12 Büyük Teknoloji Firmasının Resmi Misyon Açıklamaları

 > 
55PAYLAŞIM

Dünyadaki en büyük endüstri olarak yüksek teknolojiye bağlı olarak internet ve onunla birlikte sunulan hizmetlerin bir araya geldiği iş alanları gösteriliyor. 12 büyük teknoloji firmasının kendi ağzından insanlığa ve dünyaya neler katmak istediklerini öğreniyoruz.

1. amazon.com

Misyonumuz; insanların internet üzerinden satın almak isteyecekleri her şeyin olduğu bir yer inşa ederek, yeryüzünün en müşteri odaklı firması olmaktır.

2. Apple

Apple; tüm dünyadaki öğrencilere, eğitimcilere, mesleğinde yaratıcı kişilere ve tüketicilere inovatif donanım, yazılım ve internet seçenekleri ile en iyi kişisel bilgisayar deneyimini yaşatmayı hedeflemektedir.

3. Dell

Dell’in misyonu; hizmet alanında en iyi müşteri deneyimi sunan, dünyadaki en başarılı bilgisayar şirketi olmaktır.

4. Facebook

Facebook insanlara paylaşma gücü vererek dünyanın daha açık ve daha bağlantılı hale gelmesini sağlamayı hedeflemektedir.

5. Google

Google’ın misyonu; dünyadaki tüm bilgiyi organize etmek ve bilginin her yerden erişilebilir ve kullanılabilir olmasını sağlamaktır.

6. Microsoft

Microsoft’un misyonu; tüm dünyadaki insanların ve şirketlerin kendi potansiyelinin farkına varmasını sağlamaktır.

7. Skype

Skype; web ortamında gerçek zamanlı iletişimin çatısı olmayı hedeflemektedir.

8. Twitter

Twitter’ın misyonu herhangi bir kısıtlama olmaksızın herkese fikir üretme ve fikirlerini paylaşma gücü vermektir.

9. Yahoo

Yahoo’nun misyonu, tüketiciler ve işletmeler için dünya çapında en gerekli internet servisi olmaktır.

10. ebay

ebay'de bizim misyonumuz; herkesin pratik bir şekilde her şeyin ticaretini yapabileceği, tüm dünyada ekonomik fırsatların büyütülebileceği global çevrimiçi bir alım satım mecrası oluşturmaktır.

11. Linkedin

Amacımız profesyonellerin birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayarak daha verimli ve başarılı olmalarıdır. LinkedIn'e katıldığınızda, yaptığınız işte mükemmelleşmenizi sağlayacak olan kişiler, iş ilanları, haberler, güncellemeler ve içgörülere erişim elde edeceksiniz.

12. Yandex

Yandex’in misyonu, kullanıcılardan gelecek her türlü soruya yanıt bulmaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
furkan-merakli

Onedio'nun misyonunu bonus olarak koysaydınız keşke :D

ahmetcan.oral.5

Kısaca; para kazanmak.

Gizli Kullanıcı

taş mı yesinler adamlar

ahmetcan.oral.5

nope. Sadece sanki gerçekten çok umurlarlarındaymış gibi belirli alanlarda misyon belirlemeleri ilginç geliyor.

Gizli Kullanıcı

adam bi iş yapıyor ve bu işin bir amacı var eğer başarılı olursa getiriside tabiki büyük oluyor. simitci bile aynı doğrultuda çalışıyor bir iş yapıyor ve bu işin diğerlerinden daha güzel olmasını istiyor karşılığında yine bu adam simitten para kazanıyor. hedef kurmaktan çekinme facebook,google,yandex gibi firmalarda öncelikli olarak bir hedefle ortaya çıkıyor bu hedefe ulaşırlarsa hem amaçlarına ulaşmış oluyorlar hemde para kazanmış oluyorlar. ki kimse boş yere hedef koymaz kendine üniversite sınavlarına bir hedef koyarsın daha iyi üniversiteler adına,bir taşı fırlatırken bile taşın gideceği yeri hedefin olarak seçersin bu senin o anki misyonundur ve atabileceğin en iyi şekilde o taşı atarsın .

acilin

Milliyet.com.tr; insanların habere ulaşırken merak duygularını okşayarak, sonunda "bi bok yokmuş" demelerini sağlayıp hallerine şükretmelerinin önünü açmak.

theclansman

:D :D :D :D

Görüş Bildir