Görüş Bildir
Haberler
Yeni Emojiler Geliyor!

Yeni Emojiler Geliyor!

ATKN
12.10.2015 - 17:36 Son Güncelleme: 12.10.2015 - 19:48

Emoji kullanımının günümüzde yaygınlaşmasıyla birlikte kullanıldığı platformlar da artıyor. Unicode için yeni 67 adet emoji listelendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Görsel: Arşiv

Bu hafta Unicode Consortium, yeni gelecek olan Unicode ile (9.0) 2016 yılında farklı emojilere yer verecek. Şu anda 67 muhtemel aday onay bekliyor.

Unicode nedir?

Unicode isminin açılımıyla Evrensel Kod anlamına geliyor. Unicode Consortium organizasyonunun geliştirmiş olduğu, her bir karaktere sayı değeri kazandıran bir standar. Yani kısacası dünyadaki bütün yazım sistemlerinin tek bir standart altında toplanması ve bu sayede tek bir kod sistemiyle gösterilebilmesi. En son sürüm olan Unicode 8.0 ile var olan 120 binden fazla koda, 7716 tane daha eklendi.

Yeni emojiler nasıl?

Genellikle yemek ve hayvan kategorisinin en başarılısı olduğunu söylemek mümkün. Ancak planlanan yeni emojilerin arasında “selfie”, “hamile kadın”, “facepalm”, “dans eden adam”, “Batman simgesine benzeyen yarasa” gibi değişik şeyler de bulunuyor.

Yeni emojileri görüntülemek için tıklayın

Unicode 8.0 ile gelen ten rengi farklılıkları ve birkaç farklı emoji beğenilmişti. Unicode 9.0 için final kararı Haziran 2016’ya kadar verilmeyecek.

ShiftDelete.Net

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
14
6
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tilbe Gündüz

Buz pateni yine yok tabii... Kim ki zaten buz pateni ?

Dilara

Siz bi orta parmagı ekleyin,, nasıl tutuyor o emoji göreceksiniz!!

Pelintoş

çoktan eklendi