Görüş Bildir
Haberler
Yılmaz Güney'in 'Yol'u Fransız Seyircisiyle Buluşacak

Yılmaz Güney'in 'Yol'u Fransız Seyircisiyle Buluşacak

Hande öçalan
30.10.2015 - 22:29 Son Güncelleme: 31.10.2015 - 09:42

Yılmaz Güney'in senaryosunu yazdığı, Şerif Gören'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu, Cannes'dan Altın Palmiyeli filmi'Yol', 33 yıl aradan sonra yeniden Fransız seyircisiyle buluşacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İlki geçen yıl düzenlenen 'Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu' etkinliği, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı Başbakanlık Tanıtma Kurulu Fonu Temsilciliğinin katkıları ve bazı özel kuruluşların destekleri, Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin koordinasyonuyla 26-29 Kasım'da Paris'te gerçekleştirilecek.

Etkinliğin 'Ustaya Saygı' bölümünde Yılmaz Güney'in filmleri gösterilecek. Güney'in yönetmenliğini Şerif Gören'le üstlendiği, ilk kez Cannes Film Festivali'nde 1982'de gösterilen ve Altın Palmiye'nin sahibi olan Yol filmi, 33 yıl aradan sonra ilk kez Fransız sinemaseverlerle buluşacak.

Ayrıca, onur konuğu Türkan Şoray'a 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' takdim edilecek. Şoray'ın rol aldığı Selvim Boylum Al Yazmalım, Vesikalı Yarim ile Güney'in yönetmenliğini yaptığı Yol'un yanı sıra Umut filmleri de gösterilecek.

Etkinliğe Türkiye'den bazı yönetmenler ve oyuncular da davet edilecek.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
84
14
6
5
3
0
0