Ziyagil vs Stark: Aşk-ı Memnu Finalinin Game of Thrones’tan Zirilyon Kat İyi Olduğunun 11 Kanıtı

-
Abone ol

*** DİKKAT! Ağır spoiler içerir. ***

1. İki dev dizi de finalini yaptı, peki aklımızda hangi replikler kaldı? Bir tarafta ‘’Sen Bihter Ziyagilsin aptallık etme!’’, diğer tarafta ‘’Bırıkın da sizin için sivişiyim Khaleesi’’

''Tabi siz, anneleri tarafından size emanet edilen çocuklara, her bakımdan yetersiz gördüğünüz kadının annelik etmesine şiddetle karşısınız ama...” 😎

2. Adnan ve Matmazel dahil tüm Türkiye, Beşir’in son bölümde her şeyi yumurtlayacağını bilmemize rağmen ÇIL-DIR-DIK! GOT’da Jon Snow, Dany’i öldürünce n’oldu? N'OLDU?

ÇOK DA FİFİ…

3. Bakın işte burası çok önemli! Çünkü herkes öldürür sevdiğini…

Bakın işte burası çok önemli! Çünkü herkes öldürür sevdiğini…
Bakın işte burası çok önemli! Çünkü herkes öldürür sevdiğini…

Tanıdık geldi mi? 🤔

4. Biricik Bihter’imiz ölmeden önce kimseye zarar vermeden misler gibi banyo yapmaya gidiyor. Ejderyaların anası Khaleesimiz Dany ise ölmeden önce koca bir şehri yakıyor.

Bakın tertemiz

5. Peyker başından beri ne ‘’Melih Bey Takımı’na’’ ne Hilmi Bey’in intikam ateşine dahil olmadı. Sessiz sakin, kıyıda köşede yaşadı gitti. Peki ya koskoca Night King’i öldüren ölüme racon kesen Arya’nın sırt çantasını alıp son anda kendini dağlara vurmasına kaç puan?

Koskoca Night King’i öldüren ölüme “Not today!” diyen Arya; Kristoph Kolomb oldu ya la!

6. 79 bölüm boyunca intikam peşinde koşan Hilmi Bey bile, finalde zaferle değil; üzüntüsüyle başbaşaydı. Drogon, annesi öldükten sonra Jon Snow’u öldürmek varken intikam için acısından Demir Taht’ı eritti.

Ejderhasın abi sen, toplumsal mesaj vermek niye? İndirsene Jon Snow’u mideye…

7. Nihat’a bütün dizi ‘’O adamın oğlu!‘’ dediler de n’oldu? Finalde adam topladı ailesini mutlu mesut bir geleceğe götürdü. Tyrion’a Westeros'un en zeki adamı denildi ama o gitti Khaleesi’yi Jon’a öldürtüp tahta Bran’i oturttu.

Hani Dany ile Jon’u evlendirip 7 Krallığa birlikte hükmetmelerini sağlayacaktın Tyrion?

8. Matmazel’in Adnan’la evlenmesine taaa ölüm döşeğinde izin veren eski karısını görürüz. Helallik alınmış, herkes razı, alınlar ak, gönüller ferah. Bize yıllarca tahtın varisi diye kakalanan Jon Snow’a n’oldu?

Game of Thrones’un önceki bölümlerinde ise ölüm döşeğinde evladını kardeşi Ned Stark’a emanet eden Lyanna’yı gördük. 

Jon Snow yani Aegon Targaryen bize yıllarca tahtın varisi olarak kakalandı. Sonra ne Akgezen ne Yabanıl tehlikesinin var olmadığı bir Duvar’a tekrar Lord Kumandan oldu.

9. Ziyagil’lerin varisi Bülent, dizi boyunca hiçbir şey yapmasa da adabıyla piyanosunu çaldı. GOT’ta Noksan Bran biz ondan çok şey beklerken, hiçbir şey yapmadan ne hikmetse 6 krallığa hükmedecek kişi olmayı başardı.

Hani sen artık Bran Stark değil de Üç Gözlü Kuzgun'dun? İş 6 krallığı yönetmeye gelinceye kadar mıydı Noksan Bran?

10. Aşkı Memnu’da hikayenin akışına uygun karakter tepkileri, gelişimleri vardı. Hilmi Önal gibi biri bile bunun tersine bir şey yapmıyordu. Game of Thrones’ta Varys gibi karakterler gelişimlerinin tamamen tersine pisi pisine harcandı.

Ya Varys, Westeros'taki en iyi durum ölçme yeteneği olan kişi sensin. Koşa koşa ölüme gitmek niye?

11. Aşk-ı Memnu final bölümü şimdi yayınlansa ilk günkü heyecanla milyonlar tekrar izler, GOT’un finalini bir daha "aynı heyecanla" izleyecek var mı?

YOK 😏

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Tabii siz anneleri tarafından size emanet edilen ejderhalara her bakımdan yetersiz gördüğünüz bi kadının annelik etmesine şiddetle karşısınız ama...

canbaz67

Yok abi yazıyorum yazıyorum siliyorum, ne biçim final yaptılar. Bari kralı bran yapmasaydınız. Gendry bile daha çok hakediyor

quatro

ne kadar gerekli bir içerik bravo amdin...

Görüş Bildir