Yüz Özelliklerinizin Kişiliğiniz Hakkında İpuçları Veriyor Olabileceğini Biliyor muydunuz?

-
Abone ol

Küçük bir burnunuzun ya da geniş bir yüzünüzün olması sadece genetiğinizi değil, aynı zamanda kişiliğinizi de açıklamaya yardımcı olabilir.

1. Yüzünüz ne kadar genişse, o kadar çok testosteronunuz vardır.

Bilimsel araştırmalara göre, elmacık kemikleriniz ne kadar genişse, kendinizden emin hatta agresif olmanız daha muhtemeldir. Bu ilişki, başlıklı maymunlar üzerinden kuruldu. Tabii, yüzünüzün bu şekilde olması sizin tehlikeli ve öfkeli birisi olduğunuz anlamına gelmiyor. Bu yüz tipine sahip insanlar bir tartışmaya girdiklerinde görmezden gelmektense, karşı çıkmaya daha meyilli oluyorlar.

2. Yüzünüz ne kadar inceyse, hastalıklardan o kadar az muzdarip olursunuz.

Bilim insanlarının bulgularına göre, yanaklarınızda ne kadar az yağ varsa, yaşadığınız hastalıklarınızın şiddeti de o kadar az olur ve daha az stres yaşarsınız. Ek olarak, yüzü ince olan kişilerin anksiyete ve depresyon yaşama oranları daha düşüktür. Bu, genel olarak fit olma durumuyla bağdaştırılabilir çünkü genellikle spor yapan insanların yüzünde daha az yağ vardır ve daha mutludurlar.

3. Uzun burunlar sizi yalancı değil, arzu dolu biri yapar.

Araştırmacı Abraham Tamir, uzun zamandır yüz özellikleri ve onların kişilikle olan bağlantısı üzerine çalışıyor. Tamir, uzun burunlu kişilerin tutkulu, iyi içgüdülere sahip ve liderlik yapmaya yatkın kişiler olduğunu fark etti.

4. Bebek yüzlü erkekler, gençliklerinde daha az baskın olurlar.

Bilim insanları, bebek yüzlü erkeklerin gençlik dönemlerinde daha az baskın olduklarını ancak büyüdükçe kendilerinden daha emin bir hale geldiklerini açıkladı.

5. Kaş çizgileri daha yüksekte olan kişiler daha uyumlu insanlar olmaya yatkındırlar.

Model olarak kullanılan "Beş Büyük kişilik özellikleri" çalışmasının temelinde, uyumlu olan insanların kaş çizgilerinin daha yüksekte olduğu ve alınlarının daha küçük olduğu tespit edildi. Araştırmacılar, aynı seviyede sorumluluk duygusu ile hareket eden ve uyumlu olan insanların yüzlerinin birbirine benzediğini fark etti.

6. Burnunuz ne kadar kısaysa, o kadar hassassınızdır.

1,793 fotoğraf üzerinde çalıştıktan sonra, araştırmacılar sevimli küçük burunları ve kısa burunları olan insanların, hassas taraflarını gösterme konusunda daha rahat olduklarını gösterdi. Ayrıca, diğerleriyle yapılan bir kıyaslamada daha nazik oldukları ortaya çıktı.

7. Dışa dönük insanların çeneleri daha dışarı çıkar.

Bazı çalışmalar, konuşkan insanların yüz özelliklerinin birbirine benzer olduğunu gösteriyor. Ne kadar dışa dönük bir insansanız, burnunuz ve dudaklarınız o kadar dışarı uzanıyor. Ayrıca, çenelerinin daha belirgin ve çiğneme kaslarının daha iyi olduğu belirtildi.

BONUS: Poz verdiğiniz taraf, ne kadar duygusal biri olduğunuzu gösteriyor olabilir.

Araştırmacılar, eğer duygusal ve dışa vurumcu bir insansanız, daha fotojenik durduğu için genellikle sol yanağınızla poz verme eğiliminde olduğunuzu keşfetti. Sağ yanakla poz vermek ise daha bilimsel biri olduğunuz gösteriyor olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cem-demirci5

boş ve yalan bi haber cunku estetık amelıyatları bu teorıyı çürütuyor

kurtali1983

Bonus yazan kısımda ki olay küçüklüğümden beri benimde dikkatimi çeken bir olay. Çevremde bu türden çok fazla insan var. Fotolarda söyledindiği gibi hafif sola yatırırlar boyunlarını hatta dahası da var film izlerken veya müzik dinlerken daha yogun gerçekleşir bu olay.

favilla

Diğerlerini bilmem ama 7 bana uyuyor, aynı öyle çıkıyor çenem gülünce ve gerçekten çok dışa dönük biriyim 😅

elaria

Bunlari okuyup hoslandigin kisi uzerinden kisilik analizi yapmak 🤦🏻‍♀️ ps.2 tanesi dogru gibi 😛

Görüş Bildir