Görüş Bildir

'Hayalim Yok' Diyen 10 Yaşındaki Suriyeli Ali'ye Yardım Talepleri Geliyor

Haberler
> 'Hayalim Yok' Diyen 10 Yaşındaki Suriyeli Ali'ye Yardım Talepleri Geliyor

İstanbul Süleymaniye'de bir harabede 100'e yakın Suriyelinin yaşadığı, o harabede bebekler ve gençlerin çoğunun hasta olduğu ekranlara taşınmış ve 10 yaşındaki Ali'nin sözleri ise hafızalara kazınmıştı. CNN Türk muhabiri Ezgi Cankurtaran ve kameraman Ahmet Akpolat'ın haberinin ardından çok sayıda kişi onlara yardım etmek istediğini söyledi.

Ezgi Cankurtaran'ın haberine göre Süleymaniye'deki bu harabede 100'e yakın Suriyeli yaşıyor, yarısından fazlası çocuk. Elektrik yok, su yok yemek yok, işte bu şartlarda hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Mendil ve su satarak geçinmeye çalışan 10 yaşındaki Ali, günde 4-5 lira kazanıyor. İnsanların kendisine nasıl davrandığı sorulduğunda, “Davranmıyorlar, azarlıyorlar” diyen Ali, “Hayalin ne?” sorusuna ise, “Bir hayalim yok. Bir şey istemiyorum” diye yanıt veriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
2
2
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

bu cocukların eğlenmesi gülmesi gereken zamanlarda karanlığı yaşatan emperyalist güçler ve taşeronları kahrolsun.

Gözde Gül

O kadar vahşetin ardından bile 'Suriye'ye döneriz' diyor bu çocuklar, çünkü onların vatanı orası, evleri orası. Onlar mı istedi sanki savaşı kargaşayı? Bir u... Devamını Gör

Rana Bodur

Bir çocuk var ki geleceğe dair beklentisi yok. Hayal kurmayı umuda borçluyuz. Bu çocuk umudu unutmuş. Gerçekler çocukluğunu söndürmüş. Lütfen yardım edebilec... Devamını Gör