Yeni Yıl Kapıdayken Son 10 Yılın Hamilelikle İlgili En Çok Konuşulan Olaylarını Hatırlıyoruz!

170PAYLAŞIM

Değişen düşünceler, yıkılan tabular, güçlü kadınlar... 💪

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres/th...

1. "Cinsiyet partisi" olayının mucidi California'lı blogger anne, non-binary bir kız çocuğu yetiştirmesinin ardından düşüncelerinin nasıl değiştiğini anlattı:

2008 yılında Jenna Karvunidis ebeveynlik blog siteleri arasında cinsiyet açıklama partilerini "icat eden" kişi olarak tanınmıştı. Pembe kremalı kek ile cinsiyetini öğrendikleri ve akıma ilham olan kızları şu aralar non-binary ifadelerle kendisinden bahsediyor. Karvundis ise şöyle demiş: "Bebeğin cinsiyeti kimin umrunda? Zamanında cinsiyet açıklama partisini yaptım çünkü 2019 yılında yaşamıyorduk ve şimdi bildiklerimizi bilmiyorduk. Şimdilerde ise daha doğumda bebeklerin cinsiyetini üstlerine yüklemek bacaklarının arasında ne olduğuyla hiç alakası olmayan potansiyellerinin ve yeteneklerinin çok fazlasını arka planda bırakıyor."

Non-binary: İkili olmayan, yalnızca erkeksi olmayan ya da kadınsı olmayan bir cinsiyet kimliği yelpazesidir.

2. Hamileyken nasıl direk dansı yapılacağını gösteren bu dansçı:

View this post on Instagram

Call the pole-ice! Splits at 8 months pregnant!

A post shared by cleothehurricane (@cleothehurricane) on

2016 Mart ayında dans rutinini Facebook'ta paylaşan Jill McLean şöyle demişti: "Hamileliğimi ÇOK ciddiye alıyorum ve eğer içlerinde tamamen rahat ve emin hissetmeseydim 15-20 cm'lik ayakkabılar giymezdim." Daha sonra John isminde sağlıklı bir oğlu oldu.

3. Kansas'ta hastane acilinin koridorunda doğum yapan bu anne:

2018 Şubat'ta Jes Hogan eşiyle 6. çocuklarını hastane acilinin koridorunda doğurdu. Ailenin doğum fotoğrafçısı Tammy Karin insanın bir kere karşılaşabileceği türden fotoğrafları çekmek için neyse ki tam zamanında yetişmişti.

4. Hamile haber spikerinin yayında giydiği hamile kıyafetleri üzerine aldığı nefret mektubunu okuduğu an:

Kanada'daki Global BC News'ün baş meteorologu Kristen Gordon, ilk hamileliği süresinde yayında giydiği kıyafetler için eleştirilmişti. O yüzden 2015 yılında tekrar hamile kaldığında izleyicilerden giydikleriyle ilgili nazik davranmalarını rica etti. Fakat ricası geri tepti ve her zamankinden daha fazla nefret mektubu almaya başladı. Sonunda mektupları canlı yayında okudu.

5. Kopenhag'dan bir anne üçüzlere hamileyken geçirdiği süreci hafta hafta kaydetti:

Maria'nın üçüzleri 2018 Eylül'de 35. haftada sağlıklı olarak dünyaya geldiler. Doğumdan beri doğum sonrası vücudunun zorluklarını ve 1 yaşındaki üçüzleriyle 3 yaşındaki oğlunun hikayesini kaydediyor. Kendisini buradan takip edebilirsiniz.

6. Buns in the OvenVirginia'dan bir kadın 4 kez düşük ve bir de ölü doğum yapmasının ardından eşine 19 haftalık hamile olduğunu söylüyor:

Mutlu adam gözyaşlarına boğulmuştu.

7. Dört hafta arayla doğum yapacak olan bu iki anne hamileliğin çeşitli şekillerde ilerleyebileceğini gözler önüne serdi:

Eski Avustralya Kainat güzeli ve fitnes modeli Chontel Duncan (sol) arkadaşı Natalie Smith (sağ) ile fotoğrafını Instagram'da paylaştı. Açıklamada "Her kadın farklı şekilde bebek taşır ve bu kesinlikle bir sorun olduğu ya da sağlıksız olduğu anlamına gelmez. İkimizin de sağlıklı büyüyen bebekleri var ve ikimiz de şu ana kadar harika hamilelikler geçirdik." İki arkadaş Mart 2016'da bebeklerini kucaklarına aldılar.

8. Ödüllü fotoğrafçının kese içinde doğan bebeğin ilk anlarını fotoğraflayışı:

Bu doğum şekli o kadar nadirdir ki 80 bin doğumda bir gerçekleşir. Yukarıdaki fotoğrafta ikizlerin ailesi doğumu evde gerçekleştirirken ikinci bebekleri kese içinde doğdu. 2017 Ağustos'ta ise daha nadir bir olay oldu ve arabasında doğum yapan bir kadının bebeği kese içinde doğmuştu.

9. Meghan Markle ve Prens Harry bebek beklediklerini açıkladılar:

Açıklama ile insanlar oldukça heyecanlanmıştı. Meghan 6 Mayıs 2019'da Archie Harrison Mountbatten-Windsor'u dünyaya getirdi.

10. Doğum sonrası vücudunu saklamayan Meghan Markle ilgiyle karşılanmış ve bu durumu normalleştirdiği için insanlar onu takdir etmişti:

11. Güneş tutulması sırasında hamilelik fotoğraflarını çektiren bu kadın inanılmaz anlara imza attı:

2017'de ABD'de neredeyse 100 yıldır ilk kez gerçekleşen güneş tutulmasında Nichole Carver'ın kayın validesi bu fotoğrafı çekti. Daha sonra güneş tutulması gözlükleriyle çekim yapmanın zorluklarından bahsetmiş, işin biraz şans olduğunu söylemişti.

12. Kylie Jenner'ın Travis Scott ile bebek beklediği haberi hamilelik boyunca durmadan konuşulmuştu.

Eylül 2017'de Kylie'nin hamile olduğunu ona yakın bir kaynak doğrulamış, Kylie hamileliği boyunca Instagram'da sadece eski fotoğraflarını paylaşmıştı.

13. Kylie doğumun ardından bebeğinin her duygudan ve stresten etkileneceğini bildiği için hamileliğini gizli tutmayı seçtiğini açıklamış, 1 Şubat 2018'de doğan kızı için küçük bir video hazırlatmıştı.

14. Kanseri yenen bu anne doğum yaptığı odaya "emzirme yapılmayan bölge" tabelası asmıştı:

2015'te kanseri yenen Meghan Koziel, memelerini aldırmak durumunda kalmıştı. 2018 yılında kızı dünyaya geldiğinde ise "Neden emzirmediğimi ince fakat kesinlikle anlaşılır bir şekilde insanlara anlatmak istedim" demişti.

15. Ve son olarak: Kendi hamilelik çekimine sahip olan bu anne köpek!

Brezilyalı fotoğrafçı Ana Paula Grillo, Lilica doğum yapmadan bir gün önce fotoğraflarını çekti. Lilica'nın biri dişi dördü erkek 5 yavrusu oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir