Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Karede Kadınlar İçin Süslenip Makyaj Yapan Erkeklerin Kabilesi Wodaabe

 > 
464PAYLAŞIM

Terry Gold, farklı kültürleri fotoğraflayamaya tutkun bir gezgin ve gezmeyi seven bir fotoğrafçı. Nijerya ziyaretinde karşısına Wodaabe kabilesi çıkıyor; daha doğrusu bir etnik gruptan bahsediyoruz. Nijerya, Kamerun, Çad bölgelerinde bulunan bu topluluklarda farklı bir seremoni var. 

Guérewol Festivali adını verdikleri günlerde, güneşin tüm yakıcılığını hissettirmesi, onların gülümsemesinden hiçbir şey eksiltmiyor.  Festival boyunca dikkat çeken farklılık, erkeklerin kadınlara kendini beğendirebilmek için süslenmeleri. Çünkü kendilerine uygun bir eş bulabilmek için kadınların algılarında yakışıklı-güzel bulunmak adına yarışma haline geçiyorlar. 

Terry Gold'u tanımak içinhttp://terrigoldimageryblog.com

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

yalvarırım verin şunlarada yapmasınlar böyle şeylere. 50 gram koca koca adamlara neler yaptırmış.

Gizli Kullanıcı

Süslensinler süslenmesinler demiyorum ama şu vücutlarına sürdükleri boyayı az sürsünler. Hayalet gibi olmuşlar :D

sekosek

Şurda yorum yapan erkeklerin bu yapılan makyajın amacını tam olarak anlamadığını anlıyorum gerçeği bilseler bir sonra ki wodaabe belgeselinde kesinlikle görebiliriz.

ufukdiyo

Erkeğin, makyaj yaparak değil de para ve güç gösterisi ile dikkat çektiği bir toplum yapısındayız. Bu kabilede para algısı olmadığı için böyle bir yönelim olmuş. Onlara göre bizimki acayip, bize göre onlarınki.

sevimsiz-kedi-yavrusu

Kızlar bu erkekleri almadan önce bahçe hortumunun altında yıkayın altından ne çıkacağı belli olmaz :D :Dasdfs

Görüş Bildir