Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zeka Yarışması ''Oyun 2017'' Başladı! Hem de Para Ödülü Bu Kez 30.000 TL!

 > -
Abone ol

Türkiye Zeka Vakfı’nın düzenlediği ve toplam ödülün 30.000 TL olduğu Türkiye 22. Zeka Oyunları Yarışması ‘OYUN 2017’, 1 Mart itibariyle başladı ve kayıtları halen devam ediyor!

Kayıt için şuraya tıklayabilirsiniz.

İnsanlarımızın düşünme ve problem çözme becerilerini artırmaya katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenen “Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017” bu yıl 22. yaşında. İŞ Bankası ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen; Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından desteklenen OYUN 2017’ye yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkes katılabiliyor.

Artık minikler de yarışabilecek…

Her yaştan katılımcı tarafından merakla beklenen ve yarışmada bu yıl önemli değişiklikler var; Küçük yaş grubunun da yoğun ilgi gösterdiği yarışma Minikler, Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler olmak üzere (dört) 4 kategoride yapılacak. 

Eleme, Yarı Final ve Final sınavları 4’ü ortak olmak üzere toplam 10 sorudan oluşuyor. Sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zeka sorularının yer aldığı yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor. Halıcı ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da zorlayıcı ve yaratıcı zeka soruları ve oyunlarıyla tanınıyor. Yarışmanın soru kontrol ve itiraz kurulları yurt içinde ve yurt dışında bu alanda üstün başarılar göstermiş olan isimlerden oluşuyor.

4 Kategoride Toplam Ödül 30.000TL…

Her kategoride ilk 3 yarışmacının ödüllendirildiği Türkiye 22. Zeka Oyunları Yarışması’nda toplam ödül 30.000 TL! Ön eleme sınavı ve kayıtlar 1 Mart 2017 Çarşamba günü TZV web sitesi  üzerinden online olarak başladı ve 29 Mart’a kadar devam edecek. Yarışmaya kayıt olan katılımcılar bu süreler içinde Türkiye Zeka Vakfı üzerinden soruları yanıtlayabilecekler.

Ön Eleme Sınavından bazı sorular şöyle:

Kayıt için şuraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gaye-celik

Ben Zaten Başvuruyu Yaptım Birtek 10 TL Vermek Kaldı :)

onrgly

siktir edin bunları zekat yarışması yapında cebimiz para görsün. Bu ülkede zeka yarışması mı yapılır a.q

gokhan-gok

Yarışmaya katılabilmek için 10 tl vermek gerekli. Zaten 10 tl verip yarışmaya katılanın zekası muhteşem olmalı. 3000 kişi katılsa 30 bin tl yapıyor. Ve toplam ödül 30.000 TL’dir. Yarışma sonunda her kategorinin birincisine 4.000, ikincisine 2.000, üçüncüsüne 1.500’er TL ödül verilecektir. Yani 1 kişiye 30 bin vermiyorlar. Ee bu yarışmaya 3000 den fazla yarışması katılacağını düşünürsek, yine soygun yine soygun. Hayırlı işler zekasına güvenenler.

canburak

Bu yorumdan sonra bu gönderiyi yoruma kapatın. En iyi cevap verilmiş çünkü :)

gokhan-gok

o değil insanın zekası ile daşşak geçiyorlar resmen.

onrgly

yukarıda söylediğim için sen üstüne alınma kardeş.

acolakoglu2

Biri bu adama 30.000 lirayı direk versin. Tebrikler..

bayvatan

abi sen ne yaptın ya bu yorumun üstüne sana onedio feda olsun

Görüş Bildir