Görüş Bildir

Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları

Haberler
> Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları

Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları

Şişmanlıkla ilgili fizyolojik bir probleminiz yoksa beslenme düzeninizi ve yaşam tarzınızı değiştirerek şişmanlıktan kurtulabilirsiniz.

Şişmanlığın günümüzün en sık rastlanan sağlık problemleri arasındaki oranı giderek artıyor. Şişmanlık başlı başına bireylerin hayat kalitesini düşüren bir hastalık zaten. Ama bununla birlikte kanser, kalp damar hastalıkları, endokrin hastalıkları ve diyabet gibi birçok sorunun da habercisi olabiliyor.

Şişmanlığın daha küçük yaşlarda daha sık görülmesi sorunun tehlikeli boyutlara ulaşmaya başladığının bir göstergesi. Ne mutlu ki artık hem uluslararası hem de ulusal otoriteler konuyla ilgili ciddi önlemler ve bilinçlendirme kampanyaları düzenliyor.

Birçok nedene bağlı olarak gelişebilecek şişmanlığı besleyen kişisel etkenlerin başında beslenme düzeni bozukluğu ve hareketsizlik geliyor. Yani şişmanlığa karşı başka bir fizyolojik rahatsızlığınız yoksa beslenme düzeninizi ve yaşam tarzınızı değiştirerek mücadele edebilirsiniz.

Şu ana kadar şişmanlığı önleyecek bir ilaç ya da aşı henüz geliştirilemedi. Piyasada ise zayıflattığı söylenen birçok zararlı kimyasal içeren kapsüller bulunuyor. Bu kapsüllerin içerikleri net olmadığı gibi kullanımı ölümcül sonuçlar doğuruyor. Bu ilaçların içeriklerinin tamamen bitkisel olduğu söyleniyor ancak incelendiğinde sonucun bu yönde olmadığı görülüyor ve kullanıldığında da kötü sonuçlara neden oluyor.

Bu noktada zayıflama ve kilo kontrolünü destekleyici olarak bitki çaylarının kullanımını öneriyoruz. Uzman firmalar tarafından üretilmiş, içeriği belli bitki çayları, günlük hayatımızda sağladığı kullanım kolaylığı ile beslenme programlarının vazgeçilmezi olarak yerini alıyor.

İçerikleri ile vücutta yağ birikiminin engellenmesini, vücuttaki ödemin atılabilmesini, şeker metabolizmasının düzenlenmesini,

bağırsaklarda besinlerin kalış süresinin kısaltılmasını sağlayan çaylar kilo kontrolüne yönelik uygulamalarda daha hızlı ve kalıcı sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor.

Ancak bitki çaylarında da önemle altı çizilmesi gereken bir konu var. Güvenilir şekilde el değmeden paketlenmiş ürünleri tercih etmek, sağlımızı korumak adına atacağımız “bitki çayı kullanımı adımlarının” başında gelmeli. Açık olarak satılan ve kaynatılarak kullanıma sunulan bitkilerin üzerlerindeki küf, bakteri, ilaç kalıntısı ve fiziksel kirlilikler gibi tehlikeler asla göz ardı edilmemeli.

Bir diğer önemli nokta ise hangi çayın, hangi bitkinin hangi etkiye karşı kullanılması gerektiğini bilmekten geçiyor. Burada ise biz hekimlerin, uzmanların ve bitki çayı üreten markaların tavsiyelerini dinleyerek ilerlemek gerekiyor.

İçeriği tam olarak bilinmeyen, kuvvetli biyolojik sonuçlara yol açabilecek bitkileri kullanmadan önce yeterince araştırma yapmak şart. Yanı sıra bitki çayını kullanacak kişinin yaş grubu, ergenlik, hamilelik gibi özel durumları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Örneğin; hamileler için kafein içermeyen beyaz çay gibi ürünler tavsiye edilirken, ergenlik çağındaki bireylere ise vitamin ve mineral içerikli çaylar önerilmelidir.

•Yeşil ve beyaz çay Yağ yakıcı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış bu çaylar, zengin kateşin içeriği ile zayıflama sürecinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

• Mate, kekik, biberiye içerikli çaylar Yağ yakıcı etkilerini yoğun olan bu bitkiler, değişik lezzetler ile harmanlanmış olarak kullanıma sunuluyor.

• Barut ağacı Bağırsakların hızlı boşaltılmasına yardımcı olurken, kiraz sapı, funda yaprağı da vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı oluyor.

• Dut yaprağı ve tarçın kabuğu Şeker metabolizmasının düzenlenmesi ve insülin direncinin kontrol altında tutulması konusunda etkileri ortaya konulmuş bitkiler olarak diyetlerimizde yerini alabiliyor.

Kaynak: http://www.pegarose.com/zayiflamaya-y...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?