Görüş Bildir
Haberler
12 Adımda Klişelerden Kurtulun

12 Adımda Klişelerden Kurtulun

kadinca.net
09.08.2014 - 13:38 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 14:53

12 Adımda Klişelerden Kurtulun

Seksi deyince aklınıza hala Marilyn Monroe ve dekolteler mi geliyor? Romantizm eşittir mum ışında yemek mi? Üzgünüz, yanılıyorsunuz.

YENİ SEKSİLER

Seksi; güzel ve çirkin gibi sıfatların ötesinde, bazen somut, görebildiğimiz; bazen de ancak kokusunu alabildiğimiz ya da hissedebildiğimiz bir şey. Tavır seksidir. Şimdi, vampir adamlar bir kenara…

İşte artık bunlar seksi’

1.DİYET YAPMAK SEKSİ DEĞİL

Otomatiğe bağlanmış “diyetteyim” cevabı artık hiç ilginç ya da seksi değil. Kendini tanıyıp nelerden kilo aldığını, nelerin bünyeye iyi geldiğini bilmek, yani bilinçli bir tüketici (yiyici!) olmak çok daha seksi. Hele güzel bir yemekte masaya oturup rejim münasebetiyle sadece salata ısmarlayıp başkalarının yemeğini tırtıklamak çok anti-seksi!

2.YENİ 40′LAR

Jennifer Aniston’un 90′lı yıllardaki Friends dönemini hatırlayın. Ne kadar ?irin ve komikti.Ünlü oyuncu şu anda 40 yaşında, hatta birkaç ay içinde 41 olacak. Ve bu haliyle her zamankinden seksi. Kendinden daha emin, özgür ve üretken. Üstelik gayet fit. Çok beğenilen saçları sanki daha parlak, vücudu daha seksi ve gülüşü daha çekici. Her ne yapıyorsa, işe yarıyor.

3.KENDİ KOKUNU KEŞFETMEK

Başkasının önerdiği parfümü almak artık iyi fikir değil. Belki sadece denemek evet, ama almak? Koku dediğimiz mesele, önemli ve dolayısıyla ciddiye alınmalı. Gözlükleri takıp ciddi bir tavır takınmaktan bahseden kim? Araştırmak, aramak, bulmak, denemek, emin olmak lazım. Yoksa binlerce yeni ürün arasında kaybolmak ya da kişiyi tamamlamak yerine, sabote edecek bir parfümde karar kılmak o kadar kolay ki… Koku bir işaret, bir iz ve “sen”dir!

4.GERÇEK HOBİ SAHİBİ OLMAK

Bunu yüksek sesle kim söyleyecek ve hatayı düzeltecek diye yıllardır bekliyoruz. Kitap okumak, müzik dinlemek, sinemaya gitmek hobi değildir. Bunlar zaten hepimizin zevkle yapması gereken ve yaptığı şeyler! Artık gerçek hobilerden bahsedelim lütfen.Tutkuyla bağlandığın, merakla izlediğin, her detayını öğrenmeye çalıştığın, her zamanki uğraşlardan farklı, seni mutlu eden, stresini alan şeydir hobi. Gerçek bir hobi sahibi olmak seksidir.

5.SEKSİ MEKANLAR YARATMA

Söz konusu; gece kulübü, bar ya da restoranlar değil. En çok vakit geçirdiğimiz bir mekana seksi (ya da bir sonraki başlığımız “Yeni Romantik”olduğuna göre) ya da romantik bir dokunuş katmak kişiye iyi geliyor.Tüylü ve ta?lı objeler; ya da kırmızı kalpli yastıkları boşverin. Siz bundan çok daha iyisini yapabilir, yaşadığınız mekana kendi seksi “imzanızı”atabilirsiniz.

6. KENDİNİ İFADE ETMEK

Madonna’mız bunu yıllar önce söylemişti; “Express Yourself” diye az bağırmamıştı. Ne var ki belki de biz,o sahnede Jean Paul Gaultier korsesi içinde şarkı söylerken tam olarak ne demek istediğini anlamamıştık. şimdi artık biliyoruz; kendini ifade etmek kesinlikle önemli ve çok çekici bir şey.

YENİ ROMANTİKLER

Romantik olarak algıladığımız pek çok şey tedavülden kalktı. Yeni romantikler çok daha eğlenceli ve bazen çok daha akıllı. Romantik denince kendinizi sınırlamayın.

1. MUM IŞIĞINI UNUTUN

Mum ışında baş başa yemek yemek, pencereden aya bakıp kayan bir yıldız eşliğinde dilek tutmak… Bunların romantik bir gece için çok yıpranmış detaylar olduğunu düşünmüyormusunuz? Yeni romantikler, kalabalık arkadaş grubuyla herhangi bir yerde, çok eğlenerek, keyifli konuları tartışarak yemeyi tercih ediyor.

2. ‘YEŞİL’ YAŞAMAK

Yıllar önce bunun için “ne kadar sıkıcı”diye biliyorduk. Bilinçsiz olmak böyle birşey herhalde. Nihayet olup bitenlere uyandık, “yeşil” yaşamanın, yani doğayı yok etmek ve bize sunduklarını sürekli tüketmek yerine, onu korumanın ve onun kıymetini bilmenin ne kadar önemli olduğunu anladık. Üstelik bunun sadece akıllıca değil, gayet romantik bir tavır olabileceğini de keşfettik.

3. MAKYAJ YAPMAK

Sadelik, doğallık…Tabii ki evet. Ancak bu konuda bir yenilik söz konusu’ Makyaj yapmak,yapmamaktan daha çekici bir şıklık olarak gündemimize girdi. Boya kutusuna düşmek değil, yüzdeki en güzel detayları vurgulayan, belirgin, korkusuz makyaj, yılın seksi U dönüşünü yaptı. Hemen bir ruj sürün!

4.PESPEMBE YERİNE NÖTR

Bunu trend haberlerimizden de gözlemlemiş olmalısınız. Nötr trendler hem daha seksi hem de daha romantik. Seksi ve romantiği bu haberde bir arada kullanmamız boşuna değil. Seksi ve romantik, 2010′da ayrı ayrı var oldukları gibi, aynı noktada da buluşabilirler. Yeni nötr kıyafet ve aksesuarlar eski seçeneklerin yerine geçip çekiciliğimizi tanımlıyor.

5. ELBİSE YERİNE PANTOLON

Elbisenin bir günahı yok ama kaç sezondur sadece ona seksi diye diye kendisini biraz yıpratmış ya da bu kategoride onu yalnız bırakmış olabiliriz. Hemen itiraf ediyoruz. Artık pantolon (jean değil, pantolon!) da romantik. Romantik görünmek istediğinizde bunu da hesaba katmayı unutmayın. Şortsa zaten bunun seksi bir versiyonu sayılır.

6. İSTANBUL

Romantik şehir deyince akla ilk Paris gelirdi. 2010′da yeni sıfat ve unvanlara doymayan, Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul’un “yeni romantik” olduğunu iddia ediyoruz. Hangi noktasımı en çekici? Onlarcasını, yüzlercesini saymak mümkün…

Kaynak: http://www.kadinca.net/12-adimda-klis...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın