Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Yıl Önce Kaybettiği Babasının Kalbi Düğün Gününde Yalnız Bırakmadı

147PAYLAŞIM

O özel gün gelip çattığında sevdiğiniz, sizi büyüten insanlar sizinle olsun istersiniz. 

Upworthy'de karşılaştığımız Jeni Stepien'in babası 10 yıl önce vefat etmişti. Fakat düğün gününde babasının kalbi Jeni'yi yalnız bırakmadı.

Kaynak: http://www.upworthy.com/she-lost-her-fat...

Düğün gününden önce Jeni Stepien birçok gelinden daha çok heyecanlıydı. Fakat bu heyecanı güzel bir nedene dayalıydı.

Çünkü 10 yıl önce hırsızlık olayı sırasında trajik bir şekilde öldürülen babası yanında olamasa da babasının kalbini bağışladığı Arthur Thomas geçit töreninde ona eşlik edecekti.

Jeni'nin babası Michael'in kalbi, yıllardır uygun bağış bekleyen Arthur için son umut olmuş ve hayatını kurtarmıştı.

Arthur hayatını borçlu olduğu adamın kalbine ve ailesine oldukça müteşekkirdi çünkü onu tekrar yaşama döndürmüştü. Fakat onun yeniden hayata döndüğü günün Jeni'nin ailesi için bir yas günü olduğununda farkındaydı. Bunun üzerine yılbaşında Jeni'nin ailesine bir teşekkür mektubu yazdı ve onlar da cevap olarak başka bir mektup. Uzun bir süre bu şekilde mektuplaştılar.

Babasının kalbini taşıyan Arthur ile mektuplaşmaya devam eden Jeni nişanlanmıştı. Artık Arthur ile yüz yüze tanışmanın zamanı geldiğini düşünmeye başlamıştı.

"Babamın vefatından sonra Arthur ile yazışmaya başladığımızda, babamla yaşadığımız anıları aldatıyormuş gibi hissettim. Fakat babamın bu durumdan mutlu olacağını ve Arthur'u ne kadar sevdiğimi fark edip bu düşünceden vazgeçtim. Daha sonra nişanladım ve aklımda bir soru belirdi

 'Geçit yolunda kiminle yürüyecektim?' "

Jeni, ailesinin de desteğiyle Arthur'a mektup yazarak geçit töreninde babasının yerine bu önemli rolü üstlenmek isteyip istemeyeceğini sordu.

Birkaç gün sonra ise Arthur gözyaşları içinde kabul ettiğini belirten bir cevap yazdı.

Herkes Arthur ile tanışacağı için fazlasıyla heyecanlıydı. Jeni'nin ailesi için ise bu özel günden daha mükemmel bir vesile düşünülemezdi.

Kilisede düğününün gerçekleşmesini beklerken evlendiği adam ve babasının kalbinin attığı kişiyle yan yana olmak Jeni için hayallerin çok daha ötesinde bir durumdu.

Jeni, yaşadığı bu anın çok güzel olduğunu bunu insanlarla paylaşarak organ bağışı yapmaya yönlendirebileceğini, hayata gözlerini yuman çok sevdikleri insanların bu şekilde hayatlarında yer alabileceğini herkese göstermek istemiş.

Sevdikleri insanların organlarıyla hayata tutunan insanlarla iletişime geçmenin kolay olmadığını vurgulayan Jeni:

"O tarifsiz acının ne kadar zor olduğunu biliyorum, sevdiği birini kaybetmeyen bunu hayal dahi edemez. Kaybettiğiniz kişiyi sizin kadar seven diğer insanlarla bu durumu açıkça konuşun. Organ bağışı yapılan kişiyle iletişime geçmeniz ne kadar zor olsa da kederle baş etmenize yardımcı oluyor ve kaybettiğiniz kişiye duyduğunuz sevgiyi asla unutmuyorsunuz." diyerek, organ bağışı ile kaybettiğimiz insanları sevgimizde yaşatmaya devam edebileceğimizi bir kez daha gösteriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ülkemin haberlerinden sıyrılıp böyle haberler okuyunca çok iyi oldu

babahakki

Hüngür, hüngür ağlatacaksınız illaha :((

Görüş Bildir