Görüş Bildir
Haberler
Yıl 2017 ve Değişmeyen Bir Türkiye Gerçeği: Yine 'Cinci Hoca' Yine Cinsel İstismar

Yıl 2017 ve Değişmeyen Bir Türkiye Gerçeği: Yine 'Cinci Hoca' Yine Cinsel İstismar

Türkiye'deki 'cinci hoca' skandallarına bir yenisi daha eklendi. Antalya'da yaşayan Y.Y., psikolojik sorunları olan çok sayıda kadına kendini 'ermiş' olarak tanıtıp, 'içinize cin kaçmış, çıkarmak için birlikte olmamız lazım' diyerek tecavüz etti. Şikayetçi kadınlardan E.O., 'Bana ilaçlı su içirdi. Ben uyuyakalınca benimle birlikte olmuş. Daha sonra aileme söylersem duanın bozulacağını belirterek kandırdı. Bu yaklaşık 2 yıl sürdü. Üstelik benden 20 bin TL civarında para aldı' dedi. Benzer suçlardan kaydı olan Y.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, ’cin çıkarma’ bahanesiyle dini duyguları istismar ederek, cinsel istismar ve dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Şikayette bulunan çok sayıda kadının ifadesi doğrultusunda araştırma yapan polis, Konyaaltı ilçesinde Y.Y.’nin, psikolojik rahatsızlıkları olan kadınlara kendisini ’ermiş’ olarak tanıttığını, 'Gözleriniz çok güzel, size nazar duası yapayım', 'Size ölüm büyüsü yapılmış' diyerek samimiyet kurduğunu belirledi. Y.Y.’nin ardından da 'İçinize cin kaçmış' diyerek para karşılığı ’cin çıkarma’ seansı yaptığı kadınlara ilaçlı su içirdiğini ve onlara cinsel istismarda bulunduğunu tespit etti.

"Ailene söylersen dua bozulur"

"Ailene söylersen dua bozulur"

Şikayetçi kadınlardan E.O. ifadesinde, Y.Y.’nin kendisine ’ölüm büyüsü’ yapıldığını ve ’içine cin kaçtığını’ söylediğini anlattı. E.O., 'Bana ilaçlı su içirdi. Ben uyuyakalınca benimle birlikte olmuş. Daha sonra aileme söylersem duanın bozulacağını belirterek kandırdı. Bu yaklaşık 2 yıl sürdü. Üstelik benden 20 bin TL civarında para aldı' dedi.

Tutuklandı

Tutuklandı

Polis, 7 aydır teknik ve fiziki olarak takip ettiği Y.Y.’yi operasyonla yakaladı. Y.Y.’nin evinde yapılan aramalarda, görüntüleri kaydeden bir sistem ile okunmuş olduğu iddia edilen su ve muskalar bulundu. Gözaltına alınan Y.Y.’nin çok sayıda kadını aynı yöntemle kandırıp, dolandırdığı, defalarca cinsel istismarda bulunduğu tespit edildi. Benzer suçlardan kaydı bulunan Y.Y., sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ramazan ARIKAN

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa kadın bir hata yapıp belki derdime çare olur diye hocaya, üfürükçüye gitmiş ama hoca! yardım etmek yerine ilaçlı su içirip, t... Devamını Gör

S.

Tam olarak bende aynı şeyi düşünüyorum şuan.

Volkan Gülümser

Ülkedeki insanlar cahil olduğu sürece bunun gibi simsarlar daha çok kişiyi dolandırır.Önce eğitim...

Asosyal deli

cahiliye doneminden kalma inanışlara inanan kadınlar da ayrı bi mal.