Yüzüne Kezzap Atılan Berfin Özek'in Şikayetini Geri Çekmesi Üzerine Tepki Gösterip Ölümü Hak Ettiğini Düşünenlere Lafımız Var!

996PAYLAŞIM

Sizin desteğiniz eksik kalsın.

2019 yılında Hatay'da yaşayan Berfin Özek, evine giderken eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından yüzüne kezzap atılmıştı.

Olayın ardından tutuklanan Casim Ozan Çeltik, Ocak ayında görülen karar duruşmasında 'kasten yaralama' suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bu mücadelede hiçbir zaman yalnız olmayan, hep kadınların desteğini alan Berfin, 9 Nisan günü avukatlarının ve ailesinin haberi olmadan sürpriz bir kararla şikayetini geri çekti.

Ayrıca Berfin, şikayetini geri çektikten sonra yüzüne kezzap atan eski erkek arkadaşının annesinin evine taşındı. Berfin'in ailesi de kayıp başvurusunda bulundu.

Süreci en başından beri takip eden ve Berfin'in yanında olan İskenderen Kadın Platformu ve bazı kişiler Berfin'in bu kararına tepki gösterdi.

İskenderen Kadın Platformu, ilkelerinden taviz vermeyerek Berfin'le ilgili herhangi bir çalışmada yer almayacaklarını belirtti.

Bu tepkiler elbette Berfin'i suçlayan, yargılayan tepkilerdi. Ortada mağdur bir kadının almış olduğu bir karar varken ona tepki göstermek yerine sorunun derinlerine inip Berfin'i anlama yolunu seçebilseydik keşke.

Direkt, mağdur kişiyi suçlamak, onu yargılamak ve yalnızlaştırmak geldi birçoğunun aklına. Yani aslında en kolay yolu seçtiler. Bergen benzetmesiyle öleceği de kabulleniyor.

Bu konuyla ilgili ahkam kesenler, Berfin'in başına bir şey geldiğinde hak etmiş olacağını bile düşündüler. Bunu söyleyen insanların destekleri varsın olmasın...

Berfin'in hangi duyguları yaşarken bu kararını aldığını bilemeyiz. Şikayetini geri çekmezse o kişi dışarıya çıktığında peşini bırakmayacağından korkmuş olabilir. Bu gelmedi mi hiç aklınıza? Hemen sırtlarını çevirdiler.

@melikehanimder

Kaldı ki elle tutulur bir neden yokken de şikayetini geri çekmiş olabilir. Her ne olursa olsun, bu mücadeleyi bırakmış olsa da biz Berfin'i bırakacak mıyız? Her pes eden kadına "haydi güle güle" mi diyeceğiz?

@bynyx_060524

"İnsanları kullandın" diyerek hala mağdur olan genç bir kadını suçlayınca elinize ne geçecek? Hiçbir şey!

@EVRENelf

Onu aşağılamaktan ve ölümü hak ettiğini düşünmekten artık vazgeçmek gerekiyor. Bu çok büyük bir hata. Yapacağınız tek şey o isterse yanında durmak, istemezse arkasında olmak...Hiçbir zaman ona yalnız olduğunu hissettirmemek.

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

Kusura bakılmasın da, bu mantıklı yönden ele alınabilecek bir şey değil. Affedemezsin. Bi kadın, toplumdan daha çok kendini düşünmeli. Buradaki sorun, insanlar daha çok Berfin'i, onun kendisini düşündüğünden daha çok düşünmesi. Ve herkes biliyor ki bu hikayenin sonu çok açık.

tetrahidrokannobinol

Çevresindekiler acilen Berfin'i alıp bir psikiyatriste götürmeli, sağlıklı düşünebilmeye başlayana dek de gözetim altında tutmalıdırlar ! Pollyanna'cılığın hiç yeri değil !

sagan

Şaka mısınız arkadaş? Editormüş pabucumun editorcüğü neyin peşindesin. Nasıl bir fantezi dünyan var senin. Ama birde buradan bakınmış. Hadi oradan. Bu kızın acilen psikiyatrik tedavi gormesi gerekli. Bu şekilde saçma sapan yorumlar yapmayın. Siz bu olayda tek canı yanan alt üst olan kız mı sanıyorsunuz? Ailesi sevenleri neler yaşadı? Kızımız kaçırıldı diye polise gitmişler kendin soylüyorsun. Sende burada yay kıçını ama birde buradan bakın de. Akli dengesi yerinde olarak karar verdiyse ki kesinlikle değil üzgünüm ama kaderini hak etmiştir sosyal medyada destek olmak zorunda değil. Senin üstün zekanla! bakamayız olanlar ve olacaklar bu kadar aleniyken...

kuzu02

Editör kardeş kızın ne yaşadığı ve ona kimin yaşattığı ortada. Bir tık ötesi cinayet. Kimse bilemez dediğiniz yaşanılanlar kamuya açılmış. Yani kızın ne yaşadığını bilebiliriz hem de sizin yaptığınız haberler sayesinde. Kimse Berfin ölsün demiyor aksine ona bunu yapanın bir sonraki adımı onu öldürmek olacaktır diyoruz. Sanki olanlar unutulup mutlu mesut yaşayacaklarmış gibi algı yaratıyorsunuz umarım da öyle olur ama görünen köy hikayesi var bir de.

mrs_nobody94

ölmesin Dha çok yaşasın diye diyoruz o hissettiği şey nefret değil. Benim yüzüme kezzap atılmadı belki ama duygularımı siken herkesten intikam almışlığım var. Senin psikolojin güzelliğin hayatın heba oldu bari hayatın yok olmasın ailen yas tutmasın serbest kaldığında. Bıraksında biraz oda heba olsun. Hazır şansın varken içeride çürüt

Görüş Bildir