolduğunu görmenin yüreğini burktuğunu söyledi.

Aslında bu olay çocukların başrolde oynadığı yakın tarihli başka bir kazanın yanında sönük bile kaldı.

17 Mayıs günü Şangay Cam Müzesi'nde, iki küçük erkek çocuk Çinli sanatçı Shelly Xue'nun yaptığı devasa bir melek heykelini paramparça ederken güvenlik kameralarına yakalandı. Çocukların aileleri kenarda durup izlemekle kalmamışlar ve üstüne üstlük bu küçük faciayı telefonlarıyla kayıt ediyorlardı. 

Güvenlik kameraları görüntüleri kısa sürede sosyal medya üzerinde yayıldı; ailelerin çocuklarını başıboş bırakmamaları gerektiği çağrıları yapıldı ve hatta bazı müzelere çocukların alınmaması gerektiği tartışmaları halen sürüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinSosyal Medyaolay
Görüş Bildir