Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıldırım'dan Taraftara: Sen Beni Eşkıya mı Sandın?

Anasayfa > Gündem

Yıldırım'dan Taraftara: Sen Beni Eşkıya mı Sandın?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Babaeski'de 'Hedef 1 Milyon Üye Projesi'ne destek verilmesini istedi. Yıldırım, bir taraftarın, 'Bazı medya kuruluşları sürekli bizi eleştiriyor. Gidip orayı basın' şeklindeki sözleri üzerine, 'Sen beni eşkıya mı sandın' diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye'de ekonomik olarak en güçlü takımın Fenerbahçe olacağını söyledi.

Yıldırım, Babaeski Belediyesini ziyaretinde, taraftarlardan 'Hedef 1 Milyon Üye Projesi'ne destek vermesini istedi.

Projenin amacının Fenerbahçe'nin çoğulcu demokrasiyle yönetimini daha da genişletmek olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu: 'Türkiye'de ekonomik olarak en güçlü takım Fenerbahçe Kulübü olacak. Şu anda amatör kulüplerden dolayı büyük açıklar var. Maalesef amatör kulüplere katkı yok. Yeni gelir kaynakları bulmamız lazım. Her yıl açıklar veriyoruz ve bir şekilde kapatıyoruz ama böyle giderse bu borç büyüyerek kaldırılamayacak hale gelebilir. Borçlar hakkında devlete önerilerimiz de oldu ama bir türlü de çözemediler.''

'Transfer yapmak kulübe ihanettir'

Yıldırım, taraftarların basının her yazdığına inanmaması gerektiğini söyledi. Futbolcularla anlaşmaların dolar ve euro üzerinden yapıldığına dikkat çeken Yıldırım, şöyle devam etti: ''Basının yazdıklarına bakmayın. Basın durmadan yazıyor, 'filanı aldı, filanı alacak' diye. Sonra taraftarlarda bir oluşum oluyor, 'Bizim takım neden transfer yapmıyor' diye. Türkiye'de çok büyük tehlikeler var. Hiç kimse bunları yazmıyor. Gazeteci yalan dolanı yazıyor, parayı kazanıyor gidiyor o parayı da yiyor. Seni, beni düşünmüyor. Biz gittik onu aldık, onu aldık... sonra bu paraları kim ödeyecek, nasıl ödenecek. Karşılığı olmuyor. Bakın taraftar gelmiyor, sponsor yok ama basın istiyor ki ben her gün bir tane oyuncu alayım o da yazsın. İyi kötü zaten bakmıyorlar. Önemli olan bir tane oyuncu al onlar yazsın ki onun dedikodusunu yapsınlar, para kazansınlar, iftira atsınlar, o parayı da yesin. Kimse transfer yapamaz, transfer yapmak kulübe ihanettir. Bunun bilincinde olun. Yoksa bizde yaparız ne olacak ki ama ödeme... Bu iş öyle kolay değil.''

'Sen beni eşkıya mı sandın?'

Yıldırım, bir taraftarın ''Şike davalarıyla Fenerbahçe'ye neler yaptılar böyle'' sorusu üzerine, 'Biraz oku çözersin. Şimdi konuşursam yarın basın başka şeyler konuştu diye yazar. Bir daha gelirim ve bunları anlatırım inşallah' dedi.

Yıldırım, bir taraftarın, 'Bazı medya kuruluşları sürekli bizi eleştiriyor. Gidip orayı basın' şeklindeki sözleri üzerine, ''Sen beni eşkıya mı sandın'' diye konuştu.

Yıldırım, Lüleburgaz ilçesinde de Fenerbahçeliler Derneğini ziyaret etti.

Çorlu Fenerbahçeliler Derneği'ni de ziyaret etti

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün 'Hedef 1 Milyon Üye Projesi'ne ilişkin, 'Bu projenin sonunda zannediyorum ki Fenerbahçe ekonomik olarak da rahatlamış olur. Zengin başkanlara ve yöneticilere ihtiyaç yok' dedi.

Yıldırım, Çorlu Fenerbahçeliler Derneği'ni ziyaretinde, yeni bir temsilci üyelik projesi ürettiklerini ve bunun çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

İleride temsilci üyelerin de normal üyelerle aynı şartlara sahip olacaklarını ifade eden Yıldırım, ''Bu, arkadaşlarımızla 7 - 8 yıldan bu yana düşündüğümüz bir projeydi ancak bu yıl gündeme getirebildik. Bu ne benim şahsımla ne de arkadaşlarımla ilgili bir olay değildir'' diye konuştu.

Yıldırım, projenin tamamen Fenerbahçe ile ilgili olduğunu vurguladı. Bir gün görevlerini bırakacaklarını, artık herkesin elini taşın altına koyup taraftar olarak değil kulübe sahip çıkarak üye olması gerektiğini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu: 'Bu projenin sonunda zannediyorum ki Fenerbahçe ekonomik olarak da rahatlamış olur. Zengin başkanlara ve yöneticilere ihtiyaç yok. Şu anda da gelecekte de ihtiyaç yok. Herkes, hayalini kurduğu şeylere rahatlıkla ulaşabilir. Bunun için sizlerden destek istiyoruz. Bugün bir Trakya turu atacağız ondan sonra da çalışmaya başlayacağız.''

Yıldırım, proje çerçevesinde hedeflerinin ilk yıl için 100 bin kişiyi üye yapmak olduğunu belirterek, 5 - 6 yıl içerisinde de 1 milyon kişiye ulaşacaklarını kaydetti.

'Fenerbahçe her yıl inceleniyor'

Yıldırım, kulübün data imkanlarından faydalanan 600 bin kişi olduğunu, kurdukları özel ekibin bu kişileri aradığını söyledi. Aranılan datalardan yüzde 40'ının üyeliği kabul ettiğini, yüzde 30'unun kararsız kaldığını, yüzde 26'sının imkanları kısıtlı olduğu için üye olmak istemediğini belirten Yıldırım, şöyle devam etti: 'Diğer yüzde 4'ü de yine bize üye oluyor. Sonuçta, yüzde 74'e denk gelen bir üye potansiyeli görünüyor. Diğer taraftan da kuracağımız şubeler aracılığıyla üye kayıt çalışmamız devam edecek. Şu an 35'e yakın şube hayata geçirildi. Bunların sayısı 200'e yakın olacak.'

Yıldırım, her yıl devlet tarafından incelenen hiçbir iş adamının olmadığını ancak Fenerbahçe Spor Kulübünün, 2004'ten bu yana her yıl incelendiğini öne sürdü.

Milliyet

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/yildirim-z...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?