Görüş Bildir
Haberler
YÖK'ten Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Öğrenciler ve Personel İçin Aşı Talep Edildi

YÖK'ten Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Öğrenciler ve Personel İçin Aşı Talep Edildi

Ulaş
19.05.2021 - 10:53

YÖK, Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki 'akademik ve idari kadrolardaki personel' ile 'örgün öğretimde okuyan öğrencilerin' 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yükseköğretim Kurulu (YÖK),Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki 'akademik ve idari kadrolardaki personel' ile 'örgün öğretimde okuyan öğrencilerin' 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Yükseköğretim Kurulundan, Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda, bütün dünya ülkeleri ile birlikte Türkiye'nin de yeni tip koronavirüs (Covid-19) küresel salgını ile bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğine işaret edildi.

Sağlık sisteminin güçlü alt yapısı, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların ve sağlık çalışanlarının fedakârca gayretleri ve etkin yönetişim sayesinde küresel salgın ile mücadelede ülkenin başarılı olduğunun görüldüğü vurgulanan yazıda, bununla birlikte topyekün normalleşme sürecine geçilmesinin ancak aşılanmanın yaygınlaşmasıyla mümkün olacağı belirtildi.

Personel ve öğrenciler için aşı talebi...

Personel ve öğrenciler için aşı talebi...

YÖK'ün yazısında şunlar kaydedildi:

'Bu bağlamda ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır. Aksi takdirde özellikle başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personeli ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması hususunda gereğini önemle arz ederim.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
12
8
6
4
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Semih Karakaş

Zaten eğitimin amk açmayın ücretli online eğitimler daha iyi

skyrim

Harbiden öyle. Yabancılar bile kendi üniversitelerinde bu durumdan bahsediyor. Online eğitim bölüme göre ya daha iyi ya da hiç bir farkı yok. Milletin okula ... Devamını Gör

Doğa Rafik

Farklı düşünüyorum bilmiyorum ama uygulamalı bir unide okuyorum ve bu okulların açılmaması bize çok şey kaybettirdi.