Yeni Müzik Grubu Kuracak Gençlere Birbirinden Güzel 15 İsim Önerisi

 > -
Abone ol

Malum artık Kargo, Kurban, Gripin, Manga, Kolpa, Zakkum, vb. grup isimlerinin modası çoktan geçti. Artık grubunuzun isminin bir tamlama, bir cümle olması daha moda, mesela “yok öyle kararlı şeyler, büyük ev ablukada, son feci bisiklet” gibi. 

İşte bu noktadan hareketle, müzik dünyasına yeni bir soluk getireceğine inanan arkadaşlar için daha önce hiç kullanılmamış, adını duyanın müziğini merak ettiği, festival afişlerinde göze çarpan grup isimleri bulmayı ve sizlere sunmayı bir borç bildik. İşte ağızda mayhoş bir aroma bırakan müzik grubu isimleri.

1. Sırtını markete ver tam karşındaki sokak.

Alternatif müzik yapan bir grup için son derece deal bir isim. İsimde geçen yol tarifi, müziğimizle size yol göstereceğiz argümanını da alt yapısı oluyor. Güle güle kullanın.

2. Kardeş oraya mal gelecek.

Halktan kopuk olmayan, yeraltına hapsolmamış müzik yapma hedefiyle yola çıkan gruplar için, halkla bütünleşen bir isim tercihi.

3. Melis’e o konuda ben de çok kırgınım.

Gençleri avucuna almak isteyen, kitlesini genç kesim olarak belirleyen bir müzik grubuna gereken dinamizmi getirecek bir isim.

4. Kulağa hoş gelen her türlü müzik.

Çok samimi bir o kadar da iddialı bir isim tercihi. Öyle müzik yapıyoruz ki dinlemeyen kalmayacak demenin başka bir yolu.

5. Haberim yokmuş gibi çek panpa.

Merak uyandıran, gizemli, gündemi yakalayan bir grup ismi. Albüm kapaklarında nasıl poz vereceklerini sanırım söylememe gerek yok.

6. Ortalığı çok karıştırdılar ben yine…

Belki biraz spesifik bir isim, kalıcı olamamak gibi bir sorunu olabilir. İki albüm yapar parayı indiririz diye düşünenler için bundan güzel isim olamaz.

7. Bir fan olarak sus…

Yine yukarıdaki isimle aynı sıkıntılara sahip, ancak bir o kadar da vurucu bir isim. Dikkat çekmek, kitle edinmek için mükemmel bir tercih.

8. asdfsdfasdfjkl

Biraz riskli ama bugüne kadar hala bir grup tarafından benimsenmemiş olmasına şaşırdığım random gülüş efekti. Yazmasının zorluğu dışında gayet yerinde ve kitlesini kavrayan bir isim tercihi.

9. Birine mi baktın arkadaşım?

Hitap ettiği kitleye de sesleniyor gibi hissettirmesiyle gayet şık bir isim. Bizi keşfetmek isteyenleri bekleriz tınısını da hissetmek mümkün.

10. Aslında var ya…

İnsanların hayallerine hitap eden, istesen yapabilirsin diyen bir grup ismi. Herkesin istisnasız kendinden bir şeyler bulacağı bu isim sizin müziğiniz içinde bir çekim noktası olacaktır.

11. Azrail bile ayağıma gelecek…

Yüksek tondan bir çıkış, kendine güven, isteyen dinlesin tınısıyla harmanlanmış bir isim. İddialı bir çıkış için ideal.

12. Sorun sende değil…

s33.photobucket.com

Empati yapan, hayranlarıyla kendisini özdeşleştiren, sımsıcak bir isim tercihi. Ancak olumsuz bir algısı da yok değil, yani biraz da riskli aslında.

13. Mağlubiyettir aşk, bir selamına bile yenilirsin…

Duygusal şarkılar yapan, ağır sözler yazan, insanı yıpratan müziklere imza atacağına inanan bir grup için bundan güzel bir isim olamaz.

14. Biz şimdi ölsek en fazla kahvede çaylar soğur.

Benzersiz bir isim, Yılmaz Odabaşı’ndan izin alınması gerekecektir. Ama o izin alındı mı sırf isim bile 10 bin albüm sattırır.

15. Sonra beni de dinlerler diye, çok dinledim.

Oğuz Atay üstadın bu harika sözünü isim yapmak da pek kolay olmayabilir, ancak yapacağınız müzikle mükemmel bir şekilde örtüşeceğine eminim.

Bonus - Her şey üst üste geldi, sen gelmedin.

thecuttingedgeofmusic.files.wordpress.com

Yalnızlara, yeni ayrılmışlara, hayatının aşkını bekleyenlere ufak bir dokunuş, samimi bir yakınlaşma vadeden, son derece yerinde bir tercih.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
etdt

ben neden buradayım dedirten paylaşım

kursad-bozkurt

Ne diyosunuz siz kardeş ;)

cukurova

Ulan yine mi ya. http://onedio.com/haber/marjinal-grup-isimlerinin-moda-oldugu-gunlerde-grup-kuracaklar-icin-10-alternatif-isim-535615 :p Ben hep çıkıcam bu galeriler yapıldıkça. BELAYIM BEN

oozgurr

Kusura Bakmayın Arkadaşlar Editörümüz Güneş Görmeyince Saçmalıyor... Malum Ülke Genelinde Havalarda Soğumaya Başladı.. Artıkın Onedio Hatırına Katlanacağız... :))

pinkfloyd

İsim tamlaması şeklinde olsa verdiğin isimler güzel bulmuşsun derdik editör. Ama hepsi cümle biçiminde kullanılmış grup ismi. Pek kulağa hoş gelmiyor. Mesela Nükleer Başlıklı Kız gibi olsa gayet güzel derdik...

Görüş Bildir