Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

13 Gıcık Maddede Sanat ve Sanatçı Düşmanı Vandalların Sinir Eden Özellikleri

-

Vandallar, vandallarımız...Onlar her yerdeler. Kimi zaman bir sanat galerisinde kimi zaman bir müzik dinletisinde. Ellerinde satırlar, palalar, baltalar heykel kırma peşinde!

1. Kendi ideolojilerine, düşüncelerine, anlayışlarına ters bir film karesi, tiyatro sahnesi, sanat eseri mi gördüler; gözleri yuvalarından çıkacak gibi olur.

2. Metaforları, sembolleri, imajları anlamadıkları, anlamaya çaba harcamadıkları için, sanatı boş, saçma ve gereksiz bir iş olarak görürler.

"Ay g.tüm" diyesin gelir.

3. Her sorunu kaba kuvvetle çözebileceklerini sanan, küfür ve şiddet olmadan kendini anlatma becerisi olmayan insanlardır.

4. Sanatın içine tükürüp durur, lamaya rahmet okuturlar bunlar. 😁

5. Sanata dair hiçbir bilgileri olmasa da maşallah fikirleri pek boldur ve pek mühimdir.

+ Ne var la bunda? Bunu ben de yaparım amk

- Hee la harbiden bunu ben bile yaparım amk (Yapamadı).

6. Yeri gelir "içki içiliyordu" bahanesiyle,

7. Yeri gelir "heykel çıplaktı" gibi absürtlüklerle sanata ve sanatçıya saldırmayı görev bilirler.

8. Kimi zaman "çirkin" kimi zaman "müstehcen" olduğu düşüncesiyle heykelleri parçalar ya da kaldırır bunlar.

9. Sansürcülük, sabitfikirlilik alametifarikasıdır vandalların.

Mesela bir tiyatro oyununda "fahişe" rolü var diye metni sansürleyip oyuncuyu işten atarlar...

10. Hayatın doğal akışının bir parçası olan cinsellikten, çıplaklıktan deli gibi korkarlar.

Örneğin, oyunun ismi "Vajina Monologları" diye oynanmasını yasaklarlar.

Kaymakam Bey "Yassah hemşehrim" demiştir.

Yönetmen Hanım da cevabı yapıştırmıştır: "Vajina tıbbi derim, sen kaymakama bak." 👏😎😁

11. Bazı vandalların parası da vardır üstelik. Tarihi binaları, eserleri falan hiç umursamayıp onların yerine AVM dikerler.

12. Restorasyon işinden de hiç anlamazlar: Ya eserleri yıkarlar ya da yapalım derken daha beter ederler.

13. Tarihi M.Ö. olan eserlere isimlerini kazıyarak ölümsüzlüğe erişeceklerini sanmak da sık görülen bir nitelikleridir.

Tarihe adını yazdırmak bu değil birader 😎

Onların olmadığı bir ülke ve dünya diliyoruz 🙏

Vandal mısın?

Sapına kadar!!!
Vandal ne ola ki?
Ben?! Ne münasebet...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
halit.asarkaya

#10 numara da kaymakamın tepkisini merak ettim. bu olayı bazen aklıma geldikçe gülesim gelir :)

x.eve.ning.x

Sapına kadar diyen var mı gerçekten dedim %11 oran çıktı WELCOME TO TURKEY

okisi

sanata karşı en güzel lafı marcel duchamp, andy warhol gibi isimler söylemiştir madem sanatçının her yaptığı sanattır al sana alman çeşmesi al sana baskı şimdikiler iki çizik atıyo sanat diyo karı elletiyo kendini sanat diyo kusura bakmayında bende sanatçıyım o halde size bir resimler yapıyim bin tane anlam çıksın onlar dışında sanat güzel birşey bana iki farklı renkle tuvali boyayıp sanat demeyin ya adam A5 kağıda mor zemin üzerine bi yazı çıktısı almış 250liraya satıyo öyle sanatmı olur lan

dreamscomealive

Bir kağıdın üzerine iki çizik atsan da sanat olur, bir tablo üzerinde yıllarca çalışsan da. İsterse de sanatçı o üzerine iki çizik atılmış kağıdı 10 milyon dolara satar. Bu bizi ilgilendirmez çünkü satan ve alan kişinin derdidir bu. Zaten bu da sanatın bir parçası. Farklı bakış açılarından bakmak. Bir şeyin sanatsal değeri kime göre neye göre belirleniyor? Ayrıca 'karı' değil 'kadın' bil istedim.

okisi

sen merak etme ben bilirim herşeyi. sanat işine gelicek olursak bana koyanda bu zaten e hadi bende yapiyim o zaman çizim satiyim bende milyon dolara alıcaksan eğer

dreamscomealive

Senin gibi mal biri satarsa almazlar ama onu söyleyeyim.

okisi

senin gibi önyargılı insanların yaşadığı toplumda zaten almazlar ufacık beyninle neyin ne olduğunu kavramadan insanları yargılıyorsun sen benim kim ve ne olduğumu bilmeden bana bu tarz itamlarda bulunuyorsun senin adına ben üzüldüm bu sitede dalga geçip eğlenmek için varım ben genç insan ergenlikten sonra düzelmen dileği ile...

okisi

ironiye bak bende bir tasarımcıyım bi yerde sanatçı denebilir aslında fakat sanata aşık insanların körü körüne bağlılıkları bana çok tuhaf geliyor ya ne biliyim baksana beni tanımadan etmeden sanat düşmanı bellediniz allah hepinizi ıslah etsin ne diyim asıl önyargılılar sizlersiniz

paco-hernandez

her türlü öküzlüğü yapıp (ki öküz hayvanını burada tenzih eder, kendisine haksızlık sayılabilecek fakat dilimize yerleşmiş bu talihsiz benzetmeden dolayı kendilerinden özür dilerim) sonra da IŞİDin kafa kesmesi gibi siz de bize vandal diyerek yargısız infaz yapıyorsunuz bik bik bik diyen tipler... bir de bahane olarak toplumun ahlakı dini değeri falan diyor ya! sen bu toplumdan ufak ufak uzasan toplumun ahlakı da dini de yerine oturur zaten raadol sen!

eecevitbey

sapına kadar vandal olan 142 arkadaş bence bu yazıyı okudu fakat anlamakta güçlük çekti yada aklı bel altına baya iyi çalışıyor.

Görüş Bildir