Yine Başlıyoruz: iPhone 8 Hakkında Şimdiden Ortaya Atılan 12 İddia

-

Herkesin kabul ettiği gibi iPhone artık sadece bir elektronik cihaz değil, ondan çok daha fazlası. Yaklaşık her iki senede bir yaşadığımız yeni model heyecanı ile ilgili söylentiler şimdiden yayılmaya başladı. iPhone 8 ile ilgili söylentiler öyle böyle değil, bazıları hayal dünyamızı bile aşıyor. 7 için de aynıları söyleniyordu diyorsanız, haklısınız, gelin bu kez ortaya atılan yeni iddialara birlikte bakalım.

1. Yeni model tamamıyla cam kasaya sahip olabilir.

Ortalıkta en fazla dolaşan söylenti bu olduğu için en başa bunu aldık. Yeni iPhone'un ön yüzünün tamamen ekran olacağı öngörülüyor.

2. Home tuşuna elveda diyebiliriz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tümden ekran sebebiyle home tuşunun olmama ihtimali çok yüksek. Hal böyle olunca Apple'ın son MacBook'ta uyguladığı fonksiyon alanı teknolojisinin iPhone'a da geleceği düşünülüyor. Görüntüsünün de görseldeki gibi olacağı tahmin ediliyor. Zaten iPhone 7'de bu tuş dokunmatiğe dönüşmüştü, bir sonraki aşamada kaldırılması sürpriz olmaz.

3. Gizli ön kamera ile paranoya seviyesi artacak.

"Peki ön tarafın tamamı ekran olacaksa kamera nerede olacak?" diyenleri duyar gibiyiz. Evet, ön kamera olacak ama gizli bir biçimde konumlandırılacağı söylentiler arasında. Bununla birlikte hiç kimsenin denemediği teknolojilerin bu kamera ile birlikte gelmesi bekleniyor.

4. İlk kez yüz tanımlama teknolojisiyle tanışabiliriz.

Apple'ın biyogüvenlik konusunuda yeni çalışmalar içinde olduğu biliniyor. Bu bağlamda iPhone 8'in ileri güvenlik özelliklerine sahip olunacağı şimdiden aşikar. Ancak yüz tanıma sistemiyle bir şifreden daha fazlasını vaat ettikleri kesin.

5. Üç ayrı boy seçeneği olabilir.

iPhone 6 ile birlikte hayatımıza giren iPhone Plus kavramı iPhone 8 ile daha da geniş bir noktaya taşınacağa benziyor. Yeni modelin seçeneklerinin ölçülerinin 4,7-5,0-5,5 inç olması bekleniyor.

6. Kıvrımlı ekranla daha fazla alan sahibi olabilir.

Samsung'un uzun zamandır deneyip, başarılı olduğu kıvrımlı ekran teknolojisine Apple'ın da iPhone 8 ile geçebileceği düşünülüyor. Böylece daha fazla görüntü alanı elde edilebilecek.

7. USB-C özelliği gelebilir.

Apple'ın bu modelle birlikte kendine özel arabirimi olan Lightning'den vazgeçebileceği söyleniyor. Bunun yerine neredeyse her yeni akıllı telefonda standart haline gelen USB-C portunun kullanılabileceği söylentiler arasında.

8. Artık numaralandırma geleneği sona erebilir.

Apple'ın iPhone için geliştirdiği geleneklerin aksine bu sefer yeni telefon için iPhone 8 ismini kullanmayacağı konuşuluyor. Buna sebep olarak da Apple'ın son geliştirdiği Apple Watch serisinde bu geleneği bozması olarak gösteriliyor.

9. Her hareketi algılayan uygulama ilk kez kullanıcıya sunulacak.

Apple'ın kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştırmak adına yapılan her aktiviteyi anlamaya çalıştığı yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu uygulamanın da ilk kez iPhone 8 ile kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.

10. Nihayet kablosuz şarj özelliği de hayatımıza giriyor.

Artık Apple'ın iPhone 8 ile bu adımı atacağı kesinleşen bilgiler arasında.

11. Akıllı bağlantılar ile telefonun gerçekliği artırılıyor.

Yeni geliştirilecek bir bağlantı noktası ile iPhone'un sanal gerçeklik ya da artırılmış gerçeklik eklentileri ile senkron edilebileceği de konuşulanlar arasında.

12. Fiyata geldiğimizde; elbette en pahalı iPhone olacak.

iPhone 8'in fiyatı uzun zamandır her yeni model için çıkış fiyatı olan 650 Dolar'dan daha yüksek olabilir. Uzmanlar açılış fiyatının 1000 Dolar olabileceğini bildiriyor.

Ne diyelim, merakla bekliyoruz! 😁

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
breezy

her uydurma iphone teorisinde olan hologram özelliğini yazmamışsın editör kardeş

captain61

yüz tanıma sony z5 te var

nyeri

Sanki alıcaz da........................

lumos_03

Ya bi durun 7 daha yeni çıktı insanlar alsın bi hevesini

saryaa

sondaki gif hahaha

Görüş Bildir