Yıldız Haritanı Adım Adım Açmaya Devam Ediyoruz! Sırada Ayakucu Burcun Var!

-

Ayakucu burcu, yıldız haritanda bulunan ve başucu burcunun tam tersi özelliklerini simgeleyen yerdedir. Ne yükselenine benzer, ne de alçalanına! 

Bilinçaltına dair geçmişin, çocukluk yaraların, en büyük hayallerin burada gömülüdür! Ayrıca ilerideki (aşk hayatına değil) evlilik hayatına dair ipuçları verir. Hadi testi çöz de onları yerinden çıkaralım!

1. Öncelikli sorularımız tamamen bilinçaltına yönelik olacak... "Her sabah bu görüntüye uyansam sıkılmam!" diyeceğin kareyi seç bakalım!

2. Kabuslarında en çok ne görürsün?

Düştüğümü
Boğulduğumu
Bir şeyden kaçtığımı
Bir yere sıkıştığımı
Kaybolduğumu
Delirdiğimi

3. Peki hangi güzel rüyayı görmek isterdin?

Özlediğim birine rüyamda da olsa yeniden kavuşmayı...
Sayısal loto kazanmanın yollarını!
Ruh eşimi!
Kafamdaki sorulara cevaplar bulmayı...

4. Bilinçaltına inmeye devam... Sana en rahatsız edici şeyleri çağrıştıran mürekkep lekesini seç!

5. Şimdi de içinde en pozitif şeyler uyandıran mandala desenini!

6. Biraz özel olacak ama... Geçmişine dönüp bakınca ne görüyorsun? Aile yaşantın, çocukluğun nasıldı?

Çok güzeldi! Çocukluğumu çok özlüyorum.
Elbette sıkıntılar vardı ama yine de çok güzeldi.
Eksikti biraz benim çocukluğum... Hüzünlenirim hatırladıkça.
Kabus gibiydi. Çok şükür ki gitti bitti!

7. Peki evliliğe, bir aile olmaya bakış açın nasıl?

Bence olması gereken bir şey. Zaten evliyim / vakti gelince evlenmeyi düşünüyorum.
Sırf evlenmek için evlenecek değilim. Aşk varsa, olur.
Geleneksellikten uzak olursa, iyi olabilir.
Saçma, boş işler bunlar. Evlilik kurumu yıkılmalı.

8. Mesleğinden bağımsız olarak cevapla bunu... Sence bu hayattaki en güçlü yanın / yeteneğin ne?

İyi bir konuşmacı ve hatta manipülasyoncuyum.
Bedensel yeteneklerim yüksek, güçlüyüm!
Ruhumda müzik var.
Görsele dair her şey benim işim!
Bilimsel, analitik bir zekam var.
Yetenekten öte; merhamet dolu bir yapım var.

Ayakucu burcun Koç çıktı!

Zorlu ama her şeye rağmen mutlu bir çocukluk geçirmişsin. Zorluklar seni mücadeleci bir hale bürümüş. Bazen kaybetme korkularına kapılsan da, senin hamurunda güç ve dayanıklılık var. Ailene kadar son derece koruyucu ve kollayıcı bir yapın olacak. Çocuklarına karşı son derece eğlenceli bir ebeveyn olacaksın.

Ayakucu burcun Boğa çıktı!

im-01.gifer.com

Ne eksik, ne fazla... Tam orta ayar bir çocukluğun olmuş. Ama hayallerinin derinliklerinde daha da fazlasına sahip olma arzun yatıyor. Hem "azıcık aşım, ağırısız başım" tarzı bir huzurun tadını biliyorsun, hem de bunu olabildiğince güvenceye almak istiyorsun. Gelecekte aileni oluşturacağın insanlar için standartların yüksek. İstediğin şartları sağladıktan sonra ailenle bereket dolu bir ömür geçireceksin.

Ayakucu burcun İkizler çıktı!

Kalabalık bir aile hayatın olmuş! Bazen adeta arabulucu görevi görmüşsün, bazen de laf taşıyan! 😂 Şaka bir yana, ailendeki hareketli iletişim ağı ve kalabalık, misafirlere açık kapı seni son derece empatik, zeki, anlayışlı ve adeta insan sarrafı biri haline getirmiş! Şakacı bir bilge gibisin! Hayatına daha çooook insan çekeceksin ve çok eğleneceksin!

Ayakucu burcun Yengeç çıktı!

Çok fazla sevgi görmüşsün lakin bu sevgi sana bazen "baskı" gibi yansımış. Dış dünyaya pek açılmadıkça, hayatının odağını sadece belli insanlar haline getirmişsin çocukken ve bu alışkanlık seni yetişkinlik hayatında da takip etmiş. Oysa dış dünya ve ev içi arasındaki dengeyi sağlayabilsen; muazzam bir hayat yaşayacaksın. Evindeki insanların sana sevgisi ve desteği, seni dış dünyada da başarıya yönlendirecek.

Ayakucu burcun Aslan çıktı!

Sen güçlü insanların dibine düşmüşsün! Sağlam ve baskın karakterler arasında, hem onlarla yarışarak ve zıtlaşarak, hem de onları örnek alarak kendi kişiliğini oturtmuşsun. Koruyucu, kollayıcı bir yapın var; ama bir taraftan da seni koruyacak kollayacak olan o kişilere de özlem duyuyorsun. Güçsüz taraflarını göstermekten korkarken, o taraflarını kendiliğinden görecek ve destek olacak birini bulmak en büyük hayalin!

Ayakucu burcun Başak çıktı!

Ne kadar kalabalık da olsa içten içe yalnız hissettiğin bir çocukluğun olmuş. Talepkar ve mükemmeliyetçi ebeveynlerin olsa da, bunun senin iyiliğin için olduğunu bilmişsin. İyi şeyleri hep ertelemişsin, bazen ailen için de haddinden fazla kendinden taviz vermişsin. Biraz anı yaşamayı öğrenmelisin.

Ayakucu burcun Terazi çıktı!

Sen resmen aile terbiyesi görmüş birisin. Ebeveynlerinle aran cıvık cıvık gösterişli bir şekilde olmasa da gayet iyi. Saygı gösteriyor ve saygı görüyorsun. Ama dış dünyadaki insanlar, senin alışkın olduğun gibi zarif ve düşünceli olmayabiliyorlar; bu durumda onlarla başa çıkmak adına bazen kirli dövüşmen gerekebilir!

Ayakucu burcun Akrep çıktı!

Bağlılığın anlamını en iyi sen biliyorsun. Sevgi ve bağlılık senin için anlaşmak yahut iyi vakit geçirmekten çok daha öte ve önemli kavramlar. Bu yüzden ailen ve geçmişin konusunda çok gizlici, savunmacı davranıyorsun. Kapalı bir kutu gibisin; ebeveynlerinden adeta bilgelik miras almışsın. Ama maalesef ki kaybetme korkun çok yüksek.

Ayakucu burcun Yay çıktı!

Belki her an birbirinizin yanında olmadınız ama bağlarınız daima çok kuvvetliydi. Ebeveynlerinle birbirinizi anladınız, kavgalarınızı bile kahkahalarla yaptınız! Sen onlardan hayata her şeye rağmen koca bir şaka gözüyle bakmayı öğrenmişsin. İyimser, neşeli ve bilge bir insan olduysan; öyle bir ağaçtan düştüğün içindir! Bunu ilerideki ailene de taşıyacaksın!

Ayakucu burcun Oğlak çıktı!

Sen öyle kuru gürültüye pabuç bırakmayan; ilgiyi ve sevgiyi vıcık vıcık sözlerle değil, ortaya konan emeklerle gösteren bir aileden geliyorsun. Belki "prensesimmmm / şehzademmm" diye şımartmamış olabilirler ama sana ne kadar değerli olduğunu verdikleri emeklerle ve fedakarlıklarla göstermişler. Sen de boş romantiklerden değil, aklı başında ve sorumluluk sahibi insanlardan olmuşsun. Sevdiklerinin hayatına bir güneş gibi doğacaksın.

Ayakucu burcun Kova çıktı!

Senin ailen biraz sıra dışıymış! Armut da dibine düşer tabi; senin o özgün, orijinal, bağımsız tarafını çocukluktan beri beslemişler. Dizlerinin kanama ihtimalinden dolayı sana bisiklete binmeyi yasaklayanlardan değil; bisikletle yapabileceğin değişik hareketleri destekleyen insanlardan olmuşlar. Cesareti öğrenmişsin onlardan ve adaleti... Çiçek gibi bir insan olmuşsun ve nasıl çocuk yetiştirileceğini çok iyi biliyorsun!

Ayakucu burcun Balık çıktı!

Senin ailenle olan bağını faniler anlayamaz... Çocuklukta da onlarla çok yoğun ve yakın bir bağın olmuş. Güçlü sezgilerini onlardan almışsın ve adeta sözsüz bir iletişim bağı kurmuşsunuz. Birbirinizi şıp diye anlıyor ve rüyalarla haberleşiyorsunuz. Adeta bütünleşmişsiniz ve sen bu bütünlüğü zamanla daha da büyüteceksin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
spacewhore

yay ama başak çıktı yükselenim başak

sinem-cirak

Burcum yengeçti ayakucum koç çıktı!

collexo21

ayakucu burcum burcum çıktı

zamanadamx

boğa ama ben kovayım

ali-dem

Ayakucu burcun Aslan çıktı! dedi aslan çıkanların yorumlarını alabir miyim?

Görüş Bildir