Yüksek İşlem Hacmiyle Dikkat Çeken Çalkantılı Dava Haberleriyle Bir Düşüp Bir Yükselen Coin: Ripple

0PAYLAŞIM

Kripto para piyasasında son günlerin yıldızı, herkes tersine giderken Mersin'e giden tarzıyla yatırımcıları cezbeden Ripple'ı konuşalım biraz.

Not: Bu içerik bilgilendirme ve eğlence amaçlı üretilmiştir. Herhangi bir Yatırım Tavsiyesi içermemektedir.

Önce Ripple'ı (XRP) tanıyalım:

2012 yılında ortaya çıkan Ripple, aslında sadece bir kripto para birimi değil, aynı zamanda işlem platformu şeklinde kullanılıyor. Kripto para birimi dışında kullanılan Ripple platformu, işlemlerin hızlı ve ucuz biçimde gerçekleşmesi için tasarlanmış açık kaynaklı bir protokol olarak karşımıza çıkıyor.

Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine, merkezi olan bir kripto para birimi. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler bir şirket tarafından yönetilmekte.

Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine, merkezi olan bir kripto para birimi.

Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler bir şirket tarafından yönetiliyor.

Ripple şirketinin CEO’luğunu ise Brad Garlinghouse yürütüyor.

Yani Ripple'ınız varsa muhatabınız bu adam diyebiliriz 😁

Peki nedir bu Ripple'ın avantajları?

  • Varlık ve para transferlerinde blockchain teknolojisi sayesinde çok düşük maliyetlere ve çok kısa sürelerde uluslararası gönderim imkanı sunuyor.

  • Piyasa değerinin en yüksek dördüncü kripto para olması ve çok yüksek işlem hacmine sahip olması nedeniyle birçok borsada işlem görüyor. Haliyle maksimum bir erişilebilirlikten bahsedebiliriz.

  • Değeri kar eden bir şirkete dayanıyor; yani şirket değerlendikçe Ripple değerleniyor, Ripple değerlendikçe şirket değerleniyor.

  • Büyük ödeme sistemleri sağlayıcı şirketler ve bankalarla yaptığı anlaşmalar ile günden güne değerini arttırmaya devam ediyor.

Bir de Ripple davası var tabii...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki süren çetin bir dava var. SEC, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor.

SEC ve Ripple arasındaki sürtüşmeden Ripple lehine karar çıkması elbette fiyata olumlu yansıyacak. Son duruşma sonrası Ripple adına olumlu haberler gelmesiyle son zamanlarda zaten yükselen Ripple'ın yükselişi hız kazandı. XRP'nin 28 milyar dolar hacme ulaştığı ve neredeyse Ethereum’un hacmini yakaladığı da görülüyor. Tüm yatırımcıların gözü kulağı bu davada.

Dava sürecine rağmen yatırımcısı, Ripple'a güven duyuyor.

XRP, piyasadaki pozisyonuyla ve artan hacmiyle coin piyasasındaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu coin'in seyri nasıl olacak...

Kripto para konusundaki tüm işlemlerinizi Dünyanın Lider Kripto Borsası OKEx ile gerçekleştirebilirsiniz!

OKEx, her seviyeden traderlar için tamamen özelleştirilebilir bir kripto borsası sunar!
OKEx ile Bitcoin ve diğer alt coinlerin alım satımını yapmak için tıklayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semih-kurnaz

Davayı kaybederse zenginim :) Lütfen olsun ya :)

Görüş Bildir