Görüş Bildir
İnsan Zihnini Okumak Mümkün! İnsanların Düşüncelerini Açık Bir Kitap Gibi Okumak İçin 8 Yöntem
Hepimizin başkalarının ne düşündüğünü okuyabilmeyi dilediği anlar vardır. Peki ya size insanları sadece beden dilini gözlemleyerek okuyabileceğinizi söylesek ne derdiniz?İnsanların beden dili çoğu zaman bilinçaltıyla bağlantılıdır ve akıllarında ne olduğunu açık bir şekilde bize anlatır. Bu mesajların ne olduğunu öğrenirseniz bir psişik gibi başkalarının düşüncelerini daha onlar konuşmadan anlayabilirsiniz. Haydi beraber püf noktalarına bakalım.
Zeytinyağı ve Sirke Mucizesi! Bu Yöntemlerle Parkeler Pırıl Pırıl Parlayacak
Parke, doğal ve temiz bir görünüm ile yüzeylerdeki şıklığı yansıtır. Bu özelliğinden dolayı son yıllarda sıklıkla tercih edilen parkeler, bir süre sonra eskisi gibi parlamamaya ve zamanla ışıltısını kaybetmeye başlıyor. Peki, parkelerinizin ilk günkü kadar canlı ve eskisi gibi güzel görünümüne kavuşması için neler yapabilirsiniz? İşte deneyebileceğiniz yöntemler…
Stok Fotoğrafçılığı: Çektiğiniz Fotoğraflarla Para Kazanabileceğiniz Yeni Nesil Bir Meslek
Yaşam artık teknolojiye göre şekilleniyor. Meslekler de bu doğrultuda şekillenmeye başladı. Son dönemlerin en popüler mesleklerinden stok fotoğrafçılık da bunlar arasında. Fotoğraf çekmeyi, düzenlemeyi seven, fotoğraflarla profesyonel bir biçimde ilgilenen pek çok kişi çektiği fotoğrafları satarak para kazanıyor. Stok fotoğrafçılık adı verilen bu meslek sayesinde belli bir konuda fotoğrafa ihtiyacı olanlar stok fotoğraf siteleri üzerinden fotoğraf araştırıyor. Fotoğrafçıların yüklediği fotoğraflardan en uygun olanını satın alarak sayfasında kullanıyor. Böylece fotoğrafçı, çektiği fotoğrafın telif hakkını satarak para kazanıyor. Kısaca bu şekilde özetlenebilen stok fotoğrafçılık hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.İşte stok fotoğrafçılık hakkında her şey:
Pratik Yemeğin Kitabını Yazan Makarnanın Yanlış Pişirilmesi Sağlığınızı Tehlikeye Atıyor
Makarna neredeyse herkesin en sevdiği yiyeceklerden birisidir. Hem pratik oluşuyla hem de lezzetli olmasıyla çok fazla tükettiğiniz makarnaların bazı acı gerçekleri ortaya çıktı. Makarna yaparken uyguladığınız bazı hatalar sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Uzmanlar bu hatalara karşı insanları uyardılar. Gelin hep birlikte bu hataların neler olduğuna göz atalım.
Reklam
Dilinize Dolanan ve Konsantrasyon Eksikliğine Sebep Olan Şarkılardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Ruhumuzun gıdası haline gelen müzik gün içerisinde bazen oldukça can sıkıcı olabiliyor... Kafamızın içinde belki çok sevdiğimiz belki de hiç dinlemediğimiz ama dışarıdan maruz kaldığımız şarkıların özellikle nakaratları çalar durur. İçeriğimizde sizler için bu can sıkıcı durumun önüne geçebilmenizi sağlayabilecek birkaç çözüm yolu derledik. Haydi birlikte inceleyelim. 👇🏻
Günün 24 Saati Yetmeyenlere! Haftada Yirmi Saate Kadar Zaman Kazanmanızı Sağlayacak Tüyolar
Hayat sürekli bir koşturmacayla geçiyor. Yaşamak için üstlenmemiz gereken sorumluluklarımızdan yapmak istediklerimize zaman ayırmak pek mümkün olmuyor. Hele de iş hayatına başlayınca kendimize zaman ayırmak lüks olabiliyor. Peki, tüm bunlardan ayrı olarak kendimize katmak istediğimiz konulara nasıl zaman ayırabiliriz? Bu sorunun cevabını içeriğimizde bulacağınıza eminiz. Buyurun👇
Reklam
Yeni Yılda Hayalleriniz Gerçek Olsun: Hayal Panosu Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?
Her yılı bitirirken yeni yıl için birçok hayal kurar, kendimize birçok hedef koyarız. Kimilerinin gerçekleşmesinin gururunu yaşarken kimileri gerçekleşmediği için de üzülürüz. Hayallerinizin gerçekleşmesinin ilk kuralı ise onlara kalpten inanmak ve hep gözünüzün önünde tutmaktır. Bunun en iyi yolu ise hayal panosu hazırlamak! Nasıl hazırlanır diye merak ediyorsanız sizin için anlattık...
Yiyecekleri Saniyeler İçinde Yemeye Hazır Hâle Getiren Mikrodalga Fırınlara Metal Koyarsanız Ne Olur?
Evlerimizin en kullanışlı aletlerinden biri olan mikrodalga fırınlar, bize hızlı ve kolay bir şekilde yemek yeme fırsatı sunuyor. Fakat mutfakların bu mini kahramanını kullanırken dikkatli olmak gerekiyor! Kullanım sırasında mikrodalgaların içine metal koyuyorsanız aman dikkat! Gelin, bu pratik ev aletini kullanırken nelere dikkat etmeliyiz, neleri içine koymamalıyız yakından bakalım.
Kadir Ezildi Yapsa Like'larsınız Ama! Yılbaşı Ağacını Yıkadığı İçin Sosyal Medyanın Gazabına Uğrayan Kadın
Yeni bir yıl yaklaşırken her yerde yılbaşı ağacı görmek mümkün! Peki yılbaşı ağaçlarının bir pislik yuvası olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Facebook'ta 'Temizleyen Anneler' olarak bilinen bir grupta paylaşılanlar, görenleri çok şaşırttı. Kısa sürede viral olan videonun sahibi de videoyu attığında bu kadar izleneceğini bilmiyordu. Gelin, bir yılbaşı ağacının içinde neler biriktirebileceğini inceleyelim.
Reklam
7 Adımda Kendi WhatsApp Sticker'ınızı Yapma Rehberi: En Beğenilen Sticker Paketleri Bu İçerikte!
WhatsApp Sticker özelliği hem çok eğlenceli hem de sohbetlere 'cuk' oturuyor ama nasıl yapılır, işte orası biraz karışık, diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. WhatsApp Sticker trendini kaçırmayın, diye en basit yolla kendi sticker'larınızı nasıl yapacağınızı anlatacağız. Aynı zamanda çok sevdiğiniz dizi ve filmlerin beğenilen sticker paketlerini de içeriğimizde bulabilirsiniz. Haydi hemen başlayalım...
Hâlâ Pringels'ı Patates Cipsi mi Sanıyorsunuz? "Cips" Tartışması Tam 160 Milyon Dolar Ödenmesine Neden Olmuş
Film gecelerimizin vazgeçilmezlerinden olan bu tuzlu ve lezzetli abur cuburun aslında patates cipsi olmadığını biliyor muydunuz? Bu durum, diğer patates cipsi üreten firmaların Pringles'ı Amerikan mahkemesine şikâyetiyle ortaya çıktı. Şikâyetlerinin ana dayanağı ise patates cipsi olduğunu iddia eden Pringles'ın aslında yeterli miktarda patates içermemesiydi. Eğer siz de keyifle yediğiniz Pringles'ın hikâyesini merak ettiyseniz okumaya devam edin!
Reklam
Yüzyılın En Büyük Yalanı Olabilir mi? Geri Dönüşüm Konusunda Öğrenmeniz Gereken Çarpıcı Detaylar
Ucuz ve dayanıklı olan plastikler, otomotivden gıda ve tekstile kadar birçok alanda kullanılıyor. Ancak bu faydalar plastiklerin çevreye verdiği zararı yok saymamıza engel değil. Giderek küresel bir sorun hâline gelen plastik atıkların geri dönüştürülmeye uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse hayal kırıklığı yaşamaya hazır olun! İşte geri dönüşüm konusunda öğrenmeniz gereken çarpıcı detaylar.
Doğal Gaz Faturalarından Yakınanlara Özel: PVC Kapı ve Pencerelerin Kışlık Ayarı ile Tasarruf Edebilirsiniz
PVC kapı ve pencerelerin yazlık, kışlık ve dört mevsim ayarının olduğunu biliyor muydunuz? İşin ustası değilseniz cevabınızın 'Hayır.' olma ihtimali yüksek. Kapı ve pencereleri takan ustalar da bu önemli detaydan genelde bahsetmiyorlar. Neyse ki bu büyük eksikliği fark ettik ve sizler için detaylı bir rehber hazırladık. O hâlde buyurun, tasarruf etmenizi sağlayacak yazlık ve kışlık ayarlarından bahsedelim!
Reklam
Merak Edin, Sosyalleşin, Meditasyon Yapın: İşte Çevrenizdekilerden Daha Yaratıcı Olmanızı Sağlayacak İpuçları
Her insanın yaratıcılık düzeyi farklı. Yaratıcılığı; doğuştan gelen bir özellik değil, geliştirilebilen bir olgu olarak görmeniz gerekir. Bir şeyler tasarlamak, yazmak ya da fikir üretmek isterseniz ve bu sırada hiçbir şey yapmadan ilham perilerinizin gelmesini beklerseniz boşa vakit harcamış olursunuz. Yaratıcılığınızı geliştirmek için öncelikle kendinizi geliştirmeniz gerekir. “Peki ama nasıl?” diye soracak olursanız bu konuda ışık olabilecek birkaç tavsiye sıraladık.
Meğer Tuvaleti Yanlış Temizliyormuşuz! TikTok'ta Viral Olan Yöntemle Temizlik Sürenizi Yarıya İndirebilirsiniz
Tuvalet temizliği, hijyen sağlamak için en önemli adımlardan biri. Ancak klozetlerle uğraşırken vaktinizin büyük bir çoğunluğunu boşa harcıyor olabilirsiniz. Ne kadar fazla ürün kullanılırsa kullanılsın küçük toz taneleri veya tüyler, klozet etrafında birikebiliyor. Yine de uzun zamandır temizlenmemiş gibi duran tuvaletinizi temizlemek için endişelenmenize gerek yok. TikTok'ta fenomen hâline gelen temizlik uzmanı Geo, bu sorunu çözen tekniğini TikTok hesabında paylaştı. Gelin, klozetlerin nasıl temizlenmesi gerektiğini gösteren bu yönteme birlikte göz atalım.
Bize Böyle Öğretilmemişti, Meğer Yıllardır Yanlış Yapıyormuşuz! Bulaşık Makinesini Doğru Yerleştirme Tüyoları
Biriken bulaşıkları pratik ve sağlıklı bir şekilde temizlemeyi sağlayarak insanı büyük bir zahmetten kurtaran bulaşık makinesi, her evin ihtiyacı. Bu makinelerden maksimum verimi almak istiyorsanız bulaşıkları makineye nasıl yerleştirdiğiniz büyük önem taşır. Bulaşık makinesi yerleştirilirken yapılan yanlışlar hem makinenin ömrünü kısaltır hem bulaşıkların etkili bir şekilde temizlenmesine engel olur. Peki, bulaşık makinesi en doğru şekilde nasıl yerleştirilir? İşte detaylar...
Meğer Turuncu Neşeyi, Keten Kumaşsa Rahata Düşkünlüğü Anlatıyormuş! İşte Dekorasyona Göre Karakter Analizi
Her insan evini farklı şekillerde dizayn eder. Tabii evleri dekore ederken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var. Peki, bu dekorasyonlarda kullanılan kumaşların, renklerin ya da eşya tarzlarının karakterinizi yansıttığını biliyor musunuz? Aslında evinizi dekore ederken seçtiğiniz her bir detayın sizin karakterinizi yansıtan bir yönü oluyor. Gelin, evinizi dekore etme tarzınıza görse karakterinizi birlikte analiz edelim.
Reklam