Yolcuları Durakta Üşümesin Diye WhatsApp'tan Mesaj Atan Halk Otobüsü Şoförü Hikmet Abi

17bPAYLAŞIM

Hemen hemen hepimizin kullandığı toplu taşıma araçları kimi zaman eziyet, kimi zaman da mutluluk sebebi. Ancak bu otobüstekiler kadar mutlu olduğumuz herhalde olmamıştır. Çünkü Yeditepe-Taksim 256 halk otobüsünün şoförü Hikmet Yılmaz, yani Hikmet Abi. 

Ah o otobüste biz de olsaydık be...

O sadece bir halk otobüsü şoförü değil. Yolcuların Hikmet Abisi, dostu, adeta ailenin büyüğü. İnsanlar otobüse biner gibi değil, misafirliğe gider gibi hissediyorlar.

Hikmet Abi, Yeditepe Üniversitesi - Taksim 256 hattında direksiyon çeviriyor. Sırf bu otobüse binmek için güzergahını değiştirenler bile var. Neden mi?

Çünkü Hikmet Abi yolcularını soğukta beklemesinler diye gelmeden önce arıyor, kurdukları WhatsApp grubundan yol ve trafik bilgisi veriyor, gelmeyen yolcuları "İyi misin, durakta yoktun?" diye arıyor.

Yolcular da onu öyle seviyor ki, babalar günü ve doğum günü dahil tüm özel günlerde kutluyorlar. Resmen aile gibi değil mi ya?

Bir gün bir bakıyorsunuz birisi aşure yapmış otobüstekilere dağıtıyor, bir gün bakıyorsunuz poğaçalar çıkıyor çantadan.

Kart bastığını unutan bir yolcu dalgınlıkla yeniden kartını okutunca "Aman Ünal'cığım ne yaptın? Yarın bir alacağın var!" diyor Hikmet Abi.

Artık o kadar aile gibi olmuşlar ki, yolcular otobüs dışında da görüşüyor, birbirlerinin evlerine çay içmeye gidiyor. Şimdi ise Hikmet Abi ile birlikte hep beraber otobüste yeni yıl kutlaması yapmaya hazırlanıyorlar.

2017'nin Mayıs ayında emekli olacak Hikmet Abi. Belki otobüste birlikte yolculuk yapamayacaklar ama yine görüşecekler 256 yolcuları.

Büyük adamsın Hikmet Abi! Bizden de sana kucak dolusu sevgiler ve saygılar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nightowl53

Sonunda bir insan tanıdık!!

katarina

Bizim egolarda hareket ederken kapısına vursak açmıyor

layd

hayret..mars tan gelmiş bir uzaylı gibi gördüm adamı ve şaşırdım okurken.. demek insanlık böyle bir şey..keşke görme ve tanıma şansım olsaydı.

mst

Bizim de E2 Beykoz Taksim hattımız var. Kutlarım.

mary-jane

kanı bozuklardan sonra böyle güzel insanların varlığını bilmek ne güzel ömrün uzun olsun güzel abim

Görüş Bildir