120 Bin Dolarlık Sanat Eseri Duvara Bantlanmış Muzu Bir Başka Sanatçı Duvardan Alıp Yedi!

402PAYLAŞIM

Öyle bir sanat eserine de böyle garip bir son yaraşırdı zaten!😂

Geçtiğimiz günlerde size ilginç bir sanat eserinden bahsetmiştik, bilmem hatırlayabildiniz mi?

İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan'ın koli bandıyla duvara yapıştırdığı 'Komedyen' isimli muzu. Bu muzun değeri tam 120 bin dolardı ve büyük bir hevesle kendisini satın alacak kişiyi beklemekteydi.

Olayı hatırlamayanlarınız için daha önce hazırlamış olduğumuz içeriğin linkini şöyle bırakıyoruz.👇

Bantla Duvara Yapıştırmak Suretiyle Yapılan 120 Bin Dolar Değerindeki Provokatif Sanat Eseri 'Komedyen Muz' - onedio.com
Bantla Duvara Yapıştırmak Suretiyle Yapılan 120 Bin Dolar Değerindeki Provokatif Sanat Eseri 'Komedyen Muz' - onedio.com

İşte konu yine nerden döndü dolaştı da bu muza geldi derseniz... Bu meşhur muzu yediler efendim. Hem de herkesin gözü önünde!

Performans sanatçısı David Datuno, Paris merkezli çağdaş sanat galerisi Perrotin tarafından Art Basel Miami'de sergilenen Komedyen adlı bu eseri galeridekilerin gözünün içine baka baka yedi. Üstelik kendisinin bu hareketi de sanat içindi!

(Önemli Not: Bu arada muz cidden 120 bin dolara satıldı!)

David Datuno, cumartesi günü muzu duvardan alıp kameraların önünde yedi. Söylediğine göre bu David Datuno'nun "Aç Sanatçı" adlı sanat performansıydı.

Bu anları Instagram hesabından paylaşan Datuno, paylaştığı videoların altına şu notu düşmüş: 

"Bu benim Aç Sanatçı adlı sanat performansımdı. Maurizio Cattelan’ın çalışmalarını seviyorum. Bu yerleştirmeyi de cidden çok sevdim. Tadı çok güzeldi.” 

120 bin dolarlık muzun saniye saniye yenme anını merak edenler için David Datuna'nın Instagram hesabında paylaştığı videoyu da şuraya bırakalım👇

Bu arada muz mideye indirildikten sonra ne oldu dersiniz? Galeri çalışanları tarafından yerine başka bir muz yapıştırıldı!

Yeni muzu koruması için de eserin başına bir güvenlik görevlisi yerleştirildi. Her ne kadar galerinin yöneticisi Lucien Terras, "David Datuna bu eseri mahvetmedi. Muz sadece bir fikirdi.” dese de alınan önlemler durumun pek de öyle olmadığını gösteriyor. 

Yani böyle bir sanat eserinin sonunun böyle olmasına şaşırdık mı? Şaşırmadık. Aslında tam da beklediğimiz gibi bir son oldu diyebiliriz. Peki siz olsaydınız, David Datuna'nın yaptığı gibi o muzu yer miydiniz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
geciciex

bir şey soracağım anlayamadım şu an satıldı dediler e adam yemiş ne olacak alan kişi ne yapacak anlamadım çok affedersiniz adamın bokunu mu alıp yapıştıracak duvara...

sehriban-yilmaz1

Demekki fazla para bünyeye fazla gelmiş. Mantıklı Bi şey değil ki mantık yürutülsün. Ay vallahi ben ŞOK

selot

evde armut var 200 bın dolara satıyorum varmı ısteyen ?? "kapitalizmde gelinen son nokta" gösterisi yaparız bızde... bu arada muzu yiyeni Vedat Milör sandım walla fjdkslfjlsjflsflsfljkjgljgf

queen_of_the_7_kingdoms

Dünyadaki açlıgın,fakirligin sebepleri,sizin gibilerden nefret ediyorum.Ben de bedava yedi sandım,aferin diyecektim ama ben o kararmış muzu bedava bile olsa yemeye tenezzül etmem.

zindik-ezmesii

GÜN OLMUYOR Kİ YENİ BİR ŞEYE ŞAŞIRMAYALIM

Görüş Bildir